Potężny „antysemityzm” w Polsce. Przyjaciel Kaczyńskiego, Daniels, pluje na Polaków i grzmi: „Tego trzeba zakazać” [VIDEO]

Jarosław Kaczyński oraz Jonny Daniels i kukła Judasza. / foto: Twitter
Jarosław Kaczyński oraz Jonny Daniels i kukła Judasza. / foto: Twitter

„Wirtualna Polska”, „Gazeta Wyborcza” i media izraelskie jak „Times of Izrael” donoszą o potwornym „akcie antysemityzmu”, który miał miejsce podczas celebrowania Świąt Wielkiej Nocy w Polsce. Sprawa jest na tyle „poważna”, że głos zabrał sam Jonny Daniels.

– Dzieci w Pruchniku świętują Wielkanoc inscenizacją linczu na Żydzie – czytamy na wp.pl. – Najpierw kukła Żyda wisi na latarni, później dorosły mężczyzna ciągnie ją po ziemi, a biegnące z tyłu dzieci okładają ją długimi kijami – kreśli z kolei gazeta.pl.

O czym mowa? O starej tradycji „sądu nad Judaszem”, czyli biciu kukły Judasza, która obecnie praktykowana jest w małej miejscowości w Polsce. Choć praktykowana to dużo powiedziane – w tym roku odbyła się po raz pierwszy od 10 lat.

Co ciekawe media polskojęzyczne nie piszą o tym, że jest to sąd na zdrajcą, ale że chodzi o bicie Żyda. W podobnym tonie utrzymane są artykuły w prasie izraelskich. – Polski tłum bije i wypala kukłę Judasza w kapeluszu, ultraortodoksyjnego Żyda z pejsami – pisze „Times of Israel”.

Głos w sprawie postanowił zabrać nawet Jonny Daniels, a więc wydaje się że sprawa urosła do rangi problemu narodowego – wszak mowa o przyjacielu naczelnika państwa. – Przy takim gównie zastanawiasz się, jak ludzie zyskują złe imię. Ta odrażająca tradycja musi zostać zakazana – grzmi Daniels.

Poniżej nagranie z poprzedniego takiego wydarzenia w Pruchniku, które miało miejsce w 2009 roku.

Comments are closed.