Prezydent Filipin grozi wypowiedzeniem wojny Kanadzie. „Będziemy walczyć!”

Prezydent Filipin Rodrigo Duterte / Twitter
Prezydent Filipin Rodrigo Duterte / Twitter

Prezydent Filipin znany jest ze swojego porywczego charakteru. Tym razem Rodrigo Duterte zagroził „wypowiedzeniem wojny” Kanadzie! Wszytko przez nie wywiezie z Filipin śmieci, pewnej kanadyjskiej firmy… „Będziemy walczyć z Kanadą”.

Prezydent Filipin Duterte podczas jednego z przemówień ostrzegł, że jeśli Kanada nie zgłosi się po śmieci w przyszłym tygodniu, wówczas on sam wyśle jej śmieci i nie tylko.

„Chcę aby łódź była gotowa. Wyślę ostrzeżenie Kanadzie – może w przyszłym tygodniu, żeby lepiej zabrali te rzeczy, albo wezmę kurs na Kanadę i sam wyrzucę tam śmieci” – mówił zdenerwowany Duterte .

„Jeśli Kanada nie posłucha, wówczas wypowiem jej wojnę” – stwierdził sięgając po argument ostateczny.

„Będziemy walczyć z Kanadą. Możemy ją pokonać. Zwrócę im śmieci – zobaczycie” – dodał.

Jak podaje BBC News cała sprawa rozchodzi się o konflikt z firmą Chronic Inc., eksporterem plastiku z Kanady. Sześć lat temu miała ona wysłać około 100 kontenerów śmieci.

Co bulwersujące to fakt co znajdowało się w kontenerach. Otóż do Filipin wysłano: makulaturę, stare gazety, butelki plastikowe a nawet zużyte pieluchy dla dorosłych!

Jest to naruszenie przepisów prawa międzynarodowego, które zakazuje wysyłania tego rodzaju śmieci krajom rozwijającym się bez ich wiedzy. Tą kwestię ma regulować  Konwencja bazylejska z 1989 r.

Źródło: BBC News

38 KOMENTARZE

  • A co cię w nim rajcuje? Może to, że wyzywa Kościół katolicki, Boga i mówi, że w kościołach trzeba, zamiast obrazów Jezusa czy świętych, powiesić jego portrety?

   Co większy pajac, to większy poklask ba tym portalu dostaje…

   • Facet lubi gościa za obronę Filipin przed wysyłaniem setek ton śmieci z Kanady.
    Masz komunistyczną obsesje na temat Kościoła?

    • Obrona Kościoła to „komunistyczna obsesja”? Komuniści byliby zdziwieni…

     • W artykule nie było niczego na temat kościoła. Duerte grożąc Kanadzie odesłaniem setek ton śmieci do Kanady nie wspomniał słowem na temat Kościoła. Czy Duerte wg ciebie nie ma racji? Powinien pozwolić Kanadyjczykom na robienie z Filipin kanadyjskiego śmietniska?

     • Nie ma, więc dopowiedziałem, co byście byli świadomi tego, jaka jest jego polityka w stosunku do Kościoła, bo Piotrek chyba świadomy nie był (a ciekawe, czy o masowych morderstwach zlecanych przez Duterte wiedział). A między powiedzeniem „gość ma rację w sprawie śmieci” a powiedzeniem „lubię tego gościa” jest subtelna różnica, nieprawdaż?

     • Zapomniałeś też dodać, że Duerte konsekwentnie zwalcza narkotykową, lewacką oraz islamską dzicz terrorystyczną na Filipinach.

     • Do @Gula

      W tym pierwszym przypadku, to nie nazwałbym tego zwalczaniem, bo efektów za bardzo nie ma, za to mnóstwo niewinnych ofiar, nie mających z dealerami nic wspólnego, przy okazji. Co do islamistów, to z islamistami walczyły też i wcześniejsze rządy, natomiast dziwnym trafem to akurat w czasach Duterte islamiści urośli w siłę (2017 rok to de facto powstanie państwa islamskiego na Filipinach). Ba, w wyniku tejże walki muzułmanie dostali nawet ostatnio autonomię od władz, co może być jakimś drobnym krokiem w kierunku niepodległości.

      Może więc i zwalcza, ale mu nie idzie. Zresztą, Hitler (proportiones gardees, oczywiście), także zwalczał przestępców i lewactwo, ale z nieco innych powodów nie powiedziałbym, że „lubię tego gościa”:)

     • Taki jego styl rządzenia i nie masz na to żadnego wpływu. Został wybrany w demokratycznych wyborach więc ma zwolenników często głosujących na detale programowe.
      Według mnie np ważniejszym detalem w programie danej partii jest obniżka podatków skutkująca poprawą wzrostu gospodarczego niż np tępe pirdolenie o aborcji.

     • Do @Gula

      No taki jego styl rządzenia – nieskuteczny, ale dużo napinania muskułów pod publikę. A wybrania go w demokratycznych wyborach nie kwestionuję, co nie znaczy, że należy względem niego być bezkrytycznym. Znowu (i znowu, oczywiście, proportiones gardees:) – Hitlera też wybrano demokratycznie.

      Co do obniżki podatków, to tu się zgodzę z Tobą w pełni natomiast. Chociaż chyba Duterte raczej tu zasług nie maił, o ile się nie mylę (chyba, że piszesz ogólnie, o ważności tego postulatu).

    • Raczej zwraca uwagę, by nie oceniać kogoś przez pryzmat artykułu na NCzasie i jakiejś wypowiedzi w stylu macho, która może się spodobać, tylko jednak sprawdzić np. czy gość nie ma jakichś brzydkich rzeczy na sumieniu.

