Winnicki ostro o PiS. „Jak SLD i PO nażreć się, nachapać, poobsadzać swoimi”

Robert Winnicki. / foto: PAP/Jakub Kamiński
Robert Winnicki. / foto: PAP/Jakub Kamiński

We wczorajszej „Polityce na ostro” w Polsat News politycy komentowali sprawy bieżące, w tym m.in. reformę oświaty. Prezes Ruchu Narodowego i jeden z liderów Konfederacji Robert Winnicki ostro skrytykował PiS za przekupowanie wyborców oraz powtarzanie polityki PO.

Poseł Michał Kamiński z PSL-UED przekonywał, że „Mamy problem rządu i problem Polski jakim jest kwestia edukacji i rząd mówi zróbmy to na stadionie”.

Stadion nie kojarzy się z miejscem, w którym rozwiązuje się ważne problemy. Stadion kojarzy się z show – ocenił Kamiński. – Ja rozumiem, że dla pana Morawieckiego cała polityka jest wyłącznie show, ale to błąd, to złe podejście – dodał.

Karol Karski z PiS powiedział wówczas, że „z jednym ze związków zawodowych osiągnięto już porozumienie, pozostałe stawiają warunki zaporowe, jak na ten moment”, na co obecni zareagowali śmiechem.

Osiągnęliście porozumienie z własnym radnym, radnym PiS. Nie róbcie balona chociaż z widzów, jak już zrobiliście balona z nauczycieli – skomentował Andrzej Rozenek z SLD.

Jednak słowa Roberta Winnickiego najbardziej zapadły wszystkim w pamięć. Lider Konfederacji nie zostawił suchej nitki na rządzie.

Wy staracie się kupić głosy ludzi. Nic innego nie robicie, tylko kupujecie głosy ludzi, na chamsko, przed wyborami – stwierdził Winnicki.

Wciskacie pieniądze i mówicie „głosujta na nas, bo dostanieta pieniądze”. Taka jest wasza metoda – dodał i zaznaczył, że PiS „nie przeprowadziło żadnych systemowych reform oświaty, administracji, spółek skarbu państwa”.

Weszliście tam (do rządu – red.) jak SLD, jak PO, nażreć się, nachapać, naobsadzać swoimi, pobudować srebrne wieże i teraz z tego, co zostaje, rozdajecie ludziom jakieś ochłapy – podsumował poseł Robert Winnicki.

Źródło: polsatnews.pl

41 KOMENTARZE

 1. A pan Korwin, stojący obok, to co np. w europarlamencie sensownego zdziałał? Nie wiem, czy się „nażarł”, ale wyspał (na sesjach) to na pewno. Jeden z najmniej aktywnych europosłów, miejsce, bodajże, 47 na 51. Sośnierz, który go zastąpił, drugi artysta. Aktywny medialnie, heheszki z UE urządza (nieraz może i celne, ale nieraz pokazujące, że nawet nie ogarnia, za czym głosował), ale realne działania? Też niemal na końcu w aktywności. OK, ten ostatni może jeszcze coś sensownego poza główną aktywnością europosła tam zrobi, typu wyśle kopie raportów Pileckiego do europosłów, ale i tak śmiesznie to wygląda, słuchając takie demagogiczne wypowiedzi Winnickiego.

   • Odstaw „Czterech pancernych”, raz obejrzeć wystarczy, a nie tyle razy, żebyś cytaty na forach powtarzał.:)

    • Zdziecinniałe lewactwo ma wyraźną przewagę nad mądrymi w tym przybytku eurosocjalistycznej próżności utrzymywanym z zagrabionych pieniędzy podatników.

    • „Czterech pancernych” zakazujesz, a sam 25 raz oglądasz „Klosa – J-23”? nawet namiastki nie pojmujesz Waść co i o czem mówi w swoich wystąpieniach pan Sośnierz, a próbujesz go cenzurować? przestań się ośmieszać i idź na fora PiS-u; tam poszalej; tam udostępniaj swoje mądrości; przynajmniej tam będzie to na tym samym poziomie;

  • Co JKM zdziałał w PE? Bardzo dużo. Jest jedynym powszechnie znanym posłem polskim (poza Buzkiem siedzącym tam od lat, Korwinowi wystarczyło pół kadencji), który nie posługuje się euronowomową i nie bełkocze marksistowsko-leninowskich formułek jak reszta. Człowiekiem, który wygrał przed unijnym sądem z czerwoną hołotą (z towarzyszem Schulzem i Tajanim) za słowa prawdy, które tak triggerują robactwo komunistyczno-feminazistyczne. Zorganizował w gmachu PE wystawę z okazji rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 roku – jakoś siedzący tam od lat polskojęzyczne pacany nie wpadli na pomysł uczczenia tego polskiego zwycięstwa w PE. W przeciwieństwie do cweli z PiS czy PO nie donosił na własne państwo do PE, nie brał udziału i nie przewodniczył pogańskim obrzędom Chanuki (jak przygłup Czarnecki i cała wierchuszka PiS) i nie maszerował (jak wykształciuchy: Krasnodębski i Legutko) w obroni zwierząt futerkowych z niemieckimi komunistami i aborcjonistami.
   Tomuś, durniu czerpiący „wiedzę” z reżimowych mediów, ja rozumiem mieć niedostatki białej substancji między uszami, ale żeby się tym publicznie chwalić?

