Wszyscy katolicy to… filosemici. Taka teza to konsekwencja lewackiego odlotu z tropieniem antysemickiego folkloru, czyli o tym, że dyskutowanie tylko uwiarygodnia idiotów

O zwyczaju „Sądu nad Judaszem” w Pruchniku coraz głośniej. Portal oko.press daje tytuł: „Żyd Judasz skatowany i spalony w Pruchniku z udziałem dzieci. SKĄD TEN ANTYSEMICKI ZWYCZAJ?”. Dla każdego normalnego człowieka potępienie Judasza jest potępieniem ohydnego zdrajcy, który wydaje swojego Nauczyciela za srebrniki. Okazuje się, że narodowość Judasza niektórym przewraca w głowie i wprowadza jakąś poprawnie politycznie egzegezę ewangelicznych faktów.

Oko.press zamieszcza taki tekst: „Podżegane przez dorosłych dzieci biły Żyda Judasza, tłum wpadał w euforię”. Poseł Platformy Krzysztof Brejza idzie dalej: „W sprawie tego skandalicznego wydarzenia wystąpię z interpelacją do Min. Sprawiedliwości”. Hmm…

Wyciągnijmy jednak konsekwencje z tego typu logiki lewizny. Judasz był rzeczywiście Żydem. Z tym, że można pójść dalej i oglądając np. obrazki z pierwszych komunii stwierdzić, że „podżegane przez dorosłych dzieci czczą Żyda Jezusa, a tłum wpada w euforię”. Także niemal wszyscy katolicy płakali nad „skatowanym Żydem Jezusem” w Wielki Piątek, itd. Wyjdzie cięć na to, że wszyscy katolicy to po prostu… filosemici.

W liście do Galatów znajdziemy, że „nie masz Żyda ani Greka, nie masz niewolnika ani wolnego, nie masz mężczyzny ani kobiety; albowiem wy wszyscy jedno jesteście w Jezusie Chrystusie”. Kiedy dokonuje się symbolicznego ukarania Judasza, to nie względu na jego narodowość, ale za to, że… złym człowiekiem był.

22 KOMENTARZE

 1. Lewacy to głupie twory, sami sobie przeczą. A tak poza tym uważam, że żydorzeszounia powinna być zniszczona.

  • Opętani przez szatana. Chwalą się „racjonalizmem” ale w rzeczywistości to banda prostaków i ignorantów. 99% naszych myśli (a za tym czynów) odbywa poza zasięgiem naszej świadomości. To już dawno zostało udowodnione i udokumentowane. I dlatego, każdy kto powołuje się na racjonalizm w temacie wiary, jest kretynem albo oszustem.

   • 99% naszych myśli i czynów odbywa się poza zasięgiem świadomości. W życiu nie czytałem większej bzdury o behawioryzmie. Nic takiego nie zostało udowodnione, a jeśli tak to proszę zacytować światowe badania a nie religijne brednie No ale można zwalić winę na racjonalizm, który kieruje się racjonalnym świadomym pojmowaniem.

  • Izrael się rządzi w Europie bo uważa ją za swoją. Leży w Azji a bierze udział w Eurowizji i w Mistrzostwach Europy w piłce nożnej. Ta zaraza wszędzie się panoszy.

 2. Żądamy od Izraela odszkodowania i uznania winy za wydanie i doprowadzenie przed oblicze Heroda, naszego zbawiciela Jezusa Chrystusa !!! Żądamy od żydów oddania wszystkich skradzionych pieniędzy, które zostały odebrane pod postacią odsetek od udzielanych kredytów w bankach, które są wymysłem żydów !! Żądamy zakazania rasistowskich wystąpień pani mosbacher i władz Izraela, które to władze prezentują podły antypolonizm. Żądamy zakazania odprawiana świąt żydowskich w polskim Belwederze. Można w nieskończoność brnąć w głupocie ale po to Bóg dał nam rozum abyśmy z niego korzystali. Widocznie Żydzi otrzymali od swojego Boga zupełnie co innego – chciwość, nienawiść do innych nacji i manię wyższości. A jest to, jak powiedział Chrystus „żmijowe plemię” z czym zupełnie się zgadzam

  • Nonsens, coraz więcej nonsensu… Jedną z dawniejszych korporacji finansowych, która pożyczała pieniądze, byli Templariusze. Zostali za to zdradzeni przez dłużników i zamordowani przez fałszywe oskarżenia. Banki powstawały wraz ze światem kupieckim. Pożyczanie kapitału było znane już w starożytnych Chinach i Indiach.
   Co za nieuki i debile się tu wypowiadają?!

