Macierewicz uderza w Broniarza i strajkujących nauczycieli. „Kierownictwo ZNP przedłużeniem czasów komunistycznych. Narzędzie walki politycznej”

Antoni Macierewicz fot. screen youtube.com/blogpresspl
Antoni Macierewicz fot. screen youtube.com/blogpresspl

Ci nauczyciele, których jeszcze moje pokolenie pamięta, potrafili przeciwstawić się komunizmowi, demoralizacji moralnej, ale także atakowi na polskość, formację niepodległościową, Kościół katolicki – mówił Antoni Macierewicz odnosząc się do trwającego, do wczoraj, strajku nauczycieli.

Były minister obrony narodowej w video felietonie „Głos Polski” nie szczędził ostrych słów, brutalnie opisujących kierownictwo Związku Nauczycielstwa Polskiego. Zdaniem Macierewicza, są to osoby utrzymujące komunizm w Polsce.

Nie zdawaliśmy sobie sprawy z głębokości zmian, jakie dokonały się w ciągu ostatnich 30 lat w środowisku nauczycielskim. Nie zdawaliśmy sobie sprawy, że zwłaszcza kierownictwo ZNP stało się narzędziem bezwzględnej walki politycznej. Walki, która jest gotowa użyć dla własnego politycznego interesu uczniów przeciwko polskości, w walce przeciwko istocie tożsamości narodowej – stwierdził polityk PiS.

To wyzwanie, które musimy teraz podjąć. Reforma szkolnictwa, systemu nauczania, kształtu zawodu nauczycielskiego musi pójść dużo głębiej – dodał.

Słowa Antoniego Macierewicza mogą mocno zaskakiwać, ponieważ wyemitowane zostały wczoraj w godzinach wieczornych, kiedy to, pewnym było, że nauczyciele postanowili zaprzestać strajku.

Dziś na PGE Stadionie Narodowym odbywa się tzw. okrągły stół dla oświaty, w trakcie, którego rząd ma przedstawić kolejne propozycje zmian. Co prawda kierownictwo ZNP zapowiedziało, że nie weźmie udziału w wydarzeniu, to jednak zdecydowanie trudniej będzie Mateuszowi Morawieckiemu przekonywać nauczycieli do swoich racji, gdy chwilę wcześniej z ust znanego polityka tej samej partii, usłyszeli tak ostre słowa na swój temat.

Źródło: Radio Maryja / NCzas.com

9 KOMENTARZE

  • Lucja zakerc pejsy i uciekaj z POLSKI—Polska dla POLAKOW! Szkoly beda Polskie pod rzadami POLAKOW – glosujmy Konfederacja Ruch Narodowy!!~

   • Te, konfederato Marian…. już nie postulujecie wycofania obowiązku szkolnego i zamykania szkół po wolsku ? Ty już dawno uciekłeś… z własnego rozumu, hłe, hłe

  • Dzieci i już wnuki towarzyszy od budowy socjalistycznego społeczeństwa. Nie ma o czym mówić.

  • Dlaczego sam o sobie tego nie powie ? Gdyż broniarz był tylko częściowo wychowywany w tym okresie komunistycznym a maciarewicz brał czysty udziela w tym reżimie nie bojąc się powiedzieć maczał nawet swe paluchy zaprzyjaźniając się z komunizmem a nawet teraz w nim i z nim zyje

 1. Co macie prawiczki przeciwko komunistom?

  Przecież wasz idol to Putin agent komunistycznego KGB.

  JKM też wychwala chińskich komunistów.

  • Masz rację!
   Ja Ciebie @ala wilk słucham we wszystkim.
   Jesteś wielki!
   Podoba mi się to co piszesz i cieszę się, że się zgadzamy, że p. Macierewicz ma rację.

 2. ”Macierewicz uderza”… w rozum. W normalność.
  I to już od tak dawna, że stało się to normalne

 3. Ukochany Misiu z winy Antoniego siedzi.Dowodów na zamach smoleński nie ma i nie będzie .Armia w rozkładzie .
  Dlaczego musimy wysłuchiwać wypocin chorego człowieka.

Comments are closed.