Hubert Czerniak wprost o planach politycznych Konfederacji! „300 tysięcy podpisów i możemy zawetować każdą ustawę” [VIDEO]

Dr Hubert Czerniak. / foto: YouTube
Dr Hubert Czerniak. / foto: YouTube

Dr Hubert Czerniak to jeden z niezależnych kandydatów do Parlamentu Europejskiego z list Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy z list na Dolnym Śląsku. Podczas jednego ze swoich spotkań mówił o politycznych planach Konfederacji.

Chcielibyśmy jako Konfederacja wprowadzić „weto obywatelskie”, to znaczy coś takiego żeby – jeżeli Sejm się dogada z Prezydentem i z rządem – to 300 tysięcy podpisów i możemy zawetować każdą ustawę – zaczął dr Czerniak.

Chcemy, żeby zniesiono próg referendalny, kto nie chce głosować nie musi, ale za baranów nie będzie cierpiała reszta świadomego społeczeństwa. Wynik referendum ma być zobligowaniem do wykonania przez rząd tak jak w Anglii – dodawał.

Dr Czerniak zaproponował też nowy zapis konstytucyjny ze swojej dziedziny. – Lekarz po uzgodnieniu z pacjentem ma prawo i obowiązek podjąć każdą metodę terapeutyczną, na którą pacjent wyraził zgodę – powiedział.

Comments are closed.