Liczba aresztowanych na Sri Lance ciągle rośnie. Policja zatrzymuje radykalnych islamistów

Wojsko na Sri Lance? Fot. TT

Do zamachów na Sri Lance nie przyznała się żadna organizacja. Jednak policja zatrzymała 13 osób związanych ze środowiskiem radykalnych islamistów. W niedzielę zatrzymano 8 osób, a w nocy i rano kolejnych pięć. Teraz już liczba podejrzanych ma wynosić 25 osób.

Wszyscy zatrzymani należą do tej samej radykalnej grupy. Są obecnie przesłuchiwani w dwóch ośrodkach w pobliżu stolicy kraju – Kolombo. Wiadomo jednak, że większość z 8 zamachów dokonali terroryści – samobójcy.

W większości miejsc zamachowcami byli pojedynczy „kamikadze”, a w przypadku hotelu Shangri-La w Kolombo działało dwóch zamachowców.

W atakach zginęło co najmniej 290 osób, a ok. 500 zostało rannych. Zginęło także trzech policjantów w czasie akcji na jednąz kryjówek, w którym chronili się terroryści.

Na Sri Lace wprowadzono godzinę policyjną. Korespondenci donoszą o opustoszałych ulicach Kolombo. M.in. amerykański Departament Stanu ostrzegł, że zamachy mogą się jeszcze powtórzyć.

9 KOMENTARZE

  1. Jest tylko jeden prawdziwy Bóg i jedna prawdziwa religia objawiona przez Boga. Wszystkie fałszywe religie pochodzą z piekła. Każdy kto wierzy w więcej niż jedyna prawdziwą religię jest bałwochwalcą, czyli uprawia duchowy nierząd.

    • Allah z Koranu jest niepokojąco podobny do Szatana z Biblii! Opisuje się on jako „mistrz oszustwa” i nakazywał wybijać całe plemiona, np. Kurajszytów!

      • Wyznawcy islamu to wyznawcy szatana. To powinno być już dla wszystkich chrześcijan oczywiste.

    • Jeden prawdziwy Bóg.? czy to może ten sam który aż do czasów Abrahama żądał od żydów ofiarowana mu dzieci pierworodnych. Czy to ten sam bóg, który ochraniał Mojżesza kiedy ten kazał w swoim żydowskim wojownikom mordować filistyńskie kobiety dzieci starców? Jeśli to jest ten prawdziwy Bóg to ja wolę być ateistą….

  2. Nie wiem jak wy ale tą swołocz należy przesiedlić za koło podbiegunowe!

  3. ani jeden islamski terrorysta po ostrzale wiernych przed kosciolem w Monachium nie zostal zatrzymany. Wyznawcy allaha dostali skierowanie na dalsze szkolenie,do precyzyjnego wysadzania kosciolow i duza dotacje panstwa niemieckiego, by mogli sciagnac swych krewnych.

Comments are closed.