Poseł Kukiz’15 ostro do Brudzińskiego. „Debilizm w czystej postaci (…) Sięgnął dna poniżej mułu”

Joachim Brudziński oraz Bartosz Jóźwiak. / foto: PAP
Joachim Brudziński oraz Bartosz Jóźwiak. / foto: PAP

Poseł Kukiz’15 wywodzący się z UPR-u Bartosz Jóźwiak w ostrych słowach odniósł się do wpisu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego. Wszystko w związku z piątkowymi wydarzeniami w Pruchniku.

Przypomnijmy, że media głównego ścieku w Wielką Sobotę rozpętały aferę związaną z tym, co miało dziać się w piątek w Pruchniku. W małej podkarpackiej miejscowości doszło do „sądu nad Judaszem”.

O czym mowa? O starej tradycji „sądu nad Judaszem”, czyli biciu kukły Judasza, która obecnie praktykowana jest w małej miejscowości w Polsce. Choć praktykowana to dużo powiedziane – w tym roku odbyła się po raz pierwszy od 10 lat.

Oczywiście rozpętała się awantura o antysemityzm, i nikt z mediów głównego ścieku nie podkreślał, że chodzi o kukłę konkretnie Judasza, a nie dowolnego Żyda. Głos w sprawie zabrał przyjaciel rządu warszawskiego Jonny Daniels, który powiedział, że staropolski zwyczaj powinien być zakazany.

Wczoraj wieczorem skandaliczny wpis zamieścił także szef MSWiA Joachim Brudziński. – Pytanie, jacy „szatani” byli w Pruchniku czynni, że po latach przerwy i wezwań miejscowego proboszcza, ktoś reaktywował idiotyczną, pseudoreligijna hucpę? Koszta wizerunkowe dla Kościoła, Polski i Polaków olbrzymie – napisał na Twitterze.

Z kolei dziś rano Prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie wydarzeń z Wielkiego Piątku w Pruchniku. Na miejscu pojawili się już policjanci, którzy podejmują pierwsze czynności na polecenie Prokuratury. Do sprawy odniósł się poseł Kukiz’15 Bartosz Jóźwiak.

Debilizm w czystej postaci. Ale tak się skompromitować jak Joachim Brudziński to sztuka wyjątkowa. Sięgnął dna poniżej mułu. I ktoś taki jest Ministrem Spraw Wewnętrznych. Boże miej nas w opiece. Za rok osobiście wraz z córkami będę okładał kukłę zdrajcy-Judasza i co Pan mi zrobi – napisał ostro na Twitterze.

123 KOMENTARZE

 1. Przecież PiS bierze wypłaty w srebrnikach tzn. szeklach w dodatku połowa z nich ma pochodzenie żydowskie a więc Polaków mają za nic. Myślcie na kogo głosujecie bo jeszcze pare kadencji żydoPiSu i będziecie traktowani w Polin jak Palestyńczycy na swojej ziemi.

   • joachim (von ribbentrop) bredziński to ten co jego ojciec pracuje w „gazecie wyborczej”
    ;) :D :D :D :D

     • A twoja, Śmieszek, stara ma na Iladian?
      Czy bez Iladianu ją rozśmieszasz?

     • Do @Pinokio

      Nawet nie wiedziałem, co to za środek, ale właśnie sprawdziłem. A ty skąd go znałeś – mama, dziewczyna czy ty używasz?:)

   • Pisowski troll ma ciężkie życie – nie ma ani jednego argumentu na obronę „Partii Interesów Syjonistycznych” w skrócie PIS.

    • A czy ja, chłopie, PiSu bronię? Jakieś mi tu cele szczytniejsze czy mniej szczytniejsze imputujesz, a ja się z Mariana, po prostu, śmieję, bo to tłuk wyjątkowy. I żadnych argumentów podawać nie zamierzam, bo jestem tu tylko, żeby się pośmiać. Ty, jak widzę, z rozwinięciem skrótu próbujesz też mnie trochę rozbawiać, ale jednak do śmieszności Mariana, to ci daleko:).

  • Nie tylko PiS, bo za rządów Mazowieckiego krążył taki kawał, że w rządzie są sami Żydzi, ale mają jednego Syryjczyka(nazwisko ówczesnego ministra przemysłu).

   • Gdyby w waszym rządzie, polaczki, byli rzeczywiście sami prawdziwi Żydzi, to bylibyście dziś narodem bardzo bogatym i wpływowym. A tak, to zostaliście po raz kolejny pośmiewiskiem cywilizowanego świata. „Polak” do dziś pozostaje symbolem parszywego, prymitywnego głupka, a „polka” – synonimem słowa „tania prostytutka”.

     • Której nie miałeś szansy poznać, bo musiałbyś wydostać się ze swej zatęchłej wiochy i z kapcia (do PKS masz 5 kilometry, ale się, na twój widok, nie zatrzymuje, a dalsza mleczarnia też nie chce cię zabierać, bo by się mleko w kankach skisło) dostać się do Stolicy. To warunek konieczny, ale niewystarczający, bo z mętami nie miała zwyczaju się zadawać.

     • „bo z mętami nie miała zwyczaju się zadawać”
      To skąd się ty w takim razie wziąłeś?

    • depolonizator,
     Przecież ty obszymurku cały czas oceniasz po sobie i swojej rodzince! Jakie wzorce od dzieciństwa taka i ocena. Po co tak kokietujesz, że jest inaczej! Świat najbardziej się śmieje, jak widzi takiego pokurcza jak ty kiwającego się przy ścianie płaczu… Nie nadaremno ta nazwa… Nawet ściana płacze na wasz widok i waszej podłości, którą co rusz widać w każdym komentarzu! Daremne twoje żale! Ty już ludzkim głosem nie przemówisz, nawet w Wigilię. Bestia jak była tak dalej jest tylko obrzydliwą bestią!

     • Świat śmieje się pseudokrajów pokroju Polen, gdzie na badania i rozwój nie wydaje się nawet JEDNEGO procenta PKB. W krajach przodujących i dbających o swoją przyszłość, takich jak Izrael i Korea Południowa, wskaźnik ten osiąga PIĘĆ procent.

     • i aż żal będzie patrzeć, jak te PIĘĆ procent razem z ich darczyńcami Irańczycy zrównają równo z ziemią, a co ja mówię zrównają, oni zamienią ją w nuklearny pustynny piach!

      a poza tym, ile tej technologi ukradliście Amerykanom?

      ostatnio, za Trampka, coś cicho w temacie żydowska kradzież technologi z programów USA.

     • depolonizator,
      A ile wydają Chazarowie w Chazarii – kraju swoich przodków? Ha, ha! Ponoć to tacy byznesmeni, więc jaki byznes ukręcili na terenach między Morzem Czarnym a Kaspijskim? Hmm!?…

    • polka to taki taniec jest a co do kupczenia kobietami… to chyba wy wysyłacie własne kobiety jako nałożnice?

