PiS chce realizować żydowskie roszczenia? Winnicki: „Żądania żydowskie są bezprawne, ale jest bardzo silny nacisk polityczny”

Robert Winnicki/Fot. YouTube
Robert Winnicki/Fot. YouTube

Robert Winnicki z Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy zwrócił uwagę, że wypowiedzi Mike’a Pompeo i ambasador Georgette Mosbacher nie spotkały się z adekwatną reakcją ze strony polskich władz. Strona amerykańska nawoływała, żeby Polska poczyniła postępy w kwestii „i „restytucji mienia prywatnego dla osób, które utraciły nieruchomości w dobie Holocaustu”. Jak podkreślał szef Ruchu Narodowego, przedłużające się milczenie rządzących jest niepokojące.

To, co rząd robi w sprawie 447 – a czego właściwie nie robi – to jest rzecz zdumiewająca, dlatego że już grubo ponad rok temu, kiedy ta ustawa była procedowana w Kongresie USA, na moją interpelację do MSZ odpowiedziano w ten sposób, że rząd polski nie przeciwdziała tej ustawie – stwierdził w rozmowie z Radiem Maryja Robert Winnicki.

Ta ustawa to jest jednak bardzo poważne zagrożenie – dziesiątkami, jeśli nie setkami miliardów dolarów nienależnych odszkodowań, roszczeń, które środowiska żydowskie w USA wysuwają pod adresem Polski. Potrzeba tutaj stanowczych działań, potrzeba było tych działań już na etapie, kiedy ta ustawa była procedowana w Kongresie. Nie było takich działań. (…) W żaden sposób wypowiedzi pana Pompeo i pani Mosbacher nie spotkały się ze zdecydowaną repliką ze strony polskiej. To przedłużające się milczenie jest bardzo niepokojące, ponieważ ono może wskazywać, że istnieje wola polityczna, żeby te roszczenia po prostu realizować – ocenił jeden z liderów Konfederacji.

Szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz oraz szef KPRM Michał Dworczyk uważają, że ustawa 447 nie pociągnie za sobą żadnych skutków prawnych. Jednak, jak zaznaczył prezes Ruchu Narodowego, chodzi tutaj nie o skutki prawne a o skutki polityczne.

Ta ustawa zobowiązuje administrację najpotężniejszego państwa świata, Stanów Zjednoczonych, do stałego nacisku na Polskę w sprawie roszczeń. (…) Te roszczenia, te żądania żydowskie są bezprawne, ale jest bardzo silny nacisk polityczny i niestety na arenie międzynarodowej najczęściej dzieje się tak, że wygrywa nie prawo, a siła politycznego nacisku. Dlatego nie jestem tak spokojny i nie wydawałbym tak uspokajających komunikatów, jak wydają je pan Dworczyk czy pan minister Czaputowicz – mówił.

Należy podjąć bardzo zdecydowaną ofensywę na polu historycznym, dlatego że oskarżanie Polski i Polaków o współudział w Holokauście współbrzmi z tymi roszczeniami. Nawet jeśli te rzeczy nie wynikają jedna z drugiej, to one funkcjonują jako pewna polityczna całość. Tutaj jest potrzebna bardzo zdecydowana ofensywa polskiej polityki historycznej na arenie międzynarodowej, czyli produkcja filmów, produkcja odpowiednich spotów. To musi być bardzo profesjonalne, ale to w ogóle nie jest robione – ocenił Winnicki.

Powinno zostać raz na zawsze i jasno powiedziane, podkreślane przy każdej okazji takie lub innej wypowiedzi oficjela ze strony Izraela bądź USA, że Polska ma tę sprawę już dawno uregulowaną i że temat jest absolutnie zamknięty – dodał.

Prezes Ruchu Narodowego podkreślił, że działania amerykańskie i żydowskie spotykają się ze społecznym sprzeciwem ze strony Polaków.

Protesty w naszym kraju podejmuje chociażby Stowarzyszenie Marsz Niepodległości, prowadzi dużą, szeroko zakrojoną akcję „NIE dla roszczeń”. Jest specjalna strona temu poświęcona. (…) W Polsce również podejmowane są działania, natomiast ogromna chwała i podziękowanie należą się Polonii, która rzeczywiście zainicjowała ten proces walki z Ustawą 447 i dzielnie go kontynuuje. Ogromne wyrazy wsparcia dla wszystkich działaczy polonijnych, którzy walczą o nasze interesy dużo bardziej odważnie niż robi to w tej chwili dyplomacja i rząd – zaznaczył Winnicki.

