Imam chce banować chrześcijaństwo na stadionach. Znak krzyża dyskryminuje muzułmanów?

Religijny gest podczas meczu/fot. Twitter Neymar Jr
Religijny gest podczas meczu/fot. Twitter Neymar Jr

Ta sprawa wstrząsnęła światem piłki nożnej. Jeden z imamów zwrócił się oficjalnie do FIFA, by zakazać wykonywania znaku krzyża przez zawodników.

Na podstawowym sprzęcie sportowym nie może być żadnych politycznych, religijnych ani osobistych sloganów, oświadczeń ani obrazów. Drużyna, której zawodnik będzie prezentował polityczne, religijne lub osobiste slogany, oświadczenia lub obrazy, zostanie ukarany przez organizatora rozgrywek lub przez FIFA – czytamy w przepisach FIFA.

Na tej podstawie w ubiegłym roku imam Mohammed Alarefe wezwał organizację, by wprowadzić zakaz okazywania radości ze strzelonej bramki poprzez wykonanie znaku krzyża.

Media zwróciły uwagę, że wielu islamskich zawodników również manifestuje swoją wiarę, o czym imam już nie wspomniał. Chodzi o uklęknięcie na kolana i ucałowanie murawy.

Sprawa do tej pory jest nierozstrzygnięta. Czy w imię politycznej poprawności i zwalczania Kościoła z przestrzeni publicznej, za wykonanie znaku krzyża zawodnicy będą karani już wkrótce czerwonymi kartkami? Absurdalna sytuacja wcale nie jest tak nierealna…

Źródło:wp.pl