     • Zdecydowanie walczy z narkobiznesem i terrorystycznym lewactwem gnębiącym zwykłych obywateli, dla większości wystarczy żeby rządził.
      Kilka detali programowych potrafi zmienić całe państwo.

     • komuchu gula, prawda jest taka że każda zamordystyczna menda jest idolem korwinistów, nawet czlonek partii socjalistycznej Durterte
      jestescie podobni do terrorystow islamskich

     • Dla was komunistów każde działanie antylewackie jest porównywalne z zamordyzmem. :)

     • dobrze ze definiujesz ten korwinowski antykomunizm – mordowanie niewinnych przypadkowych ludzi, cenzura, nacjonalistyzne ograniczanie wolnosci gospodarczej i przeplywu kapitalu oraz towaru, totalna kotrola obywateli itp

      takl, to jest prawdziwa prawica na dodatek „antykomunistyczna” i antylewacka hahah

     • Do @Gula

      Tak, jak pisałem – zdecydowanie może i walczy, ale mocno bezskutecznie. I ze znacznymi szkodami. Może niektórym wyborcom faktycznie sam PR wystarczy, ale ja wolę raczej patrzeć na realne efekty:).

  • Tak tani szajs. Tanie wędliny kiełbaski chemicznie wędzone konserwantami naszpikowane aż się żygać chce. a nasz krajowy produktu gdzie rolnikom każą utylizować zdrową trzodę zamykają zakłady, cukrownie, kopalnie ażeby sprzedać Niemcowi, czy żydowi.

 1. Ciekawe co na to lewak Trudeau, który ma teraz poważne oskarżenia na garbie. Jako ciekawostkę podam, że Filipiny to pole działań znanej sekty Chabad Lubawicz, która rekrutuje tam do sekty Noahitów.

 2. Polska to nie jest kraj rozwijający się, to niema zakazów, „rządy” nie wiedzą o co chodzi wogóle, wiedzą tylko, że mają być posłuszne i nie wtrącają się do śmieci przywożonych w granice tzw. Rzeczypospolitej. Za to wiedzą przywoziciele, którzy śmiecie, po pewnym czasie, jek se łony podfermentujom i przyjdzie na nie termin, podpalają je, żeby było weselej i żeby problem zlikwidować. Straż pożarna melduje się na miejscu i gasi, bo po to jest.
  I dzięki temu wszyscy są zadowoleni, nadawcy śmieci i odbiorcy, bo nie grozi to wojną np. z daleką Kanadą. No, a Neapol taki europejski i zabytkowy też był zasypany śmieciami i było dobrze, to nie należy wzniecać konfliktów. Nie dzielić, a łączyć, jak łucom anarapejcycy z partii anaropejskich.

 3. „Wszytko przez nie wywiezie z Filipin śmieci, pewnej kanadyjskiej firmy… „Będziemy walczyć z Kanadą”
  Redaktorzy ogarnijcie się, bo ten poziom indolecji redakcyjnej szkodzi sprawie.

 4. Śmieci powinny być wysyłane w kierunku Słońca i tam niszczone a nie jeden Kraj się pozbywa problemu wysyłając innemu Państwu i trują jedni drugich.

  • Socjalistyczna ekologia po lewacku inaczej zwana spychologią. Lewak pieprzy na temat ekologii i robi nieekologiczne śmietnisko w innym miejscu.

   • no widzisz , czytajac nczas widac ze lewacy prowadza prawie wszyskie firmy z dowolnej branzy a nie jak wy modlą sie o 1000 plus

 5. czyli jak polska firma np Comarch narobil bajzlu w Niemczech to Merkel ma nam wysłać śmieci z grożbą

  prawica to ludzkie śmieci i komunistyczny gnój

  • przed wszystkim ty jesteś genetycznym lewackim śmieciem z komunistycznego GWna szehtera

   • kapitaliscie szechterowi mozesz wylizac buty
    on sobie dolarami tapetuje sciany a ty prawicowcu wytrzasasz pchly z gaciów

    • Z szehtera taki kapitalista jak z lewaka człowiek. Prawie na zawał zszedł, gdy nie dostał państwowych dotacji.

     • ile dostak tych dotacji wzgledem majatku? promil?
      sprawa nieaktualna bo dzis dotowane sa pisdzielce
      zreszta, ludzie kreatywni a nie nieudacznicy jak mikkisci poradza sobie bez zadnego wsparcia

 6. mikiiści to idioci 24/04/2019 at 13:02
  czyli jak polska firma np Comarch narobil bajzlu w Niemczech to Merkel ma nam wysłać śmieci z grożbą wojny?

  prawica to ludzkie śmieci i komunistyczny gnój

  • ps te odpady sprzedał bym chinczykom ,plastik czy makulatura ma wartosc

 7. gdyby nie kurwinowska mentalnosc obywateli polskich dzis legia warszawa w innych rekach byla by tam gdzie ajax amstrerdam co odeslal na rente ronaldo
  Polska nigdy nie dogoni zachodu poki nie zdechnie ostatni prawicowiec

 8. na czym polega korwinowski wolny rynek poza antyliberalnymi pomyslami wprowadzenia zamordyzmu? na pitoleniu ze kazdy przedsiebiorca nawet jakis nieznany z kanady jest lewakiem i komunistą haha

  przypomina mi to sytuacje z dziecinstwa gdy ktos znajomy na zarty powiedzial do drugiego osobnika zeby pozyczyl mu dwa miliardy, w odpowiedzi tamten zaczal machac reką przy kroczu po czym oznajmil „masz 1 miliadr” za chwile „masz drugi miliard”

  glosujcie na konfedercje haha

 9. Gdyby nasz rzad tak sie komus postawil, choc jeden raz, to na te pamiatke byloby swieto narodowe,
  a premierowi stawiano by pomniki!

Comments are closed.