Na 9 listopada zapowiedziano raport amerykańskiego Departamentu Stanu na temat stanu prawnego i praktyki zwrotu mienia. Jak mówił jeden z liderów Konfederacji, wówczas naciski ze strony USA mogą się jeszcze nasilić. – Zobaczymy, co będzie w tym raporcie. (…) Problem z tą ustawą jest taki, że ona zakłada, iż zainteresowani pozyskiwaniem majątku, czyli organizacje żydowskie, będą jednocześnie sędziami we własnej sprawie tzn. będą współpracować z Departamentem Stanu w określaniu, jaki majątek jest należny. Dlatego ta ustawa jest tak kuriozalna. Należy już w taj chwili podejmować kroki ze strony polskiej dyplomacji, aby wpływać na Departament Stanu i by ta ustawa została albo zablokowana, a jeśli nie da rady, to żeby efekty tego szacowania były odpowiednio korzystne dla strony polskiej, a następnie stawiać opór wszelkim próbom realizacji tak czy inaczej zakreślonych roszczeń – zaznaczył.

Źródło: radiomaryja.pl

30 KOMENTARZE

 1. PiS nie chce tego robic, i tego nie zrobi, ale konfidentracja musi wzbudzać sztucznie strach i pompować antysemityzm, żeby potem móc sie postawić w roli jedynej parti która broni przed rzekomymi złymi żydami i w taki sposób zdobyć 2-3% wiecej głosów.
  Ale nikt sie nie zastanawia z nich jaki skutek ma takie demonizowanie żydów, i że kiedyś jakiś półgłówek co sie naczyta takich bzdur i pobije wreszcie jakiegoś żyda(albo kogos kogo wezmie za żyda), zdemoluje cmentarz żydowski albo bożnice.

  • To wracaj do siebie do Izraela, nikt ciebie tu żydzie nie trzyma na siłę.

   • Uderz w stół… a nożyce Cię nie obrzezają wbrew woli. Teraz każdy z kim się nie zgadzamy to Żyd? Nie wiedziałem. To fakt, że rezyduje to dyżurny bolszewik, który bredzi kradnąc ludziom nicki, ale bez przesady. Nie należy być w insynuacjach tak głupi jak strona przeciwna.

   • ! ! ! ! ! DO PIEKŁA Z WSZYSTKIMI parchami i ich sługusami CZYLI kapo i NIECH TAM ZGNIJĄ, A NA SKU_WIONYM PIER_OLONYM SĄDZIE OSTATECZNYM NIECH ZGINĄ NA WIECZNOŚĆ ! ! ! ! !
    A M E N ! ! ! ! !
    KTO CHCE ZOBACZYĆ JAK ORZEŁ DOPADŁ węża NIECH OTWORZY SOBIE LINK PONIŻEJ ! ! ! ! !
    lh4.googleusercontent.com/-GiVWOW1uJ5s/U2nvNTVJefI/AAAAAAAACTU/311762wNgFo/w800-h800/taken-in-right-moment-eagle-catches-snake.jpg
    pis = partia interesów syjonistycznych
    po = partia odniemiecka
    frühling (z germański’ego=niemieckiego) = wiosna
    jest jeszcze więcej jakichś parchówlewusów „nowoczesne czy jakieś inne”
    pis + po + frühling + parchylewusyWSZYSTKIEinne = JEDNO ZŁO !!!!!
    parchate i sku_wiałe kapo nad POLAKAMI ! ! ! ! !
    O TYM CO TRZEBA ZROBIĆ Z “lewusami” WSZELKIEJ “maści i nazwy” NAWET “euro(pseudo)prawicowej” :
    START UP THE ROTORS
    youtube.com/watch?v=4KOddPQc7hk&t=11s
    KTOŚ JUŻ KIEDYŚ WALCZYŁ PRZECIWKO “lewusom” W OBRONIE SWOJEGO NARODU DAJĄC NAM PRZYKŁAD, ŻE MOŻNA ZWYCIĘŻYĆ :
    Hammer of the Right – NAPISY PL
    youtube.com/watch?v=SISWg0tPzLo
    NIEdamy SIĘ “omamić-zaczarować-uśpić” i BĘDZIEMY WALCZYĆ :
    CONTRA MUNDUM – Pieśń Konfederatów Barskich
    youtube.com/watch?v=-0e3vOouvqs

    • Nie strasz nie strasz bo się zesrasz!!
     I nie podchodź za blisko do Żyda z krzyza bo cię oleje ciepłym moczem!!!! Idź do Boga swoich praojcow do Dziadów i nie zapomnij narodowcy ze jesteś w 50% potomkiem mongoloidów z tutejszymi babami…

     • a ty idź do diabła…
      razem ze swoim głupotami i chamstwem zahaczającym o kodeks karny

   • skoro już Żydzi dostali w prezencie Izrael,
    to nie zatrzymujmy ich,
    to niech będą tam szczęśliwi!