 2. W trakcie wojny i tuż po polaczki też bili i katowali tylko nie kukły Żydów, a żywych ludzi. Ten wiejski, przygłupi narodek już tak ma – to padlinożercy atakujący wyłącznie słabszych od siebie, walczący zawsze po stronie silniejszych.

  • To po co judaszu udzielasz się na polskim forum skoro tak bardzo nienawidzisz polskiego narodu? Odbierz swoje 30 judaszowych srebrników i idź asymilować się ze swoimi współplemieńcami z kibuców.

   • Ignorować mnie sobie możesz. Natomiast za zbrodnie i kradzieże na żydowskich sąsiadach wcześniej czy później przyjdzie wam, polaczki, słono zapłacić.

    • Jesteś tylko zwykłym zbydlęconym kłamcą, naczytałeś się bredni Grabowskiego i Grossa i nakarmiony obalonymi antypolskimi mitami pierd…lisz sobie tu bezkarnie głupoty za srebrniki. I przyjdzie za takie antypolskie kłamstwa zapłacić. Realny świat zna prawdę o bohaterstwie Polaków w czasie II wojny światowej. Pozna też i prawdę kto współpracował z III Rzeszą i NKWD wyrzucając ludzi z domów i przejmując po nich mienie. Te wyznania win są nawet w żydowskich zamilczanych książkach i doskonale opisują żydowskie ohydne postawy w czasie wojny. A teraz spadaj do nauki chamusiu i nie ujadaj jak kundel na naród polski. Wesołych świąt dla volksdeutchen ze schizofrenią, ubawiliśmy się.

     • Wyskakuj z kasy, polaczku. Nadchodzi czas zapłaty za „złote żniwa”, które wasze polskie rodziny dopuszczały się na bezbronnych żydowskich sąsiadach.

     • Nawet jeśli tak, to ty jako katolik powinieneś im za to podziękować, bo bez tego morderstwa nie byłoby zmartwychwstania Chrystusa, a tym samym nie byłoby żadnego chrześcijaństwa. To podstawy dogmatyczne twojej religii. Ty jednak jako typowy polski przygłup nie masz o nich żadnego pojęcia.

     • Intepretacja Pisma Świętego przez męta społecznego i to jeszcze bez wczytania się w treść.

     • W waszych byle jakich szkółkach pewnie tego nie uczą, ale prawda jest taka, że bez ofiary Chrystusa na krzyżu nie byłoby odkupienia grzechów ludzkości. To podstawy doktryny chrześcijańskiej. To, że półgłówki z polen jej nie znają, w ogóle mnie nie dziwi.

    • Żydzi nie są żadnymi sąsiadami.To plemię zdrajców,sprzedawczyków i kombinatorów.Przywłaszczyli sobie cudze mienie,a ponadto konspirują prawie w każdym kraju na świecie,jakby tu tego drugiego(innej wiary jak on) zniszczyć.

     • Żydzi dali wam wszystko. Gdyby nie oni, spotkałby was los Słowian Połabskich. Okaż trochę wdzięczności, polaczku.

    • depolonizator,
     Przygłupi srulu z chowu wsobnego… Bliżej masz do swojego miszczunia i rodaka znanego akwarelisty i jemu podobnych! Cooo!? Brakło ci swojego dziada, też jest rada dziadów takich i tobie podobnych co niemiara wśród tego chowu wsobnego, coś znajdziesz a od nas trzymają się z daleka a nie dalej jak śmierdzące goovno okrętu! WON!

  • Jaka szkoda, że to nie prawda…
   Bo gdyby była to prawda, to ta obsrana koszerna onuca folksdojczu, która cię wydaliła na świat zamiast spuścić zawczasu w kiblu, nigdy by się nie narodziła i nigdy nie kradła by normalnym ludziom powietrza…

   • Opowieści jak to dzielni i bohaterscy Polacy ratowali Żydów to bajeczki, które sobie nawzajem opowiadacie, żeby się lepiej poczuć. Na świecie nikt już w nie nie wierzy. Większość z was była albo obojętna albo stanęła po stronie niemieckich bandytów i z wielkim zapałem pomagała SS i Gestapo w tropieniu zbiegów żydowskich. Niemal wszyscy prawdziwi bohaterowie próbujący ratować swoich żydowskich bliźnich zostali zakapowani przez polaczków.

    • W tej bajeczki to sobie możesz wierzyć w neohistorii Grabowskiego i Grossa, bo tylko te antypolskie świnie opowiadają te brednie z całą powagą. Prawdziwy Żyd, który jeszcze pamięta naplułby Ci Tymonku w pysk.

     • Jak nie udało się Turkom zmazać win za rzeź Ormian, tak wam nie uda się wymazać z pamięci opinii światowej faktu waszego współsprawstwa w Holokauście. Za wszystko przyjdzie wam zapłacić.

     • Turkom się nie udało, bo tę rzeź urządzili. Nam może się, co najwyżej, nie udać oświecić światową ciemnotę, jak wyglądała historia okupacji Polski przez zdziczałych Teutonów, Bawarczyków i Prusaków.

     • Wam się też nie uda, bo wielu z was polowało na Żydów równie gorliwie co Gestapo.

     • Masz na myśli Polaków z drewnianymi pałkami, przechadzającymi się po gettach?

     • Mam na myśli polskich strażaków, granatowych policjantów oraz masę łapczywych polaczków (zwłaszcza prymitywnych polskich chłopów) wyciągających swoje lepkie ręce po własność żydowskich sąsiadów.

     • W odróżnieniu od tych, chodzących po gettach, ZDARZALI się takowi, ale nie w 100%, jak tamci.

     • Do swojej listy dopisz jeszcze bengurionowców, którzy Ocalałych wciągnęli do odpowiedników ruskich sztrafbatalionów.

     • „historia okupacji Polski przez zdziczałych Teutonów, Bawarczyków i Prusaków.”
      Musiała się wam polaczkom ta „okupacja” bardzo podobać, skoro milionami przenosicie się do Reichu. Zwłaszcza ci bardziej zdolni i inteligentniejsi opuszczają wasz zapluty kraj całymi rodzinami.

     • „historia okupacji Polski przez zdziczałych Teutonów, Bawarczyków i Prusaków.”
      Niemcy i Żydzi przynieśli na polskie ziemie cywilizację, naukę i technikę. Bez niemieckiej i żydowskiej misji cywilizacyjnej żylibyście dalej w lepiankach i modlili do bóstw na leśnych polanach. Z uwagi na ten fakt, Niemcy i Żydzi mają znacznie większe prawa do tych ziem niż słowiańska ludność tubylcza. Dokładnie na takich samych zasadach jak koloniści europejscy mieli większe prawo do ziem kontynentu amerykańskiego niż prymitywne plemiona indiańskie ziemie te zamieszkujące. Fakt, że wasza gospodarka jest niemal w całości zdominowana przez międzynarodowy (niemiecki, żydowski, amerykański) kapitał tylko tę obserwację potwierdza.