   • Chyba żartujesz:). Gdzie jest znanym? Na polskim youtube czy w anegdotach co do najgłupszych wypowiedzi europosłów? Ta rzekoma popularność na coś się przełożyła, np. na to, że jakieś prawicowe partie np. z nim chcą rozmawiać o jakichś wspólnych działaniach,

    Z jego wygranej sprawy sądowej coś Polska ma, czy tylko Korwin to, że mu z uposażenia kasy nie potrącili za głupią wypowiedź?

    Wystawa – cudnie, chwali mu się, tylko, że akurat nie jest to główne zadanie europosła i wielu innych europosłów podobne wystawy historyczne organizuje.

    „W przeciwieństwie do cweli z PiS czy PO nie donosił na własne państwo do PE, nie brał udziału i nie przewodniczył pogańskim obrzędom Chanuki” – pomijając to, że żaden poseł PiS na Polskę nie donosił, to zapomniałeś dodać, że nie pił też jak Juncker, nie wykorzystywał dzieci jak Kohn-Benedit, nie uczestniczył w święcie Wielkiego Potwora Spegetti i nie zostawiał niespuszczonej wody w toalecie. Same sukcesy, „durniu”, prawda?

    • „…pomijając to, że żaden poseł PiS na Polskę nie donosił…” – nie dość, że brak ci białej substancji między uszami to masz robaku pamięć jak mucha owocówka.
     PiS donosił na Polskę do PE w 2012 i 2014 r. czym wyprzedził swoich towarzyszy i towarzyszki z PO, które donosy na Polskę słały „dopiero” po 2015 r.
     PS. Dokształć się durniu do jakich spraw przeznaczony jest PE.

    • Janusz Korwin-Mikke jest znany i szanowany na całym świecie. Tworzenie poprawek do idiotycznych aktów prawnych to nie jest żadne realne działanie, tylko debilizm.

  • Rozumiem,że JKM otrzymywał kary pieniężne i zakazy wypowiadania się za niewypowiadanie się.Twoje dane pochodzą chyba z kibla na Czerskiej.A poza tym jak sama nazwa wskazuje w parlamencie nie można strzelać do komuchów.Rozpędź się baranie i przypi…l tym pustym łbem w coś twardego.Takie pierdoły możesz opowiadać swoim równie „światowym” znajomym po amerykańskich szkołach,które razem kończyliście.

   • Nie „kary” tylko „karę” – za jedną debilną wypowiedź, że kobiety są głupsze od mężczyzn. I nie dostał, bo mu ją w końcu anulowano, co wyżej piszący drugi baran o nicku „Anonim” uważa za największy sukces Polski w ostatnim europarlamencie.

    Co do „strzelania do komuchów”, cóż ci mogę odpisać – jak za dziecka nie zdążyłeś się w piaskownicy pistolecikiem pobawić, to może wróć do tej piaskownicy, a nie dyskutuj o polityce, bo widać, że cię dyskusja na poważne tematy frustruje.

    • Nie łżyj pozbawiony inteligencji głupku: JKM nigdzie nie powiedział, że kobiety są głupsze od mężczyzn tylko statystycznie mniej inteligentne, co jest oczywiście prawdą. A jak wiadomo nic tak takich głupków jak ty Tomuś nie gorszy jak prawda.

  • Opinia nieuzasadniona. JKM, a zwłaszcza Sośnierz są dobrze znani w PE z niepoprawnych politycznie wypowiedzi, a w sumie co więcej można tam zrobić nie będąc w składzie większości?

   • Dobrze znani z wypowiedzi niepoprawnych politycznie? Wybacz, ale to rzeczywiście wielki sukces, nawet najbardziej niepoprawni politycznie europosłowie się za głowy złapali, jak usłyszeli wydukany tekst, że kobiety są głupsze od mężczyzn…. Są tam politycy niepoprawni politycznie, ale mają przynajmniej wypowiedzi na jakimś merytorycznym poziomie, a nie obliczone na to, żeby ktoś oglądając youtube porechotał trochę przy kolejnym filmiku o tytule „Korwin rozjechał…”. No nie rozjechał, facet od czasu pobytu w polskim Sejmie, 30 prawie już lat, jest traktowany jako taki humorystyczny dodatek, ale nikt poważny.

    Co więcej można zrobić – chociażby rozmawiać z innymi niepoprawnymi posłami, próbować budować jakieś koalicje, choćby na przyszłość. Przecież oni też są w mniejszości, ale w siłę rosną. Ale z Korwinem nikt gadać nie chce, z powodów, jak wyżej, nawet Le Pen się odżegnywała. Zobacz na Farange – nie moja bajka, ale zobacz, jaki gość skuteczny i znany z bardziej merytorycznych polemik, a też w mniejszości. Nie wiem, wykorzystać ten czas żeby wymyśleć jakąś sensowną reformę UE, tak jak inni eurosceptycy, a nie mówić tylko, że się idzie do UE ją „rozp…ć”? No nie wiem, albo chociaż nie spać na posiedzeniach… Jest trochę możliwości.

