Czy to koniec protestu nauczycieli?! Zapadła ważna decyzja

Dzisiaj Sławomir Broniarz zapowiedział, że Związek Nauczycielstwa Polskiego nie przerwie strajku i nie weźmie udziału w zaproponowanym przez premiera Mateusza Morawieckiego Okrągłym Stole dot. oświaty. W tym czasie Ogólnopolski Międzyszkolny Komitet Strajkowy Nauczycieli zdecydował, że zrzeszone w nim szkoły będą klasyfikować uczniów.

Dziś rano Sławomir Broniarz był gościem TVN24. Zapytany o decyzje dotyczące klasyfikacji uczniów dopuszczającej do matur, szef ZNP odpowiedział, że leży ona w rękach nauczycieli, rad pedagogicznych. Podtrzymał swoją opinię, że „nie zaryzykowałby losu ucznia”.

„Kładąc na szli interes środowiska i dziecka, jednak interes ucznia jest ważniejszy” – oznajmił. „Byłaby to porażka nauczycieli, porażka pedagogów, gdybyśmy do tego (matur – PAP) nie doprowadzili” – ocenił. Około 19 natomiast ZNP poinformowało, że decyzję o kontynuowaniu – lub nie – strajku podejmie jutro.

Jak widać nauczyciele nie chcą jednak iść na otwartą wojnę w rodzicami i poza wyjątkami będą klasyfikować uczniów i starać się doprowadzić do przeprowadzenia matur. To oznacza, że ZNP traci w tej chwili potężne narzędzie w postaci wziętych za zakładników uczniów kończących licea i technika.

Źródło: wp.pl