     • Jakoś wcześniej „gastarbeiterzy” przyjeżdżali w drugą stronę, więc jakoś twoja teoryjka kupy się nie trzyma.
      Masz jakieś sensowne wytłumaczenie faktu, że cesarz wydał za Mieszka swoją bliską kuzynkę, którą, na dodatek, wyciągnął, na tę okoliczność, z klasztoru?
      Rusz dupsko spod Biłgoraja i rozejrzyj się po najbliższej okolicy – np. Zamość. Miasto zbudowane dla, a nie przez Żydów.
      Taka wielka cywilizacja, a Prusacy Wschodni, jakoś nie szaleli z radości, że Elektor Brandenburski odcina ich do Rzeczypospolitej.

    • depolonizator!
     Uważaj! Żeby się nie okazało, że jako pierwsza nadrobię braki naszych przodków na NASZEJ! ziemi, do której przyssałeś się jak pijawka! Z uśmiechem na ustach zacznę od twojej marnej powłoki…

    • depolonizator,
     Teraz będę polować na ciebie, zgodnie z tą cywilizacją, którą zapoczątkowaliście we wszystkich obozach zagłady. To przecież wasz „wynalazek” żydowsko-niemiecki czyż nie!? A teraz ładnie podziękuj Pani, że zostałeś wyróżniony i za to, że jestem bardzo zdolną uczennicą:)

    • Patrzyłem na to zza okna, widziałem morderców bandy,

     Rękoma Żydów zadano śmierć Żydom – bezbronnym Żydom!

     Wszystkich nas z mieszkań wywlekli [Żydzi], potem szperali w nich dłużej,

     Przy nich żydowska policja – zbiry okrutne i dzikie!

     Niemiec (…) – on się nie wtrąca,
     On moim Żydom zadaje śmierć żydowskimi rękami!

     Icchak Kacnelson, „O bólu mój”
     to świadectwo Żyda i żydowskiego świadka holocaustu,
     gorzka prawda, którą żydzi chcą zakrzyczeć,
     zakłamać, ukryć przez światem,
     sprawcy!

    • szkoda, ze nie stało się tak jak mówisz, bo dzisiaj mordą swoją obrzydłą, nie opluwałbyś ludzi dzięki, którym matka z ojcem mieli szansę cię spłodzić, nie zdając sobie sprawy, ze będziesz zatruwał swym smierdzącym oddechem polskie powietrze, polakozercza kanalio roszczeniowa!

  • depolonizator

   Zasadź, chodząca patologio, ode mnie twojemu staremu solidnego glana centralnie w zad za to, że cię spłodził w pijackim widzie. Za taki czyn w kodeksie karnym powinna być kara pozbawienia wolności minimum 15 lat.

   • Ale nie ma, polaczku. Możesz sobie tylko o niej pofantazjować. Wy polaczki nigdy nie potrafiliście patrzeć na rzeczywistość trzeźwo i obiektywnie. Zawsze liczycie na jakieś cuda i boskie interwencje. I dlatego jesteście w takiej strasznej cywilizacyjnej doopie.

     • Jest na tyle głupi, żeby przypisywać Polakom jakieś wielkie rabunki na żydowskich rodakach, jakby dzicz hitlerowska sobie na to przez palce patrzyła.
      Koleś ma jakieś poważne wewnętrzne ciśnienia, zupełnie, jakby nie był w typie najpodlejszej tirówki.

     • wy polaczki żydowskiego złota szukaliście nawet w ściekach wypływających z Auschwitz. Taki z was narodek oportunistów i złodziejaszków.

     • „Se non e vero…”, frajerzyno. Nadludzie zaś łaszczyli się na rozdeptane pantofle żydowskie oraz ich włosy i tłuszcz. Mając takich idoli, nie dziwota, że próbujesz Polakom wciskać jakieś ciąże w brzuch.

     • Polacy, jak na, rzekomo, oportunistów, jakoś nie stawiali bramy powitalnej każdej armii wkraczającej do Sztejtla…

     • Żydzi jako kupcy i kapitaliści pierwsi padali ofiarą radzieckiej okupacji. Żydów wskazywali radzieckim okupantom zawistni polscy sąsiedzi, którzy nie mogli znieść konkurencji bardziej przedsiębiorczych i pracowitych biznesów żydowskich.

     • Icchak Kacnelson, „O bólu mój”
      Jam jest ten, który to widział, który przyglądał się z bliska,
      Jak dzieci, żony i mężów, i starców mych siwogłowych
      Niby kamienie i szczapy na wozy oprawca ciskał
      I bił bez cienia litości, lżył nieludzkimi słowy.
      Patrzyłem na to zza okna, widziałem morderców bandy –
      O, Boże, widziałem bijących i bitych, co na śmierć idą…
      I ręce załamywałem ze wstydu… wstydu i hańby –
      Rękoma Żydów zadano śmierć Żydom – bezbronnym Żydom!
      Zdrajcy, co w lśniących cholewach biegli po pustej ulicy
      Jak ze swastyką na czapkach – z tarczą Dawida, szli wściekli
      Z gębą, co słowa im obce kaleczy, butni i dzicy,
      Co nas zrzucali ze schodów, którzy nas z domów wywlekli.
      Co wyrywali drzwi z futryn, gwałtem wdzierali się, łotrzy,
      Z pałką wzniesioną do ciosu – do domów przejętych trwogą.
      Bili nas, gnali starców, pędzili naszych najmłodszych
      Gdzieś na struchlałe ulice. I prosto w twarz pluli Bogu.
      Odnajdywali nas w szafach i wyciągali spod łóżek,
      I klęli: „Ruszać, do diabła, na umschlag, tam miejsce wasze!”
      Wszystkich nas z mieszkań wywlekli, potem szperali w nich dłużej,
      By wziąć ostatnie ubranie, kawałek chleba i kaszę.
      A na ulicy – oszaleć! Popatrz i ścierpnij, bo oto
      Martwa ulica, a jednym krzykiem się stała i grozą –
      Od krańca po kraniec pusta, a pełna, jak nigdy dotąd –
      Wozy! I od rozpaczy, od krzyku ciężko jest wozom…
      W nich Żydzi! Włosy rwą z głowy i załamują ręce.
      Niektórzy milczą – ich cisza jeszcze głośniejszym jest krzykiem.
      Patrzą… Ich wzrok… Czy to jawa? Może zły sen i nic więcej?
      Przy nich żydowska policja – zbiry okrutne i dzikie!
      A z boku – Niemiec z uśmiechem lekkim spogląda na nich,
      Niemiec przystanął z daleka i patrzy – on się nie wtrąca,
      On moim Żydom zadaje śmierć żydowskimi rękami!

      ot, i całe żydostwo!

