Państwo Polin. Policja w cywilu nagrywa legalną zbiórkę podpisów w sprawie ustawy 447 [VIDEO]

Policja w cywilu nagrywa zbiórkę podpisów ws. ustawy 447/fot. Facebook Mariusz Piotrowski
Policja w cywilu nagrywa zbiórkę podpisów ws. ustawy 447/fot. Facebook Mariusz Piotrowski

Mariusz Piotrowski poinformował, że policja nagrywa legalną zbiórkę podpisów w sprawie ustawy 447. Ubrany w strój cywilny funkcjonariusz używał profesjonalnej kamery ze statywem.

Niespełna godzinę temu Marcin Strzałkowski wysłał mi zatrważające zdjęcia i film z legalnego zgromadzenia w trakcie, którego trwała zbiórka podpisów w ramach kampanii #NieDlaRoszczeń. Jak się okazuje przyjechał samochód Komendy Powiatowej Policji i w sposób widoczny nagrywał ludzi podpisujących się pod tą inicjatywą. Na czyje zlecenie można robić takie rzeczy? Do czego lub dla kogo Prawo i Sprawiedliwość realizuje takie materiały filmowe? Zresztą takie działanie policji jest utrudnianiem zbiórki podpisów, która przecież jest beneficjentem budżetu Państwa Polskiego – napisał na Facebooku Piotrowski.

Na nagraniu widzimy, jak operator związany z wydarzeniem nagrywa okolicę. W pewnym momencie podchodzi do furgonetki, w której siedzi operator z kamerą ustawioną na statywie. Zwrócona jest ona w kierunku zgromadzenia.

Mężczyzna zapytany o to, kim jest, przedstawia się jako funkcjonariusz komendy powiatowej policji.

– Czy to inwigilacja naszych wolontariuszy i ludzi podpisujących się? Dla kogo i po co zbieracie te materiały? – pyta prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz.

Źródło: facebook.com

Comments are closed.