Szykuje się największy przekręt w historii Ukrainy. Sąd Apelacyjny rozpatrzy pozew o wycofanie kandydatury Zeleńskiego

\Kandydat na prezydenta Ukrainy Fot. Wołodymir Zeleński Autor: Wikidata
Kandydat na prezydenta Ukrainy Fot. Wołodymir Zeleński Autor: Wikidata

Sąd rozpatruje pozew o wycofanie kandydatury Zełenskiego z wyborów prezydenckich.

VI Sąd Apelacyjny w Kijowie rozpatrzy w sobotę wieczorem pozew o odwołanie rejestracji Wołodymyra Zełenskiego jako kandydata na prezydenta Ukrainy. Za kilkanaście godzin otwarte zostaną lokale wyborcze w II turze wyborów prezydenckich.

Zełenski walczy w nich o najwyższe stanowisko w państwie z urzędującym prezydentem Petrem Poroszenką. Pozew przeciwko Zełenskiemu złożył obserwator wyborów Andrij Chylko. Chodzi w nim o przekupywanie wyborców – donoszą ukraińskie media.

Prawnik sztabu wyborczego Zełenskiego Wadym Hałajczuk powiedział agencji Interfax-Ukraina, że pozew jest pozbawiony podstaw prawnych. „Ta sprawa nie ma żadnych perspektyw” – oświadczył.

Hałajczuk dodał, że Chylko wcześniej złożył w sądzie pozew o uznanie, że niedawne spotkanie Zełenskiego z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem było nielegalną agitacją wyborczą.

Przed drugą turą wyborów prezydenckich sondaże jako zwycięzcę wskazują Zełenskiego, którego popiera ponad 50 proc. wyborców. Głosowanie na Poroszenkę deklaruje około 20 proc. respondentów.

Zełenski jest gwiazdą i producentem programów kabaretowych w stacji telewizyjnej należącej do skonfliktowanego z ekipą Poroszenki oligarchy Ihora Kołomojskiego.

W I turze wyborów Zełenskiego poparło 30,24 proc. głosujących, zaś obecnego prezydenta 15,95 proc.(PAP)

6 KOMENTARZE

 1. no to żydowscy oligarchowie biorą się za łby!

  czy znów padną strzały do wciągniętych żydowskie gry Ukraińców?

  • Kołomoyski takich jak Plichta czy ten Zelenski ma na pęczki. Jak zechce to na prezydenta UPAdliny wystawi Lecha W. Mało to idiotów w koło co i na niego zagłosują?

 2. No to szykuje się tam, któryś z rzędu Majdan. I mam pytanie: cui bono? I mam swoją subiektywną odpowiedź: Że pomioty z UPA, armii Własowa, Galizien SS, chcą tam przejąć władzę, ale pod kontrolą żydokomuny z danej NKWD, przemienionej na KGB, GRU, SBU, ABW, Mossad, CIA, i wszystkich innych, którzy im płacą w dolarach.
  Swoją drogą, to szkoda mi tych głupawych hajdamaków zwanych Ukraińcami. Nawet nie wiedzą, że idą, jak barany, na rzeź. Ale sami sobie wybierają swój los.
  ,

  • To twój kolega ??????Jak nie znasz gościa. to nie wypisuj obelg bo to samo ktoś moźe napisać o tobie. A tak po prawdzie byo czy nie poznał. swój , swego ¿?????????

Comments are closed.