     • Do: kmiot spod Biłgoraja:
      Zawistni polscy sąsiedzi wydawali kupców żydowskich – chyba listownie…

    • depolonizator,
     Nie masz nawet ojca? No przeważnie u was bękarty z chowu wsobnego, do których nikt nie chce się przyznać, tak jak do ciebie. Ha, ha, ha! Byznesmeny żydowskie, które nigdy nie umiały zrobić biznesu za swoje i w swoim kraju, bo ten też przehandlowali za nędzne srebrniki! Ale jak każdy pokurcz z tego narodu potrafisz tylko prawdę odwracać do góry nogami! Ale na to trzeba postawnego polskiego chłopa a nie jakiegoś chazarskiego, przygłupiego kiwającego się jak w chorobie sierocej pokurcza! Nic ci nie pomoże! Gad zdechł!

  • nie wypowiadaj sie o Polsce kibucniku prymitywny! o Polsce wiesz mniej niż najgłupszy z najgłupszych, nadęty pasożytniczy ćwoku, żyjący z wyłudzeń.

  • Ty nie jesteś depolonizator,tylko żydowski prowodyr.Jak zwracasz się tutaj do kogoś,to Pani/Panie Polaku,psia końcówo.

  • przeczytaliśmy kodeks Maimonidesa i tak nas on jakoś negatywnie nastawił do nie-goyim… poza tym mieliśmy nakaz ratować własne życie nawet kosztem waszego życia… ale to chyba OK bo przecież wy robicie to samo…

 3. Dla pana posła od Kukiza pewnie dnem i debilizmem nie jest ganianie z kijem za kukłą Żyda, niczym w komedii o Boracie…

  A dziennikarze NCzasu na pewno są przekonani, że Judasz miał ubiór ortodoksyjnego Żyda z 20 wieku i żądał spłaty roszczeń od Polski (bo za to dostał parę kijów).

  • A co powiesz na obrzędy szamańskie typu machanie kurą albo kogutem nad głową w celu oczyszczenia z grzechów, a potem zabijanie zwierzęcia albo ubój rytualny – podżynanie gardła zwierzęciu i czekanie aż się wykrwawi.
   To jest dla Ciebie akceptowalne?

   • Również uważam to za głupotę. A ty uważasz, że to dobrze, że w Polsce jakaś wioska organizuje coś na kształt tego machania kogutem nad głową?

     • A kto powiedział, że nowych i świeckich? Jestem zwolennikiem również starych i, jak najbardziej, chrześcijańskich tradycji. Tyle, że bieganie z kijem za kukłą Żyda nie jest żadną chrześcijańską tradycją wywodzącą się z Ewangelii czy popieraną przez Kościół. Ale, przede wszystkim, jest wyjątkowo głupią tradycją (o ile w ogóle można ją tak nazwać).

     • Tomek,
      Głupia czy nie głupia ale strasznie denerwuje narodek handlowy. To może oznaczać tylko jedno…TRZEBA! koniecznie tą tradycję z Pruchnika wprowadzić w całej Polsce i lat Judasza nawet częściej jak obyczaj każe:))) Co im żałować? A może nawet który Judasz się zastanowi czy za judaszowanie nie przełoży się to na jego grzbiet w rzeczywistości :)))) Oj przydałoby się niektórym! Przydałoby…

     • Do @tekla

      Tekla, czyli robić głupie rzeczy, jak Żydzi o nich nic nie mówią, to może głupie, ale jak Żydzi coś głupiego skrytykują (i przy okazji, połowa światowej prasy uczyni to samo), to koniecznie to coś głupiego robić i to na potęgę? Na złość mamie odmrożę sobie uszy, na złość Żydom będę jeszcze bardziej pokazywał, że jestem debilem? Tak?

      Denerwujące to jest wasze nieogarnianie rzeczywistości i definiowanie rzez takich, jak ty, wszystkiego przez pryzmat waszego nastawienia do Żydów, a nie przez pryzmat, czy coś jest mądre, czy głupie.

      No, ale w ten sposób się ludźmi łatwo manipuluje.

  • Jak u Borata wyglądają też żydowskie święta Purim i obchody rzezi ponad 70 tyś. Persów. Mogli ubrać kukłę w wór pokutny, bo nic innego się nie należało, ale jak chce się zrobić burzę w szklance wody to zawsze można. Są i tacy co nawet islamistów tu bronili, a nie normalnych ludzi. Znajdzie się też Światowy Front Obrony Godności Judasza…

   • Po pierwsze, fikcyjnej rzezi Persów, bo akurat te wydarzenia z Biblii to fikcja. Po drugie, Hamana o którym pisał np. Winnicki to w ostatnich latach raptem kilka razy powiesili ortodoksi, bo też żydzi mają świadomość, że takie zabawy to już jednak obciach. Z czego w połowie przypadków Haman stylizowany był na Żyda (żołnierza lub konkurencyjnego ortodoksa), a nie Persa. Po trzecie, Purim ma chociaż oparcie w Starym Testamencie, czyli w wierze Żydów, bicie kijami Judasza odpowiada natomiast czemuś w Ewangelii?

    • Jeżeli w połowie był stylizowany na Żyda, a nie Persa, to jak był stylizowany w tej drugiej połowie. „Nieprawda, że dach przeciekał nad łóżkiem, a poza tym prawie wcale nie padało”.
     Obrzęd nie musi niczemu odpowiadać, ale coś symbolizować. Np. wyrzeczenie się zdrady.

     • Nie wiem, sprawdź sobie, ale będziesz musiał długo szukać, bo ten obrzęd jest uważany za tak głupi, że tylko ortodoksyjne oszołomy do kilka razy na rok gdzieś urządzają.

     • Tomuś coś raczkiem się zaczął poruszać.
      „Kilka razy na rok”, jak święto jest raz do roku?

     • Do @”k”

      Pomyśl chwileczkę, bo to trudne nie jest… Wielkanoc też jest raz na rok, a na ostatnie dziesięć lat tylko raz w Polsce Żyda kijem lali w jednym Pruchniku. Purim jest też raz na rok, a tylko w kilku miejscach w trakcie jego obchodów jakiś oszołom wieszanie Hamana urządzi. Już jasne, czy jednak powinienem rozrysować to jakoś, żeby trafiło?

    • Okradanie ze złota, srebra, cennych szat, doprowadzanie kraju w którym się gości też na oparcie w Starym Testamencie, czyli wierze Żydów.
     I znowu to-masz.

     • Czy w „którym się gości”, to bym nie powiedział. Ale co z tego? Dlatego masz biegać jak idiota z kijem za kukłą na pośmiewisko całego świata?

