Czy to koniec protestu nauczycieli?! Zapadła ważna decyzja

Dzisiaj Sławomir Broniarz zapowiedział, że Związek Nauczycielstwa Polskiego nie przerwie strajku i nie weźmie udziału w zaproponowanym przez premiera Mateusza Morawieckiego Okrągłym Stole dot. oświaty. W tym czasie Ogólnopolski Międzyszkolny Komitet Strajkowy Nauczycieli zdecydował, że zrzeszone w nim szkoły będą klasyfikować uczniów.

Dziś rano Sławomir Broniarz był gościem TVN24. Zapytany o decyzje dotyczące klasyfikacji uczniów dopuszczającej do matur, szef ZNP odpowiedział, że leży ona w rękach nauczycieli, rad pedagogicznych. Podtrzymał swoją opinię, że „nie zaryzykowałby losu ucznia”.

„Kładąc na szli interes środowiska i dziecka, jednak interes ucznia jest ważniejszy” – oznajmił. „Byłaby to porażka nauczycieli, porażka pedagogów, gdybyśmy do tego (matur – PAP) nie doprowadzili” – ocenił. Około 19 natomiast ZNP poinformowało, że decyzję o kontynuowaniu – lub nie – strajku podejmie jutro.

Jak widać nauczyciele nie chcą jednak iść na otwartą wojnę w rodzicami i poza wyjątkami będą klasyfikować uczniów i starać się doprowadzić do przeprowadzenia matur. To oznacza, że ZNP traci w tej chwili potężne narzędzie w postaci wziętych za zakładników uczniów kończących licea i technika.

Źródło: wp.pl

9 KOMENTARZE

 1. czyżby się bali pozwów, za celowe działanie na szkodę innych osób? za to , rodzice powinni oskarżyć broniarza

  • Kiedy brak rozumu, czasami działa jeszcze instynkt samozachowawczy – myślę, że to właśnie taki przypadek.
   I nie chodziło tylko o pozwy – w małych miasteczkach i wsiach presja była bardziej bezpośrednia. Kiedy rodzic maturzysty jest sąsiadem, obsługuje w sklepie czy chadza do tego samego kościoła – nauczyciel musi się lepiej zachowywać, bo inaczej grozi mu ostracyzm społeczny.
   Pozdrawiam.

 2. Ma chłop gest, można się wzruszyć…
  Najpierw rozkręcił burdę, a teraz chce się wycofać, i to jeszcze jako wrażliwy społecznie idealista, dla którego nie pieniądz, lecz „interes ucznia jest ważniejszy”.

 3. Nie rżnijcie głupa.Broniarz wcale nie chce się dogadać.Cały czas chodzi o przeciaganie konfliktu,a kasa jest jedynie pretekstem.Jak zwykle cudzymi rencamy.Toż to taakie koszerne.I popularne na świecie.

 4. Co za brednie. Nie udało się uwalić egzaminów w gimnazjach i 8 klasach. Znpówki posyłały swoje własne dzieci na egzaminy. To polityka, lewactwo i postępactwo oraz próba wywalenia rządu by pokazać jaka anarchia w RP. To Kramek pisał o przewrocie przy pomocy ZNP. ZNP poparło stan wojenny, walczyło przeciw powołaniu gimnazjów, potem nic nie pomogło swoim nauczycielkom, potem walczyło przeciw ich likwidacji, a teraz chciało uwalić tych uczniów, jak 8klasistów i maturzystów biorąc ich za zakładników by napuścić rodziców na rząd. Nie udało się….

 5. Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami: «Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata» .Mt 28.18
  Kto dał prawo nauczania świeckim? Gdy istniał Kościół było inaczej.

 6. Uczniowie przynajmniej mają wolne od bezsensownego spędzania czasu z tymi pseudonauczycielami debilami.

 7. To jest gra. Oczywiste jest, że gdyby przez strajk nie odbyły się matury poparcie społeczne dla nauczycieli siegneło by dna.

Comments are closed.