Potężny „antysemityzm” w Polsce. Przyjaciel Kaczyńskiego, Daniels, pluje na Polaków i grzmi: „Tego trzeba zakazać” [VIDEO]

Jarosław Kaczyński oraz Jonny Daniels i kukła Judasza. / foto: Twitter
Jarosław Kaczyński oraz Jonny Daniels i kukła Judasza. / foto: Twitter

„Wirtualna Polska”, „Gazeta Wyborcza” i media izraelskie jak „Times of Izrael” donoszą o potwornym „akcie antysemityzmu”, który miał miejsce podczas celebrowania Świąt Wielkiej Nocy w Polsce. Sprawa jest na tyle „poważna”, że głos zabrał sam Jonny Daniels.

– Dzieci w Pruchniku świętują Wielkanoc inscenizacją linczu na Żydzie – czytamy na wp.pl. – Najpierw kukła Żyda wisi na latarni, później dorosły mężczyzna ciągnie ją po ziemi, a biegnące z tyłu dzieci okładają ją długimi kijami – kreśli z kolei gazeta.pl.

O czym mowa? O starej tradycji „sądu nad Judaszem”, czyli biciu kukły Judasza, która obecnie praktykowana jest w małej miejscowości w Polsce. Choć praktykowana to dużo powiedziane – w tym roku odbyła się po raz pierwszy od 10 lat.

Co ciekawe media polskojęzyczne nie piszą o tym, że jest to sąd na zdrajcą, ale że chodzi o bicie Żyda. W podobnym tonie utrzymane są artykuły w prasie izraelskich. – Polski tłum bije i wypala kukłę Judasza w kapeluszu, ultraortodoksyjnego Żyda z pejsami – pisze „Times of Israel”.

Głos w sprawie postanowił zabrać nawet Jonny Daniels, a więc wydaje się że sprawa urosła do rangi problemu narodowego – wszak mowa o przyjacielu naczelnika państwa. – Przy takim gównie zastanawiasz się, jak ludzie zyskują złe imię. Ta odrażająca tradycja musi zostać zakazana – grzmi Daniels.

Poniżej nagranie z poprzedniego takiego wydarzenia w Pruchniku, które miało miejsce w 2009 roku.

43 KOMENTARZE

 1. Jaki antysemityzm jak to Chazarowie plemię tureckie znad Gobi i ten przedstawiciel bandytów co mordują snajperami Palestyńskie dzieci śmie pierniczyć,chcą zakryć własne zbrodnie ale nie ma jak Rotschild jest Statystyka powszechnie dostępna zabiliście ponad 120 Słowian,a dochodzą inne nacje białych jak całe zachodnie kraje włącznie z US a ten tych terrorystów i syjonistów komunistycznych nie ściga ,pokraki z nich umysłowe?I wy z US chcecie rządzić Ziemia? chyba wam umysły pogięło jak nie potraficie do porządku doprowadzić swój kraj bez demokracji!

 2. to moze tak ta zydowska morda wreszcie glosno zacznie krzyczec,by izrael przestal lomotac z karabinow kazdego dnia do zywych palestynskich ,,kukiel,,

 3. Bardzo dobrze Judasza spałowali. Powinniśmy się wstydzić, że tak piękną tradycję zaniedbaliśmy, myślę, że trzeba odrodzić tą piękną tradycję i w wszystkich miastach pałować judasza.

 4. To powinna byc chwila refleksji dla Zydow. Dlaczego ludzie uwazaja ich za zdrajcow? (Judasz jest tylko symbolem)
  Polska przyjela ich do swojego kraju, gdzie nikt inny nie chcial ich wpuscic do siebie.
  W czasie II WS zaden narod procz Polakow nie narazal swego zycia dla ratowania Zydow. A dzisiaj oczerniaja tylko Polske I Polakow. To wlasnie nazywa sie zdrada
  Odezwa do Zydow: Chciejcie naprawic to zlo, ktore wyrzadziliscie Polsce szkalujac na calym swiecie dobre imie Polski. A nie bedzie w Polsce zadnego antysemityzmu. To nie Polacy zgotowali wam ten horror. Wszyscy ubolewamy I potepiamy to co zrobili Niemcy z waszym narodem ale I nie tylko.

 5. Ciekawe kiedy i jak odniesie do tego paszkwilanckiego oświadczenia WJC i Danielsa „nasze” MSZ? To pokaże kto nami kieruje i czy jest na kolanach. W komentarzu Ciaputowicz powinien odnieść się do holocaustu Palestyńczykó.

 6. Jeżeli tradycja POLSKA nie podoba się przybyszom, imigrantom – to nie muszą w POLSCE przebywać. Polacy nie narzucają innym narodom jak mają obchodzić swoje święta i tradycje.

 7. Bezcelna żydowska świnia Daniels powinien zająć się zbrodniami żydów na Palestyńczykach, a nie kukłą Judasza. Że też jeszcze nie wywalono go z Polski na zbity pysk.

 8. Potężny?Będzie jeszcze potężniejszy jak się te zgżyty nie odczepią od Polski.

Comments are closed.