Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy ujawnia związki PiS-u z fundacją Otwarty Dialog. Na liście m.in. Andrzej Duda [VIDEO]

Konfederacja. Marek Jakubiak, Krzysztof Bosak, Jacek Wilk. Foto: fb/Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy
Konfederacja. Marek Jakubiak, Krzysztof Bosak, Jacek Wilk. Foto: fb/Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy

Przedstawiciele Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy zorganizowali w Sejmie konferencję prasową na temat współpracy Prawa i Sprawiedliwości z głównym sponsorem Fundacji Otwarty Dialog i bohaterem sekstaśmy z Ludmiłą Kozłowską Muchtarem Abliazowem.

Na konferencji prasowej pojawili się przewodniczący koła poselskiego Konfederacja Marek Jakubiak, Jacek Wilk z partii KORWiN, Michał Nieznański – wiceszef koła warszawskiego Ruchu Narodowego oraz wiceprezes Ruchu Narodowego i lider listy Konfederacji w Warszawie Krzysztof Bosak.

Fakt, który chcemy przedstawić, który opinia publiczna powinna znać, to, że politycy PiS, także ci pełniący obecnie najważniejsze funkcje w państwie (…) lobbowali za głównym sponsorem Fundacji Otwarty Dialog – podkreślał lider Konfederacji w Warszawie.

Krzysztof Bosak przedstawił interpelację posłów do Parlamentu Europejskiego w sprawie m.in. Muchtara Abliazowa, „postrzeganego jako kazachski oligarcha, który jest głównym sponsorem Fundacji Otwarty Dialog”.

To ten człowiek ma być m.in. dowodem na związki Fundacji Otwarty Dialog z Kremlem, z Putinem – mówił wiceszef Ruchu Narodowego.

Prawda jest taka, że współpracowali z nią (Fundacją Otwarty Dialog) i politycy Platformy i politycy PiS-u. To politycy Platformy dali Fundacji Otwarty Dialog najbardziej prestiżowy lokal w centrum Warszawy na rogu ulicy Nowy Świat i Świętokrzyskiej. To politycy PiS-u w Parlamencie Europejskim lobbowali na rzecz, obstawali, bronili, zadawali pytania w sprawie głównego sponsora Fundacji Otwarty Dialog – podkreślał Bosak.

Wśród sygnujących interpelację z 2014 roku znaleźli się Jadwiga Wiśniewska, Anna Fotyga – była szefowa MSZ, Zdzisław Krasnodębski – jeden z kluczowych europosłów PiS-u, który współpracuje z prezesem PiS-u w sprawach międzynarodowych, Janusz Wojciechowski, Stanisław Ożóg, Beata Gosiewska, Marek Jurek, Kazimierz Michał Ujazdowski – były minister kultury, obecny minister Marek Gróbarczyk, były minister Bolesław Piecha i urzędujący prezydent Andrzej Duda.

Pytanie europarlamentarzystów PiS-u dotyczyło sytuacji opozycji demokratycznej w Kazachstanie. Jak podkreślał Bosak, pytanie nie dotyczyło w istocie samej opozycji, ale kilku osób – w tym Kozłowskiej, Mukhortovej i Abliazowa.

Pytanie złożone przez europosłów PiS-u wygląda, jak materiał nawet prawidłowo niezredagowany, imiona nie są rozwinięte, wygląda to tak, jakby europosłowie PiS-u dostali od kogoś materiał, który mają złożyć jako zapytanie w Parlamencie Europejskim, po prostu go przekopiowali i wrzucili, jako formalne zapytanie – ocenił Krzysztof Bosak.

Mówimy o człowieku, którego ludzie – przez niego finansowani – w tej chwili są przez państwo polskie zwalczani, blokowany jest im wjazd do Polski. Nie bronimy tych ludzi w żaden sposób, natomiast zwracamy uwagę na to, że w przeciwieństwie do nas – polityków związanych z Konfederacją – europosłowie PiS w roku 2014 zadawali pytania niedwuznacznie broniące właśnie tego człowieka. W mojej ocenie wynikało to po prostu z bliskich kontaktów polityków PiS-u z Fundacją Otwarty Dialog, które trwały wiele lat, których my nigdy nie utrzymywaliśmy, zawsze byliśmy sceptyczni do podmiotów przychodzących do Polski ze wschodu. Politycy PiS-u natomiast, jak widać, nie wykazali się – i to politycy, z których połowa przynajmniej była w rządzie, a jeden jest obecnie prezydentem naszego kraju – nie wykazali się wystarczającym sceptycyzmem i po prostu to, co im ktoś przyniósł poskładali jako formalne zapytania – stwierdził.

Czy dalej będziemy tolerować sytuacje, kiedy na naszych oczach przedziwne organizacje tworzą pewnego rodzaju otoczkę budowania demokracji w Polsce? Demokracja to słowo, które z Rosją nie ma nic wspólnego, tak więc bardzo martwimy się o Polskę i o to, co rząd w tej sprawie robi. Fundacja Otwarty Dialog musi być zdelegalizowana – mówił Marek Jakubiak, podkreślając, że część rosyjskiego przemysłu zbrojeniowego – za sprawą brata Ludmiły Kozłowskiej – finansuje tę fundację.

Paradoksem jest to, że Prawo i Sprawiedliwość na każdym kroku, w każdym momencie lubi doszukiwać się powiązań różnych osób z Kremlem, służbami rosyjskimi i wiele razy oskarża w mniej lub bardziej bezpośredni sposób, że jakieś środowiska mają takie powiązania, a tymczasem jest dokładnie odwrotnie. Pokazujemy, że powstały duże znaki zapytania dotyczące tego, iż bardzo prominentni politycy PiS-u powinni się wytłumaczyć z ewentualnych tego typu powiązań – wskazywał Jacek Wilk.

