Eksperci nie mają złudzeń. „SE”: Emeryci nie dostaną 13-tych emerytur!

Emeryt oraz Jarosław Kaczyński - zdjęcie ilustracyjne. / foto: PAP
Emeryt oraz Jarosław Kaczyński - zdjęcie ilustracyjne. / foto: PAP

Jarosław Kaczyński ogłosił wypłatę 13 tych emerytur. O tym, że „Jarkowe” to tylko element kampanii wyborczej przekonuje rządowy dokument.

Chodzi o opublikowaną Aktualizację Programu Konwergencji, w której określone są plany dotyczące dochodów i wydatków planowanych przez rząd na lata 2019-2022.

Z analizy zapisów dokumentu wynika dokonanej przez Głównego Ekonomistę Banku Credite Agricole wynika, że wypłata „Jarkowego” nie została przewidziana w następnych latach.

Potwierdza się tym samym to co można było przewidzieć: PiS za publiczne środki kupuje głosy najstarszych wyborców, którzy stanowią coraz liczniejszą i przez to coraz bardziej ważną dla wyniku głosowania grupę.

Gdyby rząd nie myślał tylko o nadchodzących wyborach to mógłby zrealizować na przykład wyrok Trybunału Konstytucyjnego i podnieć dwukrotnie kwotę wolną od podatku, co miałoby korzystny wpływ na rynek pracy i całą gospodarkę w dłuższym okresie.

„Jarkowe” trafi do niemal 10 milionów emerytów i rencistów. Każdy z nich otrzyma jednorazowo 888 złotych na rękę, czyli 1100 zł brutto. Łącznie na projekt rząd wyda w tym roku prawie 10,8 mld zł.

Trzynasta emerytura ma być wypłacana wraz z majową emeryturą lub rentą i wpłynie na konta emerytów już w kwietniu.

Źródło: se.pl

Comments are closed.