Sośnierz ostro o unijnej patologii. „Nowy europarlament nie został jeszcze wybrany, a już ma plan sesji na 2020 rok. Unii nie da się zreformować”

Dobromir Sośnierz. / fot. Prt Sc TVP Info
Dobromir Sośnierz. / fot. Prt Sc TVP Info

Źródłem problemu jest nadmierna produkcja prawa, która kończy się tym, że nic nie odbywa się tak, jak należy. Parlament Europejski głosuje byle jak, a debatuje godzinami. Nic z tych debat nie wynika. W porównaniu np. z polskim parlament, ta patologia w PE jest zdecydowanie bardziej zaawansowana – mówi Dobromir Sośnierz, komentując polityczne realia prac Parlamentu Europejskiego.

Polityk partii KORWiN w rozmowie z portalem wpolityce.pl nie ukrywa, że jego zdaniem, politycy i urzędnicy zasiadający w Brukseli są ogromnym zagrożeniem dla obywateli Unii Europejskiej. To zagrożenie przejawia się przede wszystkim w tworzeniu wielu praw i przepisów.

Kompetencje wszystkich unijnych organów centralnych powinny być zredukowane do niezbędnego minimum. Każdy z tych ośrodków produkuje swoje przepisy, dlatego jest zagrożeniem dla wolności obywatela. Przez istnienie Parlamentu Europejskiego podlegamy podwójnej jurysdykcji. Nic dobrego z tego nie wychodzi – mówi Sośnierz.

W rozmowie pojawia się również kwestia tzw. PolExitu. Dobromi Sośnierz jest jego zdecydowanym zwolennikiem.

Zdecydowanie tak. Pomysł reformy Unii to tylko szkodliwe mrzonki. Tego toksycznego związku naprawić się nie da. Wytworzyły się ośrodki władzy, które muszą działać tak, jak robią to teraz. To biurokracja, z technokracją natrafiające na podatny grunt polityków, którzy przychodzą tam, by czymś zabłysnąć. Już w tej chwili ułożony jest plan sesji na rok 2020. Parlament nie został jeszcze wybrany, a już ktoś mu powiedział jak będzie obradował. Wszystko przygotowane jest po to, by wyrobić normę. Przeciwstawienie się temu to walka nie do wygrania. Czekanie na zmiany może trwać dziesiątki lat, a w tym czasie to nie my reformujemy Unię, tylko Unia nas – zauważa.

Jednocześnie polityk podkreślił, że Polska powinna możliwie szybko zrzucić z siebie unijnych urzędników i opuścić szeregi Unii Europejskiej, która przestała być już rozbudowanym sojuszem suwerennych państw.

Zmierza to w bardzo niebezpiecznym kierunku. Integracja przyspiesza i rozszerzana jest na kolejne dziedziny. W tej chwili budujemy już armię europejską. Po cichu, małymi kroczkami i to przy wsparciu polityków PiS-u. To prof. Krasnodębski był autorem sprawozdania na temat funduszu obronnego. Wiadomo czym to się skończy. Przestaniemy mieć samowystarczalną armię. Jeżeli zaczniemy się dzielić zadaniami, to skończy się tym, że Niemcy kupują czołgi, a my łopaty. Okaże się, że jesteśmy bez majtek – podsumował Sośnierz.

Źródło: WPolityce.pl / NCzas.com

17 KOMENTARZE

 1. Od dawna twierdzę, że Unii nie da się zreformować. Polacy Unii też nie zniszczą, pozostaje nam tylko opcja wyjścia, która przy obecnym poparciu Polaków do pozostania również jest nierealna. Dzisiejsi nawet 30-latkowie większość swojego jako tako świadomego życia, w tym politycznego, kojarzą z obecnością w Eurokołchozie jako czymś oczywistym.

 2. Nie ma lepszej okazji do odejścia, z wlk. Brytanią moglibyśmy stworzyć wspólny front negocjacyjny przeciw eurokołchozowi.

 3. Gadał dziad do obrazu… PE ma to w głębokim poważaniu, co mówi pan Sośnierz.

 4. Od początku akcesji projekt pt. „unia europejska” mi się nie podobał. Wtedy to była jeszcze „tylko” wspólnota europejska, ale już wtedy wprowadzano wiele szkodliwych norm – np. w rolnictwie i była rozbudowana propaganda prounijna. Pamiętam hałaśliwą i nadętą kampanię promocyjną przed referendum unijnym w 2004 roku, aby tylko Polacy zagłosowali za akcesją. Referendum dwudniowe co jest ewenementem światowym. Nawet w czasie BREXITU tego nie zrobiono wyborcom w UK.

 5. CCCPEU adin narioda socjalistycznego.
  Popłuczyny po ZSRR świetnie dogadały się z socjalistami Spinellego z Brukseli. Warto poczytać o tych związkach.

 6. Nie. Polexit jest nierealny, bo wiadomo jak skończyłoby się referendum w Polsce. Najlepiej jest po prostu olewać wszystkie unijne dyrektywy, wprowadzić wolny rynek (np. przywrócić ustawę wilczka), wbrew unii, po likwidacji dochodowych (Ryczałtowego PiT i CiT) oraz podatków PCC (np. od kupna i sprzedaży samochodu) wprowadzić jednolity VAT na poziomie np. 7 proc. wbrew unii, po prostu notorycznie łamać unijne prawo, ale nie łamać prawa Polskiego (tak jak robi to PiS) – wtedy wyjdzie, że unia jest przeciwko wolnemu handlowi i lud będzie się wkurzał na unię. Trzeba zachowywać się tak żeby chcieli wyrzucić mój kraj Polskę z unii.

  • Zgadzam się w pełni. Ale do przeprowadzenia powyższych działań, to jest: olewania unijnych dyrektyw, wprowadzenia wolnego rynku , łamania unijnego prawa – potrzebny jest rząd z jajami jak balony. Co by się nie ugiął
   A takiego nie mamy i jeszcze długo takiego nie będzie.

   • PiS to socjalistyczni konserwatyści u których niestety dominuje socjal, a niżeli konserwatyzm.

   • PiS nie ma nic wspólnego z konserwatyzmem, a obecny KrK również nie ma nic wspólnego z konserwatyzmem PiSdo.

 7. Jaskiniowców nie brakuje do fryzjera Panie Sośnierz. To nie czas dla ludojdów.

 8. „nie ważne kto i jak głosuje, ważne kto liczy głosy”.
  oni już wiedzą kto tam będzie, więc już sobie ustalają plany na przyszłość.

 9. Unijni spiskowcy nie spoczną dopóki nie wykorzenią ostatniej resztki normalności i rozsądku.
  Jest wywyższenie zboczeńców i poniżenie kultury europejskiej. Jest rzeź niewiniątek, eutanazja (w tym cywilizacji), a kryminogenne służby fundują nam terror (wiecie, rozumiecie „wojna z międzynarodowym terroryzmem)
  Jest też zastraszanie poprawnością polityczną, nagonka za „mowę nienawiści”, cenzura i blokada informacji.
  Jest argancja komuszych meneli, bufonada francuska i niemiecka.
  Jest porozumienie między europopaprańcami, a naszymi rodzimymi pasożytami pod krawatem. Jest zdrada.
  Będzie jeszcze wykorzystana ustawa 1066 i zamordyzm.

 10. UE to komuna w nowoczesnym wydaniu. Centralizacja władzy jak w związku radzieckim . Lenin się w grobie przewraca :z radości . UE powinna zajmować się wyłącznie gospodarka, wyłącznie i tylko.

Comments are closed.