PiS wygrywa, Wiosna na podium, Kukiz’15 powyżej progu a Konfederacja odpada. Tak przekonuje Estymator [SONDAŻ]

Jarosław Kaczyński, Grzegorz Schetyna, Robert Biedroń, Janusz Korwin-Mikke. / foto: PAP/Wikipedia/Prt Sc TVN24
Jarosław Kaczyński, Grzegorz Schetyna, Robert Biedroń, Janusz Korwin-Mikke. / foto: PAP/Wikipedia/Prt Sc TVN24

Według najnowszego sondażu Estymatora dla „Do Rzeczy” na podium znalazł się PiS, KE oraz Wiosna Roberta Biedronia. Powyżej progu wyborczego znalazł się jeszcze Kukiz’15.

Według Estymatora, na PiS zadeklarowało oddanie głosu 41,6 proc. badanych. Na KE zagłosowałoby 36,2 proc. ankietowanych. Podium zamyka Wiosna Biedronia z wynikiem 8,8 proc.

Powyżej progu wyborczego znalazłby się jeszcze ruch Kukiz’15. Oddanie głosu na formacje Pawła Kukiza zadeklarowało 6,1 proc. badanych.

Poniżej progu znalazła się Konfederacja (3,7 proc.), Lewica Razem (2,1 proc.) oraz Polska Fair Play Roberta Gwiazdowskiego (1,1 proc.). Na inne ugrupowania oddanie głosu zadeklarowało 0,4 proc. respondentów.

W porównaniu do badania sprzed dwóch tygodni, PiS zanotował spadek o 0,4 proc., KE o 1,5 proc., Konfederacja o 0,1 proc., zaś Polska Fair Play o 0,1 proc. Wzrosty zanotowały zaś Wiosna (1,2 proc) oraz Lewica Razem (0,5 proc.). Kukiz’15 pozostał bez zmian.

Źródło: dorzeczy.pl

30 KOMENTARZE

 1. Więcej Korwina i globalisty Sommera i jego zas..j redakcyjnej drużyny, a Konfederacja będzie mieć 1%. Brawo! Podczepcie sobie jako”claim” takie hasło: Niech żyje antypolska przyjaźń niemiecko-rusko-żydowska!

 2. A ja, naiwny, myślałem, że redachtury z NCzas już nauczyły się odróżniać procenty od punktów procentowych. Bo kilka razy użyli tych pojęć poprawnie. Widocznie przez pomyłkę.

 3. Śmieszny sondaż który nie ma żadnego odzwierciedlenia w rzeczywistości. No, ale przecież to jest sondaż przeprowadzony dla skompromitowanego złodziejskiego skorumpowanego PiSowskiego szmatławca „Od Rzeczy”, więc nie ma się co przejmować sondażami PiSd bredzących od rzeczy. Wiosna i Kukiz nie mają nawet najmniejszych szans na dostanie się do unio-kołchozu, a KONFEDERACJA osiągnie wynik w granicach 20 proc. Będzie zdziwienie PiSowskiego lewactwa jak z Braunem w Gdańsku.

   • Nie było, bo to jest nie jest bajka tylko prognoza, ale za to była pewna upośledzona PiSda która doczepiła się do mojego komentarza.

   • Nie było, bo to nie jest bajka tylko prognoza, ale za to była pewna upośledzona PiSda która doczepiła się do mojego komentarza.

 4. PiSokomuna promuje lewacką Wiosne Hitlera, żeby na tle Pedronia wyglądać bardziej prawicowo niż w rzeczywistości.
  Przy Konfederacji PiS jest zwykłą bandą lewaków.

 5. padają na forum głosy oskarżające PIS, Kaczyńskiego i Morawieckiego o czyny ktore zarzuca im także Balcerowicz. Cytuję: „Ekonomista Leszek Balcerowicz znany z zaciekłej krytyki Prawa i Sprawiedliwości na antenie Superstacji znów zabrał głos. W jego opinii „propaganda PiS-u” jest „jeszcze bardziej podła” niż ta znana z czasów PRL.”
  Możecie więc podać sobie ręce z Balcerowiczem w tej bezmyślnej krytyce i zwalczaniu PIS.
  Z politycznego punktu widzenia stanowicie jedno i to samo.

  • Balcerek w większości przypadków krytyki ma racje, PiS to partia socjalistyczna przypominająca PZPR.

