Korwin-Mikke zagiął Morawieckiego już w pierwszym zdaniu. Ruszył „okrągły stół edukacyjny”. Właściwie prostokątny

Janusz Korwin-Mikke podczas obrad
Janusz Korwin-Mikke podczas obrad "okrągłego stołu edukacyjnego". Foto: tter/Jakub Kulesza

W południe w centrum konferencyjnym na PGE Narodowym rozpoczął się okrągły stół edukacyjny, zorganizowany z inicjatywy premiera Mateusza Morawieckiego. Obrady skoncentrują się wokół czterech tematów: uczeń, nauczyciel, jakość edukacji i nowoczesna szkoła. Pojawił się także na nim lider Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy pan Janusz Korwin-Mikke. I już w pierwszym zdaniu poprawił premiera Mateusza Morawieckiego.

Zgodnie z zapowiedziami w obradach plenarnych weźmie udział kilkadziesiąt osób. Okrągły stół rozpoczęło wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego. Planowane są także wystąpienia nauczycieli, przedstawicieli organów prowadzących, uczniów i rodziców, ekspertów edukacyjnych i polityków.

Na obradach pojawili się politycy Konfederacji m.in. Janusz Korwin-Mikke i poseł Jakub Kulesza. I jak relacjonuje ten ostatni już w pierwszym zdaniu Korwin-Mikke musiał poprawić premiera Morawieckiego.

– Witam przy tym okrągłym stole… W zasadzie to przy kwadratowym… – powiedział na wstępie premier Morawiecki.
– Przy prostokątnym! – poprawił premiera Korwin.
– No dobra, przy prostokątnym – przyznał premier.

Miejmy nadzieję, że premier przystanie także na inne sugestie Konfederacji, która postuluje m.in. wporowadzenie bonu edukacyjnego, który urynkowi edukację w Polsce i sprawi, że dobrzy nauczyciele będą dobrze zarabiać.

Comments are closed.