     • Tomuś, nie rób z siebie większego Czereśniaka. Egipt ich ugościł, jeden był czymś w rodzaju premiera u faraona, scenariusz się powtarza na przestrzeni wieków w różnych królestwach, państwach.
      A czy ktoś pali marzannę, zasłonięty opaską okłada kijem worek z cukierkami, daje się przybijać do krzyża – co mnie czy Tobie do tego. Świat jest różnorodny, na szczęście.

     • Do @Wredny Miś

      Ja to się cieszę, że ja takich gościnnych kolesi osobiście nie znam, serio. Zmuszenie do niewoli nazywasz „gościną”, czy może na lekcji religii miałeś tylko omówienie wizyty Józefa z braćmi w Egipcie, a jak było o historii dalszej i Księdze Wyjścia, to już poszedłeś na wagary?

      A co do tego, co komu do czego – nie mam nic przeciwko temu, żeby ktoś robił rzeczy głupie. Ale jak to, że robi rzeczy głupie uderza we mnie (pół światowej prasy sugeruje, że w Polsce oszołomy z kijem za kukłą Żyda biegają), to jednak mam. Ty lubisz obciach?

     • Tomuś, nie chodziłem na religię, czytałem Pismo Święte. Sam i całe. Omówienia to Ty miałeś. Bo gdyby nie omówienia (np ks Lemańskiego), to skąd miałbyś wiedzieć, co myśleć.

    • Jojne Daniels to żydowski ortodoks?
     No to i Mossad musi być sama ortodoksja.
     Żydzi nigdy nie mają świadomości co to obciach. Żydzi i obciach to synonimy.
     Fikcyjny? Jedyna fikcja to obecny naród żydowski.
     Ty pewnie późny okaz redaktora z Radia Erewań, co? Bo tekst z ducha identyczny.
     A poza tym karmiony szpakami szczylu za kogo ty się masz, by mówić Polakom co mają świętować, co wypada a co nie. Masz do tego kwalifikacje jak świnia na profesora astronomii!

     • Jojne Daniels i Mossad urządzają obchody wieszania Hamana? Serio to gdzieś widziałeś, czy jednak ci się przyśniło tylko?

    • Tomek,
     A co żydzi mają wspólnego z Biblią, że tak kluczysz i mataczysz? To w końcu na podstawie czego żydzi wieszają tego Hamana? Na podstawie Biblii czy Starego Testamentu? A może jednak najbliżej im do kabały i ich magicznej liczby „6? Hmm… Słabo coś ich bronisz. Zamotałeś się i tyle. Zresztą ten narodek nie jest do obronienia. Nie mają nic u siebie godnego do naśladowania.

     • Co mają wspólnego? Przeczytaj Biblię dokładnie, to zrozumiesz.

      Podpowiem tylko – w Biblii akurat jest fragment o wieszaniu Hamana (oparty o fikcyjną historię, bo takich wydarzeń nie było), z kolei nie ma nic o biciu kijem Judasza, odcinaniu mu głowy i paleniu – to już lokalna tradycja kreatywnej część mieszkańców Prudnika. Ale nawet Żydzi, akurat nawiązujący do rzeczywiście opisanego fragmentu ich świętej księgi, uważają wieszanie Hamana za głupi obrzęd i go nie praktykują. A ty bronisz czegoś, co nie tylko jest głupie, ale jeszcze nie ma związku z treścią Biblii.

  • A są jakieś wskazówki że Judasz nie miał takiego ubioru zresztą drogi Tomku – przecież tu chodzi o symbolikę a nie rekonstrukcje historyczna… zapewne słyszałeś o Hamanie z dredami, w jeansach i bluzie z kapturem… Co do Judasza, wiesz ludzie batożą zdrajcę (domaganie się nienależnych pieniędzy jest traktowane jako forma zdrady) – tak samo jak brzydzimy się szmalcownikami (którzy byli zagrożeniem tak dla Polaków jak i Żydów) tak samo brzydzimy się zdradą Judasza… na twoje nieszczęście termin szmalcownik ma bardzo złą, negatywną konotacje w języku polskim która nie zmieniła się przez ostatnie 70 lat… to chyba dobrze pokazuje co Polacy myślą o zdradzie. Pamiętaj Tomeczku że Judasz = szmalcownik = zdrajca.

   • Bardzo logiczny i jednocześnie wyważony wywód. Mnie w takiej sytuacji ciężko jest zachować spokój.
    Ale założyłbym się z tobą, że on nic nie zrozumiał i nie zrozumie z twoich wywodów.
    Sądzę, że najlepiej oddaje zaczerpnięty z chemii to termin dwużydzian Polaka.
    Dwużydzian Polaka oznacza, że na dwie cząstki żydostwa przypada jedna cząstka polskości.
    W efekcie taki dwużydzian mimo, że etniczny Polak zawsze weźmie stronę żydowską, niezależnie od prawdy, sprawiedliwości czy zwykłej przyzwoitości.
    Takim typem jest ten przemądrzały acz w sumie głupawy, szczyl @Tomek.

    • Mareczku, ty ani nie zrozumiesz mojej odpowiedzi na ten niby „logiczny i wywarzony” komentarz, więc nawet nie proponuję ci, żebyś ją przeczytał, ani też nie „zachowasz spokoju”. Z prostego powodu – zamiast mózgu masz w głowie wyłącznie ów dwużydzian, wyżarł ci resztkę szarych komórek, więc ty po prostu nie jesteś w stanie normalnie i merytorycznie o pewnych sprawach dyskutować. W rozpaczy i świadomości tej własnej ułomności zostaje ci jedynie wyzywanie innych od szczyli i myśli pewnie do tego, że „ale mu przygadałem”.

   • „Czy są jakieś wskazówki, jak się Judasz ubierał.”

    Naturalnie, istnieje mnóstwo źródeł, jak ubierali się Żydzi w Izraelu. I nie, nie ubierali się w stroje haredi. Tak, jak nie latali samolotami czy nie oglądali telewizji – mam nadzieję, że chociaż tego jesteś świadom?

    „drogi Tomku – przecież tu chodzi o symbolikę a nie rekonstrukcje historyczna…”

    Nie wiem, czy nawet symbolika Nowego Testamentu skłaniałaby do okładania kukły Judasza, patrząc na słowa Jezusa, no ale ok, lud zawsze wolał prostackie zabawy niż wczytywanie się w nauki opisane w Biblii. A 5 kijów za roszczenia żydowskie to czego będzie, wg ciebie, symboliką?

    „zapewne słyszałeś o Hamanie z dredami, w jeansach i bluzie z kapturem…”

    Tak, w kilku miejscach. I słusznie Żydzi sami uważają to za obciach, bo tylko nieliczne grupy ortodoksów to praktykują. I słusznie Polacy gonienie za kukłą Żyda (czy tam Judasza stylizowanego na XX wiecznego ortodoksyjnego Żyda) uważają za obciach. Przynajmniej większość, bo oryginały, jak widać, się trafiają.

