Macierewicz uderza w Broniarza i strajkujących nauczycieli. „Kierownictwo ZNP przedłużeniem czasów komunistycznych. Narzędzie walki politycznej”

Antoni Macierewicz fot. screen youtube.com/blogpresspl
Antoni Macierewicz fot. screen youtube.com/blogpresspl

Ci nauczyciele, których jeszcze moje pokolenie pamięta, potrafili przeciwstawić się komunizmowi, demoralizacji moralnej, ale także atakowi na polskość, formację niepodległościową, Kościół katolicki – mówił Antoni Macierewicz odnosząc się do trwającego, do wczoraj, strajku nauczycieli.

Były minister obrony narodowej w video felietonie „Głos Polski” nie szczędził ostrych słów, brutalnie opisujących kierownictwo Związku Nauczycielstwa Polskiego. Zdaniem Macierewicza, są to osoby utrzymujące komunizm w Polsce.

Nie zdawaliśmy sobie sprawy z głębokości zmian, jakie dokonały się w ciągu ostatnich 30 lat w środowisku nauczycielskim. Nie zdawaliśmy sobie sprawy, że zwłaszcza kierownictwo ZNP stało się narzędziem bezwzględnej walki politycznej. Walki, która jest gotowa użyć dla własnego politycznego interesu uczniów przeciwko polskości, w walce przeciwko istocie tożsamości narodowej – stwierdził polityk PiS.

To wyzwanie, które musimy teraz podjąć. Reforma szkolnictwa, systemu nauczania, kształtu zawodu nauczycielskiego musi pójść dużo głębiej – dodał.

Słowa Antoniego Macierewicza mogą mocno zaskakiwać, ponieważ wyemitowane zostały wczoraj w godzinach wieczornych, kiedy to, pewnym było, że nauczyciele postanowili zaprzestać strajku.

Dziś na PGE Stadionie Narodowym odbywa się tzw. okrągły stół dla oświaty, w trakcie, którego rząd ma przedstawić kolejne propozycje zmian. Co prawda kierownictwo ZNP zapowiedziało, że nie weźmie udziału w wydarzeniu, to jednak zdecydowanie trudniej będzie Mateuszowi Morawieckiemu przekonywać nauczycieli do swoich racji, gdy chwilę wcześniej z ust znanego polityka tej samej partii, usłyszeli tak ostre słowa na swój temat.

Źródło: Radio Maryja / NCzas.com

Comments are closed.