Obecna władza wykazuje się bardzo dużą hipokryzją w tym zakresie – dodał.

Związki PiS ze sponsorem Fundacji Otwarty Dialog!

Opublikowany przez Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy Piątek, 26 kwietnia 2019

Źródło: Facebook

12 KOMENTARZE

 1. pis = partia interesów syjonistycznych
  po = partia odniemiecka
  frühling (z germański’ego=niemieckiego) = wiosna
  jest jeszcze więcej jakichś parchówlewusów „nowoczesne czy jakieś inne”
  pis + po + frühling + parchylewusyWSZYSTKIEinne = JEDNO ZŁO !!!!!
  parchate i sku_wiałe kapo nad POLAKAMI ! ! ! ! !
  KTO CHCE ZOBACZYĆ JAK ORZEŁ DOPADŁ węża NIECH OTWORZY SOBIE LINK PONIŻEJ ! ! ! ! !
  lh4.googleusercontent.com/-GiVWOW1uJ5s/U2nvNTVJefI/AAAAAAAACTU/311762wNgFo/w800-h800/taken-in-right-moment-eagle-catches-snake.jpg
  O TYM CO TRZEBA ZROBIĆ Z “lewusami” WSZELKIEJ “maści i nazwy” NAWET “euro(pseudo)prawicowej” :
  START UP THE ROTORS
  youtube.com/watch?v=4KOddPQc7hk&t=11s
  KTOŚ JUŻ KIEDYŚ WALCZYŁ PRZECIWKO “lewusom” W OBRONIE SWOJEGO NARODU DAJĄC NAM PRZYKŁAD, ŻE MOŻNA ZWYCIĘŻYĆ :
  Hammer of the Right – NAPISY PL
  youtube.com/watch?v=SISWg0tPzLo
  NIEdamy SIĘ “omamić-zaczarować-uśpić” i BĘDZIEMY WALCZYĆ :
  CONTRA MUNDUM – Pieśń Konfederatów Barskich
  youtube.com/watch?v=-0e3vOouvqs

  • PiS-PO jedno Zło!
   PiS – Amerykańska Agentura Zydowska – ustawa 447 i niewolnicza praca Polaków na zydowskie roszczenia
   PO – Niemiecka Agentura Euroazjatycka – zboczona propaganda LGBT w szkołach i zalew islamskiego terroryzmu
   Chcesz tego uniknąć głosuj na KONFEDERACJE

  • A durne babcie sąsiadki, na oburzenie mojej mamy że PIS rozdaje Polskę Żydom, pytają się jej „a ty co ? nie przyda Ci się te 1000 zł ? nie chcesz trzynastki ? ” Rece opadaja :( …. I jak tu argumentować do durnoty i ciemnogrodu, jak większość poleci na obietnice zdrajców z PISu

 2. Walić w ŻydoPiSowski bęben aż pęknie… z hukiem.
  Nie ulega wątpliwości, że Partia interesu Syjonistycznego jest prawie dogadana w sprawie grabieży Polski. Zostały szczegóły … do zrobienia po wyborach.

 3. PiS zawsze miało swoje za uszami – to partia władzy i sondaży jak przez 8 lat PO.
  Tymczasem według tych sondaży dla poszczególnych województw Konfederacja jest piąta albo nawet (!) szósta za Lewicą Razem – np. w woj. lubelskim co jest jakąś kpiną. Naprawdę wątpię, żeby w każdym bez wyjątku województwie Kukiz15 był przed Konfederacją. Podium identyczne – raz KE, raz PiS wygrywa, trzecia jak nic Wiosna i Kukiz… żart.

  • Potwierdza się, że dzisiejsza partia rządząca i nieprzejednana opozycja, to „dwie strony jednej chorągiewki”.

 4. POPIS to wroga grupa zydow niszczących Polske i Polaków! Precz z Polski „Polska dla Polaków”
  RODACY ratujmy Ojczyzne glosujmy na KONFEDERACJE RUCH NARODOWY !!!!

 5. I oni śmią nazywać ustami pisowskich propagandystów Konfederację kremlowskimi agentami?

 6. Otwarty dialog
  motto: „Chińczycy ostrzelali radziecki traktor. Traktor odpowiedział ogniem i odleciał.“ ( z Radia Erewań)

  „Otwarty Dialog“ – wspaniała fundacja!
  Jej celem – jasne! – jest wszak demokracja
  (Jak u Sorosa, co handluje bronią).
  Ach demokracja! Trzeba walczyć o nią!…

  Pan Bartosz Kramek, by nie zostać łosiem,
  Numer koncesji osiemdziesiąt osiem
  Zyskał na handel bronią. Słuszne wnioski:
  Tak, jego żona, Ludmila Kozlowski
  Wspiera polskiego rządu obalanie.
  Jest plan. „Rząd polski – to w fundacji planie –
  Ma obalony zostać na majdanie”.

  Na pokojowe te plany niestety
  Ten rząd się uwziął! Nie chce tej kobiety.
  Wydala z Polski! A zanim wydala,
  Cofa koncesję… Kramek ma być z dala
  Od broni… Jak to! Jak „Dialog Otwarty”
  Ma dialogować bez strzałów?… To żarty!
  Na szczęście Kramka nowoczesna żona,
  Chociaż przez Polskę z Unii wyrzucona
  Daleka zdaje się być od rozpaczy.
  Muchtar Abliazow w łóżku jej tłumaczy,
  Co trzeba… Wkrótce więc dzielna Ludmiła
  Do Niemiec skarżyć na Polskę przybyła.

  Po Bundestagu przemawia w Brukseli.
  Szanujcie „Dialog”, albo was zastrzeli!!!…

Comments are closed.