Morawiecki oszalał! Te zmiany odczujemy wszyscy. „Fiskus dostanie nową potężną broń”

Mateusz Morawiecki. Foto: PAP/EPA
Mateusz Morawiecki. Foto: PAP/EPA

„Dziennik Gazeta Prawna” informuje o nowym rozwiązaniu, jakie ma się pojawić w projekcie nowej ordynacji podatkowej. Bieg terminu przedawnienia zostanie przerwany albo zawieszony, jeżeli skarbówka zaskarży umowy np. darowizn, dzięki którym starano się ukryć pieniądze przed państwem – pisze gazeta.

„Stały Komitet Rady Ministrów przyjął projekt, ale zastrzegł, że Ministerstwo Finansów musi jeszcze do niego wprowadzić zmiany. O jedną z nich wnioskował prezes Prokuratorii Generalnej RP. Zaproponował on rozwiązanie, które zakłada, że bieg terminu przedawnienia będzie zawieszany lub przerywany wskutek wniesienia skargi pauliańskiej” – czytamy w dzienniku.

„Chodzi o znaną instytucję zapisaną w art. 527 kodeksu cywilnego. Dzięki skardze pauliańskiej wierzyciel (w tym przypadku Skarb Państwa) może żądać uznania danej czynności (np. darowizny, sprzedaży) za bezskuteczną, jeżeli jej strony działały z pokrzywdzeniem jego interesów” – pisze gazeta.

„DGP” przypomina również, że „to, że prawo do składania skargi pauliańskiej ma także fiskus, potwierdził Trybunał Konstytucyjny w wyroku z 18 kwietnia 2018 r. (sygn. akt K 52/16). Nie wpływa to dziś jednak na przerwanie ani też na zawieszenie biegu terminu przedawnienia zobowiązania podatkowego”.

„Prezes Prokuratorii Generalnej wskazał w piśmie konsultacyjnym, że mogą to wykorzystywać dłużnicy podatkowi, bo nawet jeśli fiskus złoży przeciw nim powództwo, to mogą tak długo przeciągać sprawę w sądzie, aby ich zobowiązanie podatkowe się przedawniło. Zawierający nowe rozwiązania dokument ma trafić na posiedzenie rządu” – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

źródła: PAP, DGP

7 KOMENTARZE

 1. „redaktorze” daj sobie już zmianę z tymi tytułami że „ morawiecki oszalał”. Słyszałeś coś o inflacji?

  • Infacja to podatek nałożony
   przez rząd nie przez ustawę,
   a przez jego działanie.

 2. Premier żydowskiego pochodzenia nie oszalał, on z premedytacją chce zrobić z Polaków nędzarzy i niewolników w przyszłym Polin.

  • W aktualnym polin. I już niewolników zrobił. U władzy są ludzie, którzy nigdy nie pracowali a zawsze żyli tylko pasożytując na reszcie społeczeństwa.

   • Życie w tym kraju jest jak piekło, koszmar. Czy można mieć nadzieję, że to bezprawie, ten chlew, najgorszy syf, b*rdel na kółkach się kiedyś skończy? Wprowadzają coraz nowe podatki, wszystko drożeje, jak Polacy mają godnie żyć, kiedy państwo chce im zabrać wszystko? Wyrachowany PiS rozdaje socjal, którym przekupują najgłupszych do głosowania na ich partię, bo „PiS rozdaje pieniądze”. Tylko że te ociężałe umyslowo tłuki, beneficjenci 500+ nie zdają sobie sprawy, że państwo rozdaje im ich własną kasę, którą im zabrało… Je*ane knury przy korycie chcą położyć łapy na każdym naszym groszu ;/ co my, Polacy, mamy zrobić w tym zdegenerowanym kraju, żeby było nam choć troszkę lepiej? Bo myślę, że PiS znowu wygra, bo „rozdaje pieniądze” a głupi ludzie chyba myślą, że kasa spada z nieba. A w kraju coraz gorzej…

 3. Co robią zagraniczne firmy funkcjonujące w Polsce?
  One, córki firmy z Polski, płacą swoim matkom firmom za przeróżne usługi, sprzedaż np. praw autorskich, kampanii reklamowych, i to tyle, że widać ogromne przepłacenie. Ale mają prawo to zrobić według przepisów i polskiemu fiskusowi nic do tego. Dzięki temu nie płacą podatku dochodowego lub płacą symbolicznie, żeby pokazać, że płacą.
  A teraz wyobraźmy sobie. – Polski przedsiębiorca zakłada firmę zagranicą i zaczyna robić interesy w Polsce i chce skorzystać z tego z czego korzystają firmy zagraniczne. On moze to zrobić, pod warunkiem, że jest KIMŚ, kto tak może. Ale jeśli jest NIKIM, to szybko znajduje się na niego bat, który wypędza mu przedsiębiorczość z głowy wogóle. Ten bat, to inne przepisy prawa lub zwykłe bezprawie, na które niema sposobu(?).

 4. Magdalenkowa PiSokomuna wprowadza typowy terror fiskalny charakteryzujący zbiurokratyzowane państwa socjalistyczne, którym brakuje na wszystko pieniędzy podatników.

Comments are closed.