    „Pamiętaj Tomeczku że Judasz = szmalcownik = zdrajca.”

    No to pamiętaj Jasiu, żeby następnym zatem razem jednak okładać kijami rzeczywiście szmalcownika Judasza, a nie XX wiecznego ortodoksyjnego Żyda i to za roszczenia żydowskie. A najlepiej, Jasiu, to poświęć czas wielkanocny na zgłębianiu Pisma Świętego, czy tego, co na ten temat mówi Kościół, a nie na wiejskich zabawach dla kretynów.

 4. W ramach symetrii i wzajemności relacji Polsko-Izraelskich, Polska powinna wysłać do Izraela naszego, polskiego „Jonny Danielsa”, czyli jakiegoś „Jana Kowalskiego”, który będzie Żydów pouczał, jakie zwyczaje i tradycje wolno im kultywować, a jakich nie wolno. Nie ma za co.

 5. Warto tutaj wspomnieć o żydowskim wieszaniu Hamana w święto Purim, święta z okazji wymordowania 75tys.Gojów przez Żydów :-)

  • Praktykowanym może kilka razy w ostatnich latach przez ortodoksòw, bo Żydzi też rozumieją, że to obciach. I upamiętniającym fikcyjną rzeź 70 tys. Persów, bo te wydarzenia z Biblii to akurat czysta fikcja.

   • Nie broń już tak tych eskimosków. Nie są do obronienia. Największym obciachem to jednak być żydem z dalekich stepów mieszanki turecko-mongolskiej. Może niech ta chazaria jeszcze Dżyngis Chama pozwie za ich nieszczęśliwe życie :))))))) W końcu będzie to godny ich przeciwnik i na ich miarę ha, ha!

    • Sami się bronią, bo sami uznają, że to tak debilny zwyczaj, że powszechnie go nie podtrzymują, stąd tylko garstka ortodoksyjnych oszołomów coś takiego robi. A ty nie tylko Polaków nie bronisz, tylko jeszcze na siłę chcesz wmówić, że są debilami, bo to co zrobiła garstka oszołomów to rzekomo powszechna nasza chrześcijańska tradycja.

     A najgorszy obciach to jednak być kretynem. Nie ważne, czy żydowskim, chazarskim, mongolskim, eskimoskim, czy polskim, bo kretyn to kretyn:).

   • Purim jest powszechnie celebrowany – wieszanie Hamana symbolizującego antysemityzm jest nakazem każdego Żyda… i tego wieszania dokonuje się także w Polsce. Jeśli dalej będziesz kłamał to zaleję cię tekstami rabinów wskazujących sens, konieczność, wskazujących kto jest Hamanem, kim są dziś Amalekici, Agagici, gentile/goyim, Akum i dlaczego ważne jest ich eksterminowanie. Ja mogę długo bo ilosc takich tekstów jest przeogromna… Haman jest nieustannie obecny tak jak Amalekici – wszyscy wrogowie Izraela to Amalekici, Haman…

    • Purim jest powszechnie celebrowany, wieszanie Hamana (mimo, że w przeciwieństwie do okładania kijami Judasza, obcinania mu głowy i palenia, opisane jest akurat w Biblii) tylko przez grupki ortodoksów. Wielkanoc jest powszechnie celebrowana, bicie kijami kukły Żyda-Judasza przez ostatnie dziesięć lat w Polsce zdarzyło się tylko raz w Prudniku.

     Zamiast zalewania mnie natomiast jakimiś tekstami, którymi sobie głowę napychasz, zalej mnie raczej zdjęciami powszechnego celebrowania wieszania Hamana, np. przez normalnych Żydów, a nie ortodoksów, z podaniem gdzie i kiedy to było. Bo głupimi tekstami z Biblii o konieczności np. kamieniowania ludzi albo głupimi tekstami katolickich kapłanów o konieczności mordowania pogan czy heretyków sprzed wieków to też ja cię mogę zalać tak jak ty mnie tekstami o gojach ze średniowiecznego Talmudu. Tylko wiesz, ja dostrzegam, że mamy jednak XXI wiek i ludzie postępują już nieco inaczej. Warto, byś ty też się w tej rzeczywistości wreszcie ogarnął.

 6. Kto mądry ten już zacznie masową produkcję kukieł Judasza!!! Zapotrzebowanie będzie ogromne!!!

  • Jestem ZA! Niech w przyszłym roku cały świat zobaczy parszywą gębę podłego polskiego chama i ćwoka.

 7. Przecież w PiS-ie każdy jest głupi, gdyby nie większość której pasuje rabunek i ochłapy i gdyby nie sprzedajne media, to ludzie z PiS-u zginęliby w odmętach polityki. Media wygrywają wybory, a nie partie. W demokracji kompetencje, IQ danego środowiska, czy fakt, że ktoś potrafi merytorycznie się wypowiedzieć nie mają żadnego znaczenia – takie rzeczy są całkowicie bez znaczenia. Ludzie to małpy – wystarczy zrobić sondę uliczną i wszystko się potwierdza.

  Jeśli ktoś jest niepoważny na Polskiej scenie politycznej to PiSkomuna.

  „Ludziom się wydawało, że zawsze będzie lepiej, służba zdrowia będzie za darmo kսrwa”.

  Trzeba słuchać ludu, obiecać im czego oczekują, a potem wygaszać ich oczekiwania. Mają zapierԁalać za miskę ryżu”

  ~ Mateusz Morawiecki

  PiS- ta partia jest beznadziejna pod każdym względem. PiSuary mogą mieć krypto-homosi w partii, a z krypto-homosiami jest taki problem, że mogą być szantażowani przez kogoś kto będzie chciał ujawnić o nich prawdę opinii publicznej. Tacy ludzie nigdy nie powinni rządzić moim krajem. Co mogę napisać…? To są amatorzy, nie mają pojęcia o dyplomacji, nie mają pojęcia o gospodarce, nie mają pojęcia o niczym. Ci ludzie znaleźli się w niewłaściwym miejscu w niewłaściwym czasie, tych ludzi w ogóle nie powinno tam być – to jakieś nieporozumienie, głupi lud wpuścił debili na salony.

  Korwin coś osiągnął, a co takiego karakan osiągnął? Polityka PiS-u to pasmo porażek. Banda imbecyli się dorwała do władzy, bo jacyś debile którzy nie mają pojęcia o ekonomi i polityce zaznaczyli x na kartce.

  Żadna inna partia Libertariańska na świecie, na przestrzeni ostatnich 40 lat nie osiągnęła więcej, niż partia Korwina – tu trzeba szukać porównań, a nie z jakimiś lewackimi populistami, którzy zaliczają same porażki w polityce.

