Służby aresztowały Syryjczyka odpowiedzialnego za ataki na Sri Lance. To on miał dowodzić grupą Lankijczyków

Masakra na Chrześcijanach na Sri Lance. / foto: PAP
Masakra na Chrześcijanach na Sri Lance. / foto: PAP

Syryjczyk miał odpowiadać za organizację zamachów na Sri Lance. Z nieoficjalnych informacji podawanych przez agencję Reuters, obywatel właśnie tego kraju został aresztowany i doprowadzony na przesłuchanie. Plotki potwierdzać mają trzy niezależne źródła w lankijskim rządzie i wojsku.

W następstwie ataków wydział policji ds. zwalczania terroryzmu aresztował obywatela syryjskiego w celu przesłuchania go – podało jedno z przywoływanych źródeł. Drugi informator przekazał, że do aresztowania Syryjczyka doszło po przesłuchaniu podejrzanych w sprawie zamachów Lankijczyków.

Na obecnym etapie śledztwa władze uważają, że niedzielnych ataków dokonało lokalne ugrupowanie islamistyczne National Thowheeth Jama’ath (NTJ) przy wsparciu zagranicznych organizacji terrorystycznych.

Wcześniej we wtorek policja podała, że w związku z atakami przeszukano ponad 20 domów i dokonano 40 zatrzymań. O północy z poniedziałku na wtorek w kraju zaczął obowiązywać stan wyjątkowy, na mocy którego siły bezpieczeństwa otrzymały zwiększone uprawnienia.

Najnowszy bilans ofiar zamachów to 310 zabitych oraz ponad 500 rannych.

Źródło: PAP / NCzas.com