  • Przecież to w zasadzie jedyna grupa polityczna, która o tym mówi. Ostrzeganie przed niebezpieczeństwem nie jest jego demagogicznym demonizowaniem. Wygląda na to, że Konfederacja powinna przystąpić do chóru ślepców, udawać, że wszystko jest OK, bo jak nie, to wreszcie ktoś Żyda pobije lub zdemoluje cmentarz żydowski.

  • @Kierownik Episkopatu
   ty mówisz, cyt. „rzekomymi złymi żydami ” !!!
   oni są tak namacalni i źli, jak New York, jak Trump,
   a co ja mówię, oni są złymi żydami jak te okrągłe 300 mld USD-s!

 2. Apele Winnickiego do chanukowych sługusów pisuarów to wołanie na puszczy. Oni w podskokach wykonują rozkazy Usraela i od początku było wiadomo, ze te sprzedajne tchórze będą bulić, w końcu to nie ich kasa, to co mają się przejmować? Z drugiej strony w Konfederacji nie podoba mi się śliski i wyrachowany jak siebie określa ziomal banderowców Bosak, oraz brak wstawienia się za Mateuszem Piskorskim, który jest bezprawnie przetrzymywany przez reżim lewicowych szabesgojów z PISu.

 3. „Pentagon i Waszyngton D.C. to terytoria USA tymczasowo okupywane przez Izrael.” – Pat Buchanan

 4. Dzięki PiSokomunie Polska wstała z kolan, wytarła usta po czym zaiebała głową w kaloryfer i upadła ryjem prosto do śmietnika

  • Głosujmy za polonistami! Niech wreszcie debili pisać po polsku poprawnie nauczą!:)

   Chociaż Marian to ciężki przypadek, lekko nie będzie….

 5. TYLKO KONFEDERACJA. Władzę w PL powinni sprawować POLACY. Mogą też Żydzi, jeśli realizują interes Polski – ale takie coś w przyrodzie NIE WYSTĘPUJE. Więc Żydzi won od władzy w PL. Najlepiej won w ogóle. Mówię to od 30 lat. Jestem antysemitą, tak samo jak antyniemcem, antywłochem, antyargentyńczykiem, antylapończykiem czy antykacapaem, jeśli to pomaga realizować interes PL. Każdy patriota musi być trochę nacjonalistą.

 6. NIE! dla chazarskich kłamców! NIE! dla chazarskich oszustów! NIE! dla chazarskich okupantów i niszczycieli! „Trenowaliście” przez lata na Palestyńczykach i myślicie, że teraz te „praktyki” przeniesiecie do NASZEGO! kraju! Prędzej spotkamy się w piekle! NIE! dla chazarskiej obłudy! NIE! dla chazarii w NASZYM! kraju! WON! do kraju swoich przodków! Ale tu jest problem prawda? Bo tymi terenami praktycznie rządzi Rosja, więc trzeba wszystko zrobić i tak mieszać, żeby Rosję osłabić i przy okazji upiec dwie pieczenie na jednym ogniu – czyli dorwać się do bogactw naturalnych Rosji!? Już narodek handlowy pulchne łapki zaciera, ślinotoku dostaje przy wizjach grabieży tfu! czyli wprowadzania „demokracji” w Rosji? Hmm… Na razie za frajerów robią ukry, wśród których chazarii co niemiara? Cooo! Ale po drodze nie zaszkodzi próbować zrujnować do końca innych, np. Polskę, którą to przybłędy rujnują już od jakichś lat 80-tych?… Okresu do śmierci Stalina przez litość nie wspomnę, choć za ten HOLOKAUST, który ci bandyci zrobili Polakom należy im się od nas to samo… Taa!…cyt. „…restytucji mienia prywatnego dla osób, które utraciły nieruchomości w dobie Holocaustu…” Może ten chazarski stwór z siedzibą za wielką kałużą niech napisze list do swoich przodków, którzy brali aktywny udział np. w armii samego znanego akwarelisty? W końcu swojemu rodakowi służyli, czyż nie!? Ewentualnie niech się pokiwają przy kabale z myślą o swoim ziomalu malarzu „pokojowym”? Dogadają się? U nich kabała na pierwszym miejscu i inne praktyki szamańskie…

  Żyd Żydowi ZGOTOWAŁ TEN LOS! – los holokaustu!…Nie jesteście w stanie zakłamać własnej podłości…

  • Tekla, weź ty zażyj jakieś sole trzeźwiące:). Albo chłopa sobie jakiegoś znajdź, tylko takiego ogarniętego, to cię może naprostuje trochę:)

 7. Wystarczy wejść na stronę „aferyprawa – Polaku – sprawdz na kogo oddajesz swoj głos” i będzie wszystko jasne

  • Pan Bosak kocha wszystkich młodych, przystojnych mężczyzn. Tylko w przeciwieństwie do p. Biedronia nie chce się do tego przyznać publicznie.

