Świąteczne łowy drogówki. „Holował samochód nie mając prawa jazdy. Kierowca drugiego był pijany”

Policja. Obrazek ilustracyjny. Foto: policja.pl
Policja. Obrazek ilustracyjny. Foto: policja.pl

Policjanci ruchu drogowego ze Złotoryi zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy holowali zepsutego volkswagena. Jak się później okazało, holującą „polówkę” prowadził 60-latek bez uprawnień a za kierownicą holowanego „golfa” siedział nietrzeźwy 61-latek.

Badanie alkomatem wskazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Obaj mężczyźni będą odpowiadać przed sądem. Grozić im może nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze ruchu drogowego ze Złotoryi pełniąc służbę na terenie miasta dostrzegli dwa holujące się samochody osobowe marki volkswagen. Zachowanie kierowców wzbudziło podejrzenia policjantów, którzy postanowili dokonać kontroli pojazdów.

Jak się później okazało, za kierownicą holującej „polówki” siedział 60-letni mężczyzna, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Decyzją właściwego organu zostały mu one cofnięte kilka lat temu ze względów zdrowotnych. Z kolei za kierownicą holowanego „golfa” siedział 61-latek, który był pod wyraźnym działaniem alkoholu. Badanie alkomatem przeprowadzone przez funkcjonariuszy wskazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Policjanci nietrzeźwemu kierującemu zatrzymali prawo jazdy a obu kierowcom uniemożliwili dalsze holowanie.

O dalszym losie mężczyzn będzie decydował sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami obu grozi kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Złotoryi

5 KOMENTARZE

  1. Nazwa marki samochodu jest tu najbardziej istotna. Danke schon!

  2. 60-latek robil prawo jazdy i wie jak prowadzic woz, to wy zabraliscie mu szmaty i myslicie ,ze zaraz czlowiek staje sie debilem i nie wie jak jezdzic? Drogi sa dla wszystkich,a nie tylko dla palantow pracujacych dla rzadu,tym bardziej, ze przez cale zycie placi ten czlowiek na wylewanie nowego asfaltu.
    Kolega z tylu z nudow sie spil, bo ten z przodu tak wolno jechal, by nie podpasc. a wiec wina jest wasza, tych,ktorzy kontrolija nawet baka w spodniach.

Comments are closed.