   • Azjatyckie zwyczaje i obrzędy są przeróżne. Tylko dlaczego chazarska zaraza przytargała je do Europy?
    Azja to Azja i niech tak pozostanie. Won do domu nad Chazarskie Morze.

 3. Kukła Judasza przypominała karykaturalnego Żyda, jakoś innych apostołów tak się nie przedstawia. Więc nie jest to historia lewactwola, tego typu zwyczajów nie powinno się praktykować w cywilizowanych krajach. Podobny zwyczaj praktykowany w Izraelu jest równie haniebny. A przykład z Wielkim Piątkiem nietrafiony, bo Jezusa nikt nie przedstawiał z karykaturalnym, zakrzywionym nosem czy opaską z gwiazdą Dawida jak kukła na starej fotografii.

  • Bo Jezus był dobrym człowiekiem a Judasz złym. Ludzie „cywilizowani” na twój sposób tego nie odróżniają dobra od zła. Podobno obrzezanie wykonane w odpowiednim czasie zapewnia utratę sumienia.

 4. To już nie chodzi o to czy to była kukła Żyda. pewnie za kilka lat te dzieci będą lać kijaszkami katolików, prawdziwych Polaków. Wiadomo czym skoruoka za młodu…..

  • Zdrajców świętej sprawy warto lać kijaszkami nawet, gdyby byli to katoliccy prawdziwi Polacy.

 5. Myślicie z jakiego powodu Amerykańskie żydostwo jednocześnie finansowało bolszewików i nazistów?
  Z jednej strony przejęcie pełnej kontroli nad Rosją, z drugiej strony pozwolenie nazistom wymordować kilka milionów żydów dla przyszłych profitów związanych z wywieraniem politycznych nacisków oskarżeniami o antysemityzm. Antysemityzm można traktować jako narzędzie polityczne wcześniej zaplanowane i spreparowane przez samych żydów.

  • Widząc ogromną machinę rozkręconą przez Żydów do bezwstydnego żerowania na tragedii swojego własnego narodu celem zdobycia wielkiego majątku i władzy nad światem, taka teza nie jest bynajmniej pozbawiona sensu.

 6. A moze najwyzszy czas, aby przypomniec jak Zydzi lżą Chrystusa w Talmudzie, jak podle, cyniczne i szowinistyczne nastawienie maja do Gojow.

  Zydzi ukrzyzowali Jezusa i wcale sie tego nie wypieraja. Przestanmy sie w koncu cackac z tym Plemieniem Zmijowym i zacznijmy nazywac rzeczy po imieniu.

 7. Serio będziecie bronić tego przedstawienia? Popychanie dzieci do lania kijami i kopania kukły, No super pomysł, ciekawe kogo potem skopią… Ogólnie jak uczestniczący w tej szopce mogą nazywać się chrześcijanami? „Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci w nią kamień” – czy aby Jezus nie powiedział tak stając w obronie cudzołożnicy? A przecież to co robiono z tą kukłą to imitacja prawdziwych tortur ze średniowiecza, ktoś musiał mieć niezłe sadystyczne zapędy. Judasz i tak z wyrzutów sumienia popełnił samobójstwo także po co drugi raz go zabijać? Po za tym analizując całą sytuację z Biblii jego zdrada była konieczna, aby mogło dojść do odkupienia grzechów poprzez śmierć Jezusa. Jezus wiedział, że Judasz go zdradzi, gdyż zdrada ta tak naprawdę była krokiem do wypełnienia większego planu, przypomina nawet konflikt tragiczny z greckich tragedii. Ale niestety wiara wielu katolików w Polsce opiera się jedynie na chodzeniu co niedzielę do kościoła „bo tak trzeba”, i bezmyślnym klepaniu formułek bez jakiejkolwiek refleksji i przemyślenia na temat swojej wiary, która niestety bardzo często jest tylko wiarą w dogmaty bez praktykowania jakichkolwiek zasad moralnych, na których tak naprawdę opiera się chrześcijaństwo. Żeby chociaż ktoś samodzielnie przeczytał Pismo Święte i pomyślał trochę nad jego treścią… Ale nie, zamiast myśleć i rozwijać się, dążyć do samodoskonalenia to lepiej zrzucić winę za wszystko co nie wygodne i nie po swojej myśli na mityczne lewactwo i nie opuszczać własnej strefy komfortu…

Comments are closed.