  • ” z krypto-homosiami jest taki problem, że mogą być szantażowani przez kogoś kto będzie chciał ujawnić o nich prawdę opinii publicznej. ”
   W cywilizowanych krajach nikt już homoseksualistów nie szantażuje. To praktyka, która ostała się u was i w innych prymitywnych krajach.

   • Czyli cały Zachód, to nie są kraje cywilizowane, bo na Zachodzie homoseksualistami szantażuje się heteroseksualną większość.

 8. Tym działaniem w obronie Judasza rząd i episkopat dał do zrozumienia, że my Polacy już jesteśmy niewolnikami Judaszów! „Sąd nad Judaszem” to widowisko obrzędowe. Sytuacja jest jak z powieści Orwella. Kiedy obraża się Jezusa w jakimś lewackim teatrzyku to rząd ani mru mru, ogon pod siebie. A tu stara tradycja ludowa jest obiektem dochodzenia! Sięgnięto dna i mułu, rzeczywiście. PiS osiągnęło dno. Czy my żyjemy w Polsce, czy w Izraelu? Czy pan minister Brudziński liczy na głosy żydowskich osadników w kraju Polin? Bo tak obraża polskie tradycje, jakby mu na głosach Polaków już nie zależało…Kolejny przykład kto naprawdę rządzi w Polsce. „Przyjaźń polsko-żydowska” przypomina mi przymusową przyjaźń polsko – radziecką z PRL. Było nawet Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Radzieckiej. Tylko jak to się skończyło? Pytam czy żydzi podobnie reagują na coroczne palenie kukły Judasza w Meksyku,? czy tylko na Polaków? Wybrany przez Naród Polski PiS stoi murem za kukłą bitego symbolicznie Judasza. Polacy co za wstyd że takich wybraliśmy do rządzenia nami chrześcijanami w Polsce. Pełna zgoda, Brudziński wyszedł na durnia. Brudziński sięgnął już szaleństwa jeśli chodzi o ocenę tego i dbanie o komfort pewnej grupy….Czy pan minister Brudziński liczy na głosy żydowskich osadników w kraju Polin? Bo tak obraża polskie tradycje, jakby mu na głosach Polaków już nie zależało…Brudziński chciał być świętszy od papieża. Niestety granice rozsądku przekroczył. Wygłup roku. Pisowcu Brudziński, czy policja zainteresuje się powieścią niejakiego Reymonta pod tytułem „Ziemia Obiecana”? Brudziński nie pierwszy raz pokazał, że się do żadnego urzędu nie nadaje. Tym razem ośmiesza siebie, ale degraduje Polskę. Najmniej co można o nim powiedzieć, to to, że brakuje mu wyczucia. Nie do wybaczenia. Czegoś tak niedorzecznego nie można się było po PiS spodziewać. W swojej nadgorliwości tak rozreklamowali lokalny obyczaj, że w przyszłym roku może być powszechny. A pan Bartosz Józwiak ma 100% rację. Niestety mamy w Polsce podwójne standardy i, niestety, obywatele Polski -Polacy mają mniej praw niż osoby, którym z Polską i Polakami jakoś nie po drodze. Pan Joachim Brudziński powinien sam podać się natychmiast do dymisji lub co najmniej przeprosić bo inaczej cienko widzę szanse PiS na drugą kadencję. Tylko Patryk Jaki zachował się jak trzeba i za to mu cześć i chwała! Chciałbym zauważyć, że osoby związane z opozycją ( vide np. Komorowski) w tej całej „aferze” z Judaszem (który żydem był i sprzedał Jezusa za 30 srebrników!) zachowują się, o dziwo, bardzo dobrze i logicznie! Wybory przegrywa się przez małe rzeczy a nie duże, więc niech PiS nie uważa już, że wygrał wybory bo może jak PO je przegrać i to wszystkie trzy do UE, Parlamentu i na Prezydenta. Jeszcze jest czas się opamiętać! Szkoda tego kapitału zaufania społecznego i rozwijającej się gospodarki. PiS poprzez nierozważne i ośmieszające nas, Polaków, działania roztrwoni ten kapitał. Szanujące się państwo nie może sobie pozwolić na tak histeryczne działania w tak błahych sprawach i dawać się wciągać w te prowokacje które z pełną premedytacją są rozgrywane przez obce siły przeciwko nam. Szarga się naszym dobrym imieniem, pamięcią naszych przodków, naszymi tradycjami używając kłamstw i manipulacji. Władza zdaje sobie chyba sprawę z tego, że to są manipulacje i mimo tego nadal ulega tej retoryce i tępo brnie w kolejną pułapkę. PiS alienuje swój elektorat i straci poparcie i władzę. Już samo wszczęcie śledztwa hańbi prokuraturę. Przypomnę, że pewien Polak w ponoć „wolnej” Polsce został już skazany na 6 miesięcy więzienia za spalenie kukły Sorosa. No ale wtedy uzasadnieniem dla wyroku była bezimienność kukły (Soros nie został podpisany jako Soros). Tym razem kukła była wyraźnie podpisana, a kontekst artystyczny poparty wielowiekową tradycją. No tak, wolno „artystycznie” uprawiać w Polsce antychrześcijaństwo i antypolonizm, nie wolno natomiast krytykować konkretnego żyda-zdrajcę… Skoro tak, to jesteśmy nieodlegli od zakazu czytania „antysemickiej” Ewangelii w kościołach! Nad Hamanem, który jest uosobieniem goja znęcają się jak opętani, w euforii graniczącej ze szczytowaniem! A tymczasem czepiają się naszej ludowej tradycji, która na dodatek ma także miejsce w wielu innych krajach! Babcia prawdę mówiła, że żydy zrobią wszystko, aby mieć ich nieserdecznie dość!

