Nawet „Wyborcza” to przyznaje. Konfederacja „nagłym zagrożeniem dla PiS”. „Przekroczyła w sondażach próg i może być niedoszacowana”

Jarosław Kaczyński oraz Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy. / foto: PAP/LiveON.pl
Jarosław Kaczyński oraz Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy. / foto: PAP/LiveON.pl

Wygląda na to, że Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy ostatecznie przebiła ścianę milczenia i nie może być ukrywana przed opinią publiczną. W „Gazecie Wyborczej” określono ją jako jedno z głównych zagrożeń dla PiS z zaznaczeniem, że jej poparcie może być niedoszacowane.

Paweł Wroński w artykule „Żydzi odbiorą wam dom. Kto kąsa Kaczyńskiego w prawy bok” zwrócono uwagę, że „zagrożenie czai się nie tylko ze strony opozycji skupionej w Koalicji Europejskiej”, lecz „wychynęło znienacka po prawej stronie”.

Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy przekroczyła w niektórych badaniach próg wyborczy, a może być niedoszacowana. Ostatnio Antoni Macierewicz w TV Trwam wygłosił dramatyczny apel do Stanisława Michalkiewicza i Grzegorza Brauna: „Osłabiając PiS, osłabiacie Polskę”. A kandydat narodowców na prezydenta Marian Kowalski, stały już gość TVP Info, nazwał Konfederację opcją prorosyjską i sitwą Brauna. Wygląda to na skoordynowaną akcję przerażonych PR-owców PiS – czytamy w GW.

Oprócz tego zwrócono uwagę na „bardzo agresywną kampanię” narodowców ze wskazaniem, że „PiS jest na pasku USA, że jest gotów wypłacić rekompensatę amerykańskim Żydom za utracone w Polsce majątki (ustawa Just Act 447)”.

Na wielu domach w małych miejscowościach wiszą plakaty z gwiazdą Dawida i „informacją”, że ta nieruchomość podpada pod tę amerykańską ustawę – zauważa autor.

PiS pamięta, że w kampanii prezydenckiej 2015 r. początkiem sukcesu Andrzeja Dudy na wsi i w małych miastach było zbieranie podpisów przeciwko Bronisławowi Komorowskiemu, który rzekomo chciał sprzedać Lasy Państwowe, by zaspokoić roszczenia żydowskie – przypomina Wroński.

Źródło: wyborcza.pl

Reklama / Advertisement

Comments are closed.