Lany poniedziałek na celowniku. Za oblewanie wodą ludzi grozi potężny mandat

Oblewanie wodą w lany poniedziałek/fot. ilustracyjne/fot. PAP/EPA
Oblewanie wodą w lany poniedziałek/fot. ilustracyjne/fot. PAP/EPA

Poniedziałek Wielkanocny, zwany też lanym poniedziałkiem, kojarzy się wielu osobom z polewaniem wodą. Okazuje się jednak, że niewinna zabawa może zakończyć się potężnym mandatem.

Oblewanie ludzi wodą wywodzi się jeszcze z czasów pogańskich Słowian. W ten sposób celebrowano radość z rozpoczęcia się wiosny.

Policja przypomina jednak, że nie należy przesadzać z oblewaniem ludzi wodą. Powinno być ono umiarkowane i symboliczne.

Trzeba mieć bowiem świadomość, że taka zabawa może skutkować przykrymi konsekwencjami – zarówno dla oblewających, jak też oblewanych – czytamy w komunikacie policji.

Symboliczne oblanie kogoś wodą może zostać uznane jako tzw. kontratyp pozaustawowy. Oznacza to, że osoba polewająca nie popełnia wykroczenia czy też przestępstwa. Łaskawe państwo.

Jednak polewanie wodą może zostać potraktowane jako czyn chuligański. Wówczas polewającemu grozi grzywna w wysokości nawet 500 zł.

Z kolei polewanie wodą pasażerów komunikacji miejskiej czy rzucanie balonami z wodą w kierunku samochodów to już nieobyczajny wybryk. Za to grozi mandat nawet do 5 tys. zł, areszt oraz ograniczenie wolności.

Taki czyn może zostać także zakwalifikowany jako przestępstwo polegające na naruszeniu nietykalności cielesnej. Trzeba też pamiętać o tym, że nadmierne oblanie kogoś wodą może wywołać także szkody materialne, takie jak uszkodzenie telefonu, tabletu, czy ubrania. Osoba pokrzywdzona, w przypadku poniesionych strat może dochodzić odszkodowania na drodze postępowania cywilnego.

Źródło: rmf24.pl

16 KOMENTARZE

 1. a co jak polewa woda zyd ? :) Polin w budowie. Jeszcze troche i bedzie godzina milicyjna.

 2. prymitywne pogańskie słowiańskie zwyczaje – obok pogromów żydów, podpalania stodoły i zabijania świniaka – jest też zrzucanie torebek z wodą na łeb z 10 piętra, i polewanie przechodniów 10 wiadrami wody.

  • @baalshemtow – niby się użalasz nad tymi, na których spadnie woreczek z wodą z 10 piętra, a jednocześnie pogardliwie porównujesz ich do zwierząt pisząc, że mają nie głowy, tylko łby.

  • Was mośki bez wyjątku wszystkich czas wy…ć do oSSraela , tam wasze miejsce .Złodzieje.

  • To w czasach przedchrześcijańskich praktykowano podlewanie przechodniów wiadrami wody i zrzucanie z 10-go piętra worków z wodą? 😁

 3. Jak sobie przypomnę czasy, kiedy z OSP robiliśmy śmigusa, to dzisiaj dostalibyśmy pewnie dożywocie. Z armatek wodnych oblewaliśmy ludzi. Stare, dobre czasy już nie wrócą niestety.

  • Była kiedyś normalność i zabawa… Może rócą, ale musi się najpierw ta patologiczna UE rozlecieć…

   • ta, bo to przez UE tak sie dzieje, ludzie po prostu nie podchodza juz do tego z takim dystansem, poza tym to tak jak śmiecenie na Szczepana, jest ok jak jest to symboliczne a nie jak powyrywane bramki, poniszczone podwórko i słoma w iglakach. No i uwzglednij tez to ze dzisiaj kazdy chodzi z telefonem przy sobie, jak wchodzilismy do UE w 2004 malo kto nosil przy sobie telefon.

   • Kiedy oblanie wiadrem wody przypadkowego przechodnia było normą i dla kogo to niby miało by być zabawne? 😮

 4. Pan Michalkiewicz, gdy kilka lat temu trwała gorączka w sprawie delegalizacji uboju rytualnego orzekł, iż my, katolicy powinniśmy na to się zgodzić, w przeciwnym razie bezbożni bądź żydzi wykorzystają to w przyszłości jako oręż przeciwko naszym rytuałom, np. procesjom Bożego Ciała. Choć lejus to nie tradycja ściśle religijna (ale nierozerwalnie kojarzona z Wielkanocą), to ciekawe, czy też by się zgodził pójść na całość i godził na oblewanie ludzi wiadrami, bo jak reżym żydokomunistyczny zacznie zabraniać tego, to z czasem zabroni też malutkich śmigusówek-jajeczek. I po tradycji pozostanie wspomnienie.

 5. !!!! chcę być polewany przez POLSKĄ SPERMĘ!!!!

  chcę być PENETROWANY analnie przez DWA PENISY jednocześnie !!!!!
  będę połykał SPERMĘ pana Michalkiewicza !!!!!
  A M E N ! ! ! ! !

  NIEdamy SIĘ “omamić-zaczarować-uśpić” i BĘDZIEMY WALCZYĆ :
  CONTRA MUNDUM – Pieśń Konfederatów Barskich
  youtube.com/watch?v=-0e3vOouvqs

Comments are closed.