
Sąd okręgowy w Szlezwiku-Holsztynie odrzucił odwołanie rodziców, którzy nie chcieli zapłacić grzywny za to, że w 2016 roku nie posłali swojego syna szkolną wycieczkę do miejscowego meczetu w Rendsburgu i zatrzymali go w tym dniu w domu.
Według Hamburger Morgenpost w pierwszej instancji zostali skazani jeszcze w lipcu ub. roku za te „wagary” na karę zapłacenia 50 euro grzywny. Odwołali się, ale w II instancji także obecnie przegrali.
Rodzice skazani za nieobecność dziecka w szkole która wysyłała dzieci do meczetu
Niemieccy rodzice zostali sądownie skazani na zapłacenie grzywny ponieważ nie wysłali dziecka do szkoły na jeden dzień. Szkoła organizowała tego dnia wycieczkę do meczetuhttps://t.co/He2bZdB6WU— Prawa strona 🇵🇱 (@PrawyPopulista) April 22, 2019
Szkoły w zachodniej Europie coraz częściej biorą udział w różnych programach promocji wielokulturowości, które są nazywane „programami spójności społecznej. Kilka podobnych przypadków miało miejsce także w Wielkiej Brytanii.
Tam też zwiedzanie lokalnych meczetów bywało źródłem kontrowersji, a zdarzali się rodzice, którzy odmawiali swojej zgody na takie wycieczki dzieci. W jednej ze szkół Kornwalii w 2015 dzieci, które nie były odwiedzić meczetu później specjalnie przepytywano z tematów, które były tam omawiane. W końcu wprowadzono takie wycieczki jako obowiązkowe.
W 2017 r. Stała Rada Doradcza ds. Edukacji Religijnej uznała, że za oporem rodziców stoi… islamofobia. W Essex rodzice nie tylko nie posłali dzieci do meczetu, ale także na lekcje, na których omawiano islam. W kilku miastach Rada prowadziła w takich sprawach dochodzenia.
British Parents Removing Children from Lessons on Islam, Report Finds https://t.co/ptdeKNhMP0
— Breitbart London (@BreitbartLondon) January 10, 2019