Polska podzielona na pół. W jednej połowie deszcze i burze, w drugiej połowie słonecznie i ciepło [PROGNOZA POGODY NA ŚWIĘTA]

Słońce. Prognoza pogody. Obrazek ilustracyjny. Foto: pixabay
Słońce. Prognoza pogody. Obrazek ilustracyjny. Foto: pixabay

Jak na złość pogoda w połowie Polski zepsuje się na święta. Przyjdzie lekkie ochłodzenie a wraz z nim deszcze i burze. Tak będzie na wschodzie Polski. Na zachodzie nadal ciepło i słonecznie.

W niedzielę w zachodniej połowie kraju zachmurzenie małe lub bezchmurnie. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże oraz miejscami przelotne opady deszczu, na szczytach Tatr opady śniegu. Na wschodzie możliwe również burze. Prognozowana suma opadów na Podlasiu, Lubelszczyźnie i Podkarpaciu do 10 mm.

Temperatura maksymalna od 12 st. na północnym wschodzie i Podhalu do 21 st. na zachodzie; nad morzem od 10 do 13 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. W czasie burz porywy wiatru do 55 km/h.

Prognoza pogody na niedzielę 21 kwietnia. Źródło: pogodynka.pl
Prognoza pogody na niedzielę 21 kwietnia. Źródło: pogodynka.pl

W nocy na zachodzie bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, w obszarach podgórskich Karpat również opady deszczu ze śniegiem, a wysoko w Tatrach opady śniegu. Początkowo na wschodzie możliwe również zanikające burze. Prognozowana suma opadów na południowej Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i Ziemi Świętokrzyskiej do 10 mm.

Temperatura minimalna od 2 do 6 st.; w obszarach podgórskich od 0 do 2 st. i tam też przygruntowe przymrozki do -3 st. Wiatr słaby, na wybrzeżu oraz podczas burz okresami porywisty, z kierunków wschodnich.

W poniedziałek na przeważającym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, jedynie na Pomorzu małe. Na wschodzie i południu miejscami przelotne opady deszczu, wysoko w Tatrach opady śniegu. Na południowej Lubelszczyźnie, Ziemi Świętokrzyskiej, Podkarpaciu, w Małopolsce i na Górnym Śląsku możliwe burze. Prognozowana suma opadów na krańcach południowych kraju do 10 mm.

Temperatura maksymalna od 14 do 19 st., jedynie w obszarach podgórskich od 12 do 15 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami porywisty, z kierunków wschodnich.

Prognoza pogody na poniedziałek 22 kwietnia. Źródło: pogodynka.pl
Prognoza pogody na poniedziałek 22 kwietnia. Źródło: pogodynka.pl

Źródła: PAP/pogodynka.pl

Comments are closed.