 8. Po tych słowach „Pełna wrzasku ziemia polska… Od Czikago do Tobolska…Jak pan szmi? Gewałt! Rabacja! To jest prosta denuncjacja!”

 9. Najnowszy wierszyk:

  Pomnik Judasza

  Obito kukłę Judasza w Pruchniku!
  No i co gorsza zawisła!… Michniku!!!…
  Nie trzeba wzywać go, Gazeta działa:
  „Dlaczego Jezus w rzeźbach nie ma ciała,
  Jak Judasz: z nosem jak haczyk, na głowie
  Bez kapalusza?” Zanim ktoś odpowie,
  Że miał koronę cierniową, tekst znika.
  Konstanty Gebert zaś zamiast Michnika
  Pisze: „Od takich obrzędów ludobójstwo właśnie
  Bierze początek!” Któż mu nie przyklaśnie?

  Ja mu przyznaję rację. Tak, na serio!
  A więc Kontanty-Dawidzie z mizerią
  Moralną Żydów pogódź się!… Niektórym
  Trudno pogodzić się, co znaczy Purim:
  Wycie i bicie, wieszanie Hamana –
  To ludobójstwa praprzyczyna znana.
  A Lejba Bronsztajn, co dla niepoznaki,
  Też ksywę zmienił (Lew Trocki niejaki)
  Hamana wieszał, ale nie Judasza!
  I stąd zapewne ta nerwowość Wasza…

  Bo Judaszowi przecież Wy pomniki
  Żeście stawiali, Wy Szechter-Michniki
  W Swiasku, Tambowie a także Kozłowie…
  Gdzie Lejba kazał! A Polak odpowie
  Za powieszenie ŻYDÓW BOHATERA,
  Co ze wspólnego trzosu kradł. (No, podbierał…)
  I skrytykował wylanie oleju
  Na namaszczenie Jezusa. (O jeju!…)
  W końcu Go zdradził. („W tradycji wyniku…”
  Tradycji tylko nie wolno w Pruchniku!!!)

  • Polin to jednak Polska

   Gdy Michalkiewicz slowa „Hebrajczycy”
   Uzyl, to wkrotce mial w sadzie rozprawe.
   „Antysemityzm!!!” Lecz, coz… w mszy matrycy
   „Do Hebrajczykow List” jest! (To ciekawe.)

   Kiedy w stolicy w obrebie parafii
   Zaklul wiernego jakis bandzior nozem,
   Swiat o tym milczy. Ale grzmiec potrafi:
   „W boznicy szyba wybita, o Boze!”

   Polak, co kukle Sorosa raz spalil,
   Siedzial pol roku. A kukla Rydzyka?
   „Te mozna palic!” (Sad sprawe oddalil:
   Za ogien – grzywna.) Co z tego wynika?…

   W Pruchniku swieci lud Judaszki z dawna.
   A Zydzi swieca Purim w calym swiecie.
   I znow historia calkiem jest zabawna:
   Kto zly, kto dobry? Wiecie, rozumiecie…

   Wlasnie kierowca uslyszal zarzuty:
   „Poland not Polin” – napis! Piotr Cywinski,
   Szef Muzeum Auschwitz byl napisem struty.
   Zglosil, gdzie trzeba ten „czyn barbarzynski”.

   • c.d.

    Rosna kolejki cywinskopodobnych
    Do Muzem Zydow. Kazdy chce korzenie
    Swoje odnalesc (brak sladow nagrobnych!)
    I pomoc przejac bezspadkowe mienie…

    Poland is Polin – kierowca sie myli –
    Polin to jednak Polska! Bede szczery:
    Pora korzenie swe odnalezc… (Czyli
    Lece do Muzeum, warto miec papiery!)

    ;-)

    https:
    //nczas.com/2019/04/13/skandal-uslyszal-zarzuty-za-prawdziwe-zdanie-a-moze-jednak-nie-foto/

 10. Panie Kaczyński czy bierze pan udział w sprzedaży Polski żydom. !!!!!!!!

 11. Ustawa 447 jest antysemickia. Wyłącza ona grupę obywateli spod prawa. Każe inaczej traktować obywateli Polski tylko dlatego, że byli żydami. Skoro mamy wyrzucić z naszej wspólnoty narodowej osoby, które w 39 były pochodzenia żydowskiego to czemu nie powtórzyć tego później? Przecież to kontynuacja ustaw norymberskich. Hitler byłby dumny. Skoro tych żydów z 39 mamy nie traktować jak Polaków to czemu mamy tak traktować dzisiejszych obywateli RP pochodzenia żydowskiego? Jeśli przyjąć taki sposób rozumowania to deklarację terezinską podpisał żyd, nie Polak, nie obywatel RP. Więc jako nie Polak nie miał prawa reprezentować naszych interesów.

Comments are closed.