Szybka ateizacja Niemiec. Niewiele więcej niż połowa Niemców wierzy w Boga

Annegret Kramp-Karrenbauer. Foto: PAP/DPA
Przyszła kanclerz Niemiec Annegret Kramp-Karrenbauer. Foto: PAP/DPA

Według najnowszego sondażu magazynu „Der Spiegel” wierzących w Boga Niemców jest obecnie 55 proc., podczas gdy w 2005 r. było ich 66 proc. – czytamy.

Utrata wiary w istnienie Boga dotyczy nie tylko protestantów, którzy zawsze byli uznawani za bardziej skomercjalizowanych, ale także katolików.

Obecnie 75 proc. katolików wierzy w Boga, podczas gdy w 2005 r. wierzyło 85 proc. U protestantów jest jeszcze mniejszy odsetek. Tylko 67 proc., a było 70 proc.

Jeszcze niższe są notowania dotyczące wiary w zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Wierzy tylko 58 proc. protestantów i 61 proc. katolików. – wynika z sondażu dla „Der Spiegel”.

Społeczność chrześcijan liczy w Niemczech zaledwie 45 mln osób, to niewiele więcej niż połowa populacji tego kraju, ale w sondażu podkreślono, że „miliony z nich są wewnętrznie zdystansowane od religii”.

Źródło: Do Rzeczy

10 KOMENTARZE

 1. Skomercjonalizowani protestanci… Dawno nie czytałam tak bezczelnego łgarstwa na tym niechrześcijańskim portalu. Tomaszewski Wojciechu – wasza wiedza na temat protestantyzmu jest zerowa, skoro piszecie takie brednie.

  • protestantyzm to jedna wielka brednia plony złe plony lutra zbieramy do dzisiaj i skutkiem tego jest ateizacja protestantów

  • protestantyzm nie ma już nic wpólnego z chrześciaństwem, ale taka jest kolej rzeczy, gdy się wejdzie na drogę odstępstwa i herezji

   • Protestantyzm powstał gdy Biblia trafiła pod strzechy i Lud Boży rozumiał, że Kościół nie ma monopolu na zbawienie.

 2. 75% katolików wierzy w Boga? Jezeli nie wierzy, nie jest katolikiem. 75% niemców wierzy w Boga redaktorze.

 3. ostatnio widziałem identyczna osobe jaka zmarla rok temu, albo peferkcyjny klon albo zmartwychwstal a wrecz powstal z prochu, zreszta nie tylko wyglad sie zgadzal ale tez chód i postura
  zaluje ze nie sledzilem gdzie facet poszedl, bylo dosc blisko jego chaty

 4. Nie lękajcie się !!!

  Ale za to „nowi Niemcy” wierzą w Boga bardzo intensywnie – tylko nazywają go „Allach”…

Comments are closed.