 9. @depolonizator
  to świadectwo Żyda i żydowskiego świadka holocaustu,
  gorzka prawda, którą żydzi chcą zakrzyczeć,
  zakłamać, ukryć przez światem
  Icchak Kacnelson, „O bólu mój”
  Jam jest ten, który to widział, który przyglądał się z bliska,
  Jak dzieci, żony i mężów, i starców mych siwogłowych
  Niby kamienie i szczapy na wozy oprawca ciskał
  I bił bez cienia litości, lżył nieludzkimi słowy.
  Patrzyłem na to zza okna, widziałem morderców bandy –
  O, Boże, widziałem bijących i bitych, co na śmierć idą…
  I ręce załamywałem ze wstydu… wstydu i hańby –
  Rękoma Żydów zadano śmierć Żydom – bezbronnym Żydom!
  Zdrajcy, co w lśniących cholewach biegli po pustej ulicy
  Jak ze swastyką na czapkach – z tarczą Dawida, szli wściekli
  Z gębą, co słowa im obce kaleczy, butni i dzicy,
  Co nas zrzucali ze schodów, którzy nas z domów wywlekli.
  Co wyrywali drzwi z futryn, gwałtem wdzierali się, łotrzy,
  Z pałką wzniesioną do ciosu – do domów przejętych trwogą.
  Bili nas, gnali starców, pędzili naszych najmłodszych
  Gdzieś na struchlałe ulice. I prosto w twarz pluli Bogu.
  Odnajdywali nas w szafach i wyciągali spod łóżek,
  I klęli: „Ruszać, do diabła, na umschlag, tam miejsce wasze!”
  Wszystkich nas z mieszkań wywlekli, potem szperali w nich dłużej,
  By wziąć ostatnie ubranie, kawałek chleba i kaszę.
  A na ulicy – oszaleć! Popatrz i ścierpnij, bo oto
  Martwa ulica, a jednym krzykiem się stała i grozą –
  Od krańca po kraniec pusta, a pełna, jak nigdy dotąd –
  Wozy! I od rozpaczy, od krzyku ciężko jest wozom…
  W nich Żydzi! Włosy rwą z głowy i załamują ręce.
  Niektórzy milczą – ich cisza jeszcze głośniejszym jest krzykiem.
  Patrzą… Ich wzrok… Czy to jawa? Może zły sen i nic więcej?
  Przy nich żydowska policja – zbiry okrutne i dzikie!
  A z boku – Niemiec z uśmiechem lekkim spogląda na nich,
  Niemiec przystanął z daleka i patrzy – on się nie wtrąca,
  On moim Żydom zadaje śmierć żydowskimi rękami!

  • Ten @ de głup to tani prowokator. Chce rozróby. Chce naszymi rękami katować normalnych Żydów, którzy nic nikomu nie zrobili w NASZYM! kraju. Podobną prowokację zrobili z tymi cudakami z lgbt i w-uj wie kto… cudaki namieszały, niebezpiecznie namieszały a zapłacić mają normalni, nic nikomu nie wadzący i nie robiący sztucznego szumu wokół swojej osoby homoseksualiści. To tylko kolejna prowokacja.

 10. a tak żydzi witali polskie wojsko,
  Polscy dowódcy z 1019 roku ujawniają prawdę o Żydach:

  W. Sobieski: „Żydzi czynnie wspierali bolszewików, strzelając z okien do naszego wojska …”

  Gen. Kopański: „ Z tyłu pada kilka strzałów karabinowych. Strzelają. Jak się później okazuje – miejscowi Żydzi komuniści … Celowali w dowódcę, gdyż strzały ich trzy razy drasnęły me ramię …”

  F. Koneczny: „W Wilnie Żydówki wylewały kubły ukropu na przechodzące oddziały polskie”.

  Ks dr S. Trzeciak: „… kiedy wymieniony 41 pp opuszczał ze względów taktycznych czasowo Lidę, to Żydzi z okien i dachów strzelali do żołnierzy naszych, lali wrzątkiem na nich i rzucali kamieniami. Kiedy zaś później wymieniony pułk ponownie zajął miasteczka, ludność polska wskazała na kloaki, do których Żydzi wrzucili siedmiu oficerów naszych, jako ostatnio wycofujących się postrzelili, pojmali, w okrutny sposób zmasakrowali i rzucili do kloaki”.

 11. POGROM POLAKÓW – ZBRODNIE W NALIBOKACH I KONIUCHACH
  fronda.pl/a/zydzi-przeproscie-polakow-za-zbrodnie-w-koniuchach,121488.html

  • Naliboki, Koniuchy, Szczepki, Prowƶały, Kamień, Niewoniańce, Izabelin, Kaczewo, Babińsk, Ługomowicze, Dokudów, Narocz, Kromań, Derewno – warto zauwazyc ze szefem partyzantki komunistycznej w Puszczy Nalibockiej był tatełe pana Aleksandra Smolara…

   • Warto zauważyć, że nie szefem i akurat on z mordami w Nalibokach i Koniuchach nie miał nic wspólnego. No, ale to trzeba chcieć zauważać fakty, a nie naginać na siłę do swojego widzimisię.

 12. Chociaż sąd nad Judaszem w Pruchniku może budzić kontrowersje, to jednak dalekim nadużyciem jest stwierdzenie, że to wydarzenie antysemickie. Brudziński i ta prokurator „zapomina”, że Judasz był przede wszystkim uczniem Jezusa, który ostatecznie zdradził swojego Mistrza i właśnie dlatego w Pruchniku zorganizowano sąd nad Judaszem. Budowanie fałszywej narracji o antysemickim wydarzeniu z samego faktu, że Judasz był żydem, wydaje się być absolutnie nieuprawnione.

 13. Jeżeli od dziesięciu lat nie urządzali tej „szopki” z Judaszem, to należy podejrzewać, że jacyś „redaktorzy” sypnęli kasą.
  Widząc niektóre reakcje – to podejrzenie graniczące z pewnością.

 14. Bardzo dobrze poznać swoich wrogów ,myślałam że jesteście mądrzejsi ,obrażając Polaków nie skundlonymzydkiem ,szykujecie sobie naprawdę coś bardziej gorszego jak piece krematoryjne ,apripi pieców ,są w bardzo dobrym stanie zachowane ,czekają tylko na was zydkow ,piszę zydkow ,gdyż mieszance czy nie to jeden smród wydzielają !! A PiS czy PO ,PSL ,SLD oraz nowocześni zydki ,róbcie dalej tak ,a zobaczymy się u to niedługo. Znacie powiedzenie : wolność Tomku w swoim domku ,i tak jak żydostwo morduje Palestyńczyków ,Syryjczyków a teraz ma ochotę na Irańczyków ,i uważają ,że oni się bronią id terrorystów ,to my ,Naród POLSKI musimy się bronić od teroru żydowskich Chazarów i ich popleczników KK żydowskiego ,bo ,słowiański to on nie jest. Odnośnie państwa URAN ,to ten Naród zgniecie żydostwo po pierwszym podejściu . Ludzie na świecie ,w Hiszpanii,Francji ,Włoszech ,Niemczech ,Rosji ,wielkiej Brytanii ,Irlandia ,Chin ,serdecznie zydostwa nienawidzą ,zydki powinni o tym wiedzieć i sądzę że wiedza ,ale naprawdę są głupi ,myśląc ,że mogą robić co tylko chcą !! Myślą dlatego ,że debilny trampek ,ciota żydowska ,ich popiera ,ale Jankesi trampka nienawidzą i trampek Mosi się z tym liczyć,zydki zostają sami ,chociaż myślą że banderowcy im pomogą ,ale gdy bandersyny się dowiedzą i dotrze to do ich debilnych łbów ,że zyfostwo się nimi wysługuje razem z ich nowym prezydentem to będzie jazda !!!!

Comments are closed.