Zaskakujący pomysł sklepów Biedronka. Stacja paliw przy sklepie! „Otwieramy punkty do tankowania pojazdów”

Tankowanie pojazdu oraz Biedronka - zdjęcie ilustracyjne. / Foto: Facebook: Biedronka/Pixabay
Tankowanie pojazdu oraz Biedronka - zdjęcie ilustracyjne. / Foto: Facebook: Biedronka/Pixabay

Biedronka chce wybudować stację paliw przy swoich sklepach by obejść zakaz handlu w niedzielę? Jeronimo Martins, właściciel Biedronki, wystąpił o zgodę na budowę stacji paliw przy jednym z warszawskich sklepów. Wniosek został złożony pod koniec marca br. w Urzędzie Miasta Stołecznego Warszawy.

Jak czytamy na portalu wiadomoscihandlowe.pl z treści wniosku o wydanie decyzji wynika, że o środowiskowych uwarunkowaniach przedsięwzięcia, chodzi o budowę stacji paliw płynnych wraz z infrastrukturą na działce zlokalizowanej przy ul. Przekornej 37 i 37A na warszawskim Wilanowie.

Według dokumentu wniosek jak dotąd nie został rozpatrzony. Procedura rozpoczęta została 26 marca br., a wpłynięcie wniosku zarejestrowano 3 kwietnia. Dodajmy, że pod adresem Przekorna 37B w Warszawie działa już sklep sieci Biedronka. To oznacza, że stacja stanęłaby tuż obok niego.

Biuro prasowe Jeronimo Martins Polska poinformowało portal wiadomoscihandlowe.pl, że sieć Biedronka ani nie prowadzi sprzedaży paliw płynnych swoim klientom, ani też nie planuje rozpoczęcia takiej sprzedaży.

W związku z działalnością operacyjną związaną z logistyką dostaw z 16 centrów dystrybucyjnych w Polsce do naszej sieci, liczącej 2900 sklepów, w razie potrzeby otwieramy punkty do tankowania pojazdów dostawczych zaopatrujących sklepy Biedronka – wyjaśnia biuro.

Co przez to wychodzi, ze planowany obiekt będzie zatem punktem tankowania floty dostawczej sieci. Jednak jak twierdzą władze firmy w przyszłości jest to możliwe.

W raporcie rocznym Grupy Jeronimo Martins za 2018 r. sieć zwróciła uwagę na nowy, obserwowany na polskim rynku trend, którym jest „rozrost sklepów convenience na stacjach paliw, gdyż korzystają one z wyjątku od zakazu handlu w niedziele”.

Już w 2012 r. Pedro Soares dos Santos, dyrektor zarządzający grupy Jeronimo Martins mówił „Wiadomościom Handlowym”, że „handel benzyną w pobliżu sklepów spożywczych to obecnie intratne przedsięwzięcie w Portugalii”.

Nie wykluczamy w przyszłości podobnej inwestycji w Polsce, tym bardziej że, jak pokazuje rzeczywistość, sprzedaż paliwa przy supermarketach może znacznie podnieść ich obroty – deklarował Santos.

Źródło: wiadomoscihandlowe.pl/ decyzjasrodowiskowa.pl