Konferencja Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy. Mocne wystąpienie Brauna i Winnickiego ws. „Judaszków” w Pruchniku [VIDEO]

Grzegorz Braun, Robert Winnicki i Witold Tumanowicz/Fot. screen Facebook
Grzegorz Braun, Robert Winnicki i Witold Tumanowicz/Fot. screen Facebook

Przedstawiciele Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy zorganizowali w Sejmie konferencję prasową w związku z wydarzeniami w Pruchniku. Robert Winnicki, Grzegorz Braun i Witold Tumanowicz odnieśli się do długoletniej tradycji „Judaszków” oraz reakcji szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego.

Jeden z liderów Konfederacji Robert Winnicki podkreślał, że tradycja „Judaszków” w Pruchniku ma wielowiekowe korzenie i kiedyś odbywała się na terenie większości polskich krain geograficznych.

Niestety, histeria, jaką wokół tego rozpętała izraelska prasa, spowodowała reakcję ministra Brudzińskiego, który zaczął wyzywać uczestników tej, powiedzielibyśmy nawet nieco komicznej tradycji, takiej żartobliwej, wyzywać od idiotów i rasistów. To topienie Judasza, które odbyło się w Wielki Piątek jest dzisiaj przedmiotem śledztwa, jest przedmiotem dochodzenia ze strony prokuratury – mówił szef Ruchu Narodowego.

Komenda Powiatowa Policji w Jarosławiu przesłuchuje uczestników zdarzenia i w tej chwili mają być stawiane zarzuty w tej sprawie. W roku 2019 za „Judaszki” mają być stawiane zarzuty przez policję zarządzaną przez pana Brudzińskiego, przez prokuraturę rządzoną przez pana ministra Ziobrę. To jest coś niewyobrażalnego – stwierdził Winnicki.

Chciałem powiedzieć, że nasi działacze są w kontakcie z tymi ludźmi. Będziemy bronić wszystkich, których polskie władze tak lękliwie na zagranicę się oglądające chcą dzisiaj ciągać po sądach, chcą dzisiaj skazywać czy to na grzywny, czy jakieś poważniejsze reperkusje za zachowanie tej tradycji. Konfederacja będzie bronić tych ludzi – zapewnił Robert Winnicki.

Następnie głos w sprawie zabrał Grzegorz Braun. – Pytanie, które powinniście zadać ministrowi Brudzińskiemu: „Czy Prawo i Sprawiedliwość nosi się z zamiarem powołania specjalnych komórek, służb, urzędów, prokuratur, do których będzie można zgłosić się z projektem kukły z prośbą o zatwierdzenie?” Bo tak ta sytuacja się przedstawia, że oto minister od policji i bezpieki występuje w charakterze cenzora happeningu, cenzora akcji o charakterze ludycznym, karnawałowym – ocenił  Grzegorz Braun.

Konfederacja z całą pewnością zmierzać będzie do powołania komisji badającej zaangażowanie służb i urzędów państwowych w działalność antypolską – z tym bowiem mamy dzisiaj do czynienia. Na gwizdnięcie prasy żydowskiej zgłaszają się jeden przez drugiego ministrowie i – z przykrością trzeba to również zauważyć – biskupi. Na gwizdnięcie prasy żydowskiej potępiają, odcinają się i grożą bliżej niesprecyzowanymi konsekwencjami tym dzieciom z Pruchnika. Czy po stu latach historii dzieci z Wrześni będziemy mieli przypadek dzieci z Pruchnika? Do tego to musi zmierzać. Jeżeli prokuratura chce do spodu wyjaśnić tę sprawę, to będzie musiała przesłuchiwać dzieci z Pruchnika. Wszystko to powtarzam na gwizdnięcie żydowskiej prasy – zwrócił uwagę.

Jesteśmy na wojnie. Wojna wypowiedziana państwu i narodowi polskiemu, proces wrogiego przejęcia polskiej państwowości i takie właśnie rozgrywki w przestrzeni medialnej, propagandowej są narzędziem ubezwłasnowolnienia narodu polskiego. Konfederacja stanowczo się temu przeciwstawia i przeciwstawiać się będzie […]. Do czego potrzebny jest rzecz jasna akt wyborczy – głosujcie na Konfederację Korwin Braun Liroy Narodowcy – zachęcał Grzegorz Braun.

Witold Tumanowicz zwrócił z kolei uwagę na fakt, że „to jest kolejny niepokojący sygnał, że polskie władze są w stanie ulegać najdrobniejszym nawet wpływom środowisk żydowskich”.

Z kolei Witold Tumanowicz zwrócił uwagę, że jeśli rząd PiS nawet w sprawie kukły Judasza schyla głowę przed środowiskami żydowskimi, to tym bardziej schyli ją w ważniejszej sprawie, czyli w kwestii roszczeń żydowskich i ustawy 447.

Jeśli są w stanie ulegać i nawet minister konstytucyjny rozpętuje burzę w sprawie tak błahej, to co, jeśli rząd polski będzie poddany próbie, która już przed nami niedługo, czyli kwestie ustawy 447 i roszczeń spadkowych, uroszczeń majątkowych środowisk żydowskich? To jest sytuacja nieporównywalnie ważniejsza. Jeśli w sytuacji spalenia kukły Judasza w Pruchniku, małej mieścinie na Podkarpaciu, minister interweniuje, to co dopiero będzie, jeśli chodzi o oddawanie roszczeń – zauważył Tumanowicz.

Konfederacja broni Polaków z Pruchnika!

Opublikowany przez Partia Wolność Środa, 24 kwietnia 2019

Źródło: Facebook