    • Dzięki JKM i Sośnierzowi wiemy jaką popeline odstawia eurolewactwo w PE oraz kim jest bolszewik Altiero Spinelli. Takich informacji nigdy nie uzyskasz od Magdalenkowej bandy złodziei z POPiSu.

    • Przecież oddelegował Iwaszkiewicza bez którego frakcja Farage’a by nie powstała, a sam zajął się głoszeniem swoich poglądów – i dobrze.

    • JKM i innym unio-sceptykom udało się przeforsować rezolucję która wzywa do powołania prokuratury europejskiej i przyjmuje raport w sprawie nieprawidłowości w działaniu OLAF-a – unijnego organu antykorupcyjnego – To tyle co udało się zrobić jeśli chodzi o rezolucje.

     JKM wygrał w sądzie i upokorzył Tajni’ego, wyśmiał płaczącą Mogherini, wyśmiał lewactwo, a Juncker zaczął mówić to samo co Korwin.

  • Pan nie wie, że w tym parlamencie niewiele można zdziałać. On nawet nie ma inicjatywy ustawodawczej, tworzy tylko rezolucje i psuje i tak już fatalne dyrektywy komisji.

 2. Panie Robercie tak trzymać, obnażać fałsz i obłudę okrągłostołowców, w szczególności PIS’u.
  Popieram!

  • To jest was razem 0,7-5%:). Ach te emocje – bliżej tego dolnego poziomu z rankingów, czy górnego?

   Tak trzymać!

    • Uwierzysz, uwierzysz, Mike, jak wyniki wyborów zobaczysz. Albo i nie uwierzysz – będziesz gadał, że Żydzi wybory sfałszowali, bo rzeczywiste poparcie było 101% (jak w pewnych wyborach w Rosji), a tu tylko 3% wyszło:)

     • Głosujesz kolektywnie zgodnie z socjalistyczną perswazją Układu z Magdalenki żeby dalej utrzymać status quo. Dobry niewolnik.

 3. Życie w tym kraju jest jak piekło, koszmar. Czy można mieć nadzieję, że to bezprawie, ten chlew, najgorszy syf, b*rdel na kółkach się kiedyś skończy? Wprowadzają coraz nowe podatki, wszystko drożeje, jak Polacy mają godnie żyć, kiedy państwo chce im zabrać wszystko? Wyrachowany PiS rozdaje socjal, którym przekupują najgłupszych do głosowania na ich partię, bo „PiS rozdaje pieniądze”. Tylko że te ociężałe umyslowo tłuki, beneficjenci 500+ nie zdają sobie sprawy, że państwo rozdaje im ich własną kasę, którą im zabrało… Je*ane knury przy korycie chcą położyć łapy na każdym naszym groszu ;/ co my, Polacy, mamy zrobić w tym zdegenerowanym kraju, żeby było nam choć troszkę lepiej? Bo myślę, że PiS znowu wygra, bo „rozdaje pieniądze” a głupi ludzie chyba myślą, że kasa spada z nieba. A w kraju coraz gorzej…

  • Co Cię tu trzyma ? Granice otwarte – zawsze możesz wyjechać do choćby do Somalii.

   • Haha… nie, dzięki, nie wyjadę do Somalii. Nie chcę wyjeżdżać w ogóle – chcę, żeby życie w Polsce nie było tak uwłaczające.

   • z Niemiec to widać lepiej ze Polska to policyjne państwo faszystowskie Anie żadna „wolna i suwerenna”

  • Zgodnie z cyklem Arystotelesa, to następna będzie partia Razem – chyba, że system za ten czas zdąży się już roztrzaskać.

 4. Winnicki a kim mają obsadzać? Peowcami? peeselowcami? Pedałami, Wami, lewakami? Nie rozśmieszaj mnie tym razem.

 5. Panie Robercie Winnicki! Niezupelnie sie z Panem zgadzam. Moze istniec taka wladza, ktora epatuje sie samymi 500+, a w gruncie rzeczy robi sobie dobrze by siedziec wygodnie druga kadencje!! To widac!! A robienie polityki na stadionie, to jak najbardziej show i ten show, choc kosztuje, to przeciez przynosi jego organizatorom krocie!!!
  Wiec dlaczego mieliby z niego rezygnowac? Chyba nie z powodu panskiej moralnosci bo oni maja, jak widac, calkiem inna!!!

 6. Parlament Europejski to najlepsze dostepne koryto dla „naszych” politykow…

 7. Widziałem komentarz z ikonka mordy kociej zarzucający Korwinowi spotkania z modelka.. Korwin wstrzymał się też od głosowania w spr. nazwy partii Wolność. PIS jest skompromitowany, boję się, że ktoś się za Korwin em ustawia

Comments are closed.