   • ty zachowujesz się zgodnie z przekonaniem Schetyny, że jedno 500+ i drugie 500+ weźmiesz ty, albo twoi rodzice, a 13 emeryturę wezmą dziadkowie, ale nie zagłosują oni ani ty na PIS, bo pod rządami PO ponoć żyło im lepiej.

    • A ty zagłosujesz na PiS i cały 1000 złotych pójdzie na program Żyd+.
     To znaczy każdy Polak będzie płacił tyle na Żydów co miesiąc.

    • Moimi przekonaniami jest rzeczywiste spojrzenie na gospodarkę i rozumienie podstawowych praw ekonomicznych. PiS jako zydowska agentura doskonale zdaje sobie sprawę, że dzięki ogłupieniu ludzi socjalem wygra i zrealizuje plany kompletnego zniewolenia Polaków przez ustawe 447. Z drugiej strony niemiecka agentura PO ze zboczeńcami LGBT. Niestety z większością zmanipulowanych idiotów jako wyborców, jesteśmy między młotem a sierpem.

     • no, ty to jesteś między pustosłowiem a pustogłowiem. A tak naprawdę twoje rozumienie rzeczywistości jest wybuchową mieszanką jednego i drugiego.

  • A czy Balcerowicz nie twierdzi przypadkiem, że niebo iest niebieskie? Bo jeśli tak to zupełnie bezmyślnie przyznam mu rację. A PiS mnie nie przekona, że jest zielone w pomarańczowe ciapki.
   Jednakże Balcerowiczowi rąk nie podam. Jest poniżej ludzkiej godności uczestniczenie w kłótniach czyj stopień podłości propagandy jest wyższy: PiS-u, PO, czy może PZPR.

   • Otóż to. Przyganiał kocioł garnkowi.
    Niestety jest wielu ludzi za garem i mniej więcej tyle samo za kotłem.
    To smutne. Ludzi normalnych nie przybywa.

 6. Nawet jak te sondaże na zamówienie rządowe pokażą 0,5% na Konfederację, i tak na nich zagłosuję. Nie dajcie się zwieść magdalenkowym sondażom!

 7. To jest właśnie przykład, jak logika i plany konkretnych działań przegrywają na starcie z populistycznymi hasełkami. Im więcej naprawdę chcesz, tym dalej za progiem wyborczym lądujesz. Kiedy do ludzi w końcu dotrze, że na tym etapie rozwoju nie stać nas na rozdawnictwo i prawica nam jest potrzebna…

 8. Po wpisach sądzę że większąśc zdaje sobie sprawe że zagrożenie jest wielkie ze strony pis tak samo jak po a konfederacja jest celowo zaniżana w sądazach

 9. Nie ma to jak sondaże na zamówienie dla partii okrągłostołowych dają najwięcej
  Wiosna która powstała 2 miesiące temu z poparciem 8 procent :) mimo kompromitacji ich oraz pis, po …
  :)

 10. Pier. Was wszystkich jeden po drugim banda oszolmow głosuje na tych co o obiecuja najwięcej za nas w pieniadze

 11. Bądźmy cierpliwi bardziej niż komuniści są cierpliwi. Tylko w cierpliwości i jedności nadzieja, w ten sposób zdobywa się sukces. Jak nie w tych, to w następnych. Na wolność w Polsce walczyliśmy 123 lata z bronią w ręku. Skoro nasi dziadkowie życie poświęcali, to my możemy chociaż chodzić na głosowania i przekonywać innych, że rozdawanie (nie swoich) pieniędzy nie jest moralne nawet wg Pisma Świętego.
  Vivat KONFEDERACJA!

 12. Według Estymatora, na PiS zadeklarowało oddanie głosu 41,6 proc. badanych. – banda imbecyli
  Co jak co ale PIS i PO dobrze umieją z sobą współpracować..
  Jak widze odpowiedzi durnych tumanów, którzy mają sprane mózgi przez PO PIS to się płakać chce, że w tym kraju sie nic nie zmieni.
  Albo dać 500+ albo dać Donka na premiera, tyle, zapytaj takiego dlaczego tak chce? a bo dają, a bo Donek ładny premier, albo a bo Komoruski siedział w wiezieniu i mi go szkoda.
  Ciemnota ludzka nie zna granic. Nic sie w tym kraju nie zmieni przez tych POPISOwskich i KODowskich oszołomów, banda imbecyli z mózgami spranymi przez TVP i TVN24.

Comments are closed.