PILNE! Światowy Kongres Żydów potępia walenie kukły Judasza w Pruchniku

PILNE. Obrazek ilustracyjny nczas.com
PILNE. Obrazek ilustracyjny nczas.com

Światowy Kongres Żydów (World Jewish Congress – WJC) potępił odnowioną tradycję okładania kijami kukły Judasza w liczącym mniej niż 5 tys. mieszkańców Pruchniku. Nie podoba się im, że kukła przypomina „stereotypowego Żyda”.

WJC wyraził swoje „obrzydzenie i oburzenie” w związku z doniesieniami o powieszeniu i spaleniu w polskim rytuale w polskim mieście wizerunku przypominającego stereotypowego Żyda – czytamy na ynetnews.com.

Nie mogło oczywiście zabraknąć pośredniej sugestii o odpowiedzialności naszego narodu za holokaust Żydów (i tylko ich). Otóż Robert Singer, dyrektor generalny WJC powiedział w oświadczeniu, że „Żydzi są głęboko zaniepokojeni tym okropnym odrodzeniem średniowiecznego antysemityzmu, który doprowadził do niewyobrażalnej przemocy i cierpienia”.

Dlaczego WJC zajmuje się tradycją w małym miasteczku pod Rzeszowem? Odpowiedź jest oczywista.

Światowy Kongres Żydów zajął się sprawa pobicia workowego Judasza gdzies tam na polskiej wsi. Jest impreza, ktoś zarobi – zauważył Adam Wojtasiewicz.

Źródła: twitter.com/ynetnews.com/nczas.com

56 KOMENTARZE

 1. Ale wieszanie Hanana i jego rodziny to niepotepiaja a wrecz uroczyscie obchodza.

 2. KSIĘGA WYJŚCIA rozdział 12
  35 Synowie Izraela uczynili według tego, jak im nakazał Mojżesz, i wypożyczali od Egipcjan przedmioty srebrne i złote oraz szaty. 36 Pan wzbudził życzliwość Egipcjan dla Izraelitów, i pożyczyli im. I w ten sposób [Izraelici] złupili Egipcjan 6.
  Niech oddadzą Egipcjanom z odsetkami za 3000 lat , a potem niech się wymądrzają.

 3. zyd to rakludzkosci ktory wciaz sie rozrasta. juz sie nawet zydosmiecie nie kryja z tym ze chca zniszczyc nasza cywilizacje

 4. Nie wpadli jeszcze na to że istnieje miejscowość PARCHATKA i taką nazwę też trzeba zmienić by iść z duchem płomiennego postępu!

 5. Powiedzmy więc wyraźnie:
  WSPÓŁCZEŚNI NOWOJORSCY ŻYDZI UTOŻSAMIAJĄ SIĘ Z JUDASZEM: ZDRAJCĄ, KTÓRY SPRZEDAŁ SWOJEGO NAUCZYCIELA I PRZYJACIELA ZA 30 SREBRNIKÓW NA ŚMIERĆ. CZYLI SĄ TACY SAMI, skoro nie potępili zdrady i zbrodni Judasza. Czyż Judasz nie był pierwowzorem żydowskiego szmalcownika?
  Nie ma lepszego dowodu pokazującego kim są Żydzi, niż reakcja WJC na ludowy obrzęd w Pruchniku.
  Wiwat Pruchnik! Obnażyliście cały WJC.
  To tym ludziom prezydent Komorowski chciał dać polskie lasy, a i ten rząd kombinuje jak ich dofinansować naszym kosztem.
  Wszyscy WON!

Comments are closed.