Niemki coraz bardziej ubogacane. Magazyn dla pań uczy je, jak radzić sobie z ranami po pchnięciach nożem [VIDEO]

Niemiecki magazyn
Niemiecki magazyn "Illu der Frau" wzbogaca wiedzę pań ucząc je jak radzić sobie z ranami od noża.

Kobiecy magazyn w Niemczech wyszedł na przeciw oczekiwaniom Niemek, które coraz częściej ubogacane są przez przybyszy. Specjalnie dla nich w kwietniowym wydaniu pisma przygotowano poradnik o tym jak radzić sobie z ranami od noża.

Bardzo potrzebne Niemkom porady magazyn „Illu der Frau” zamieścił w dziale „zdrowie i fitness”. Wskazówki są przeznaczone dla pań, które same zostały ubogacone nożem, albo były świadkiem takiej multikulturowej interakcji.

Pierwsze o czym panie powinny pamiętać to to, by upewnić się, że napastnicy zniknęli. „Najważniejsze jest, byście zanim zaczniecie udzielać pierwszej pomocy upewniły się, że napastnicy już się oddalili. Wasze własne bezpieczeństwo jest priorytetem” – radzi paniom magazyn pod nagłówkiem „Jak radzić sobie z kłutymi ranami”.

Artykuł zilustrowany jest zdjęciem szczupłej pani w skąpej spódniczce za którą czai się mężczyzna z długim nożem. Po publikacji wybuchł skandal i wydawca tłumaczył się dlaczego użył zdjęcia sugerującego napady na kobiety. Według niektórych, np. policji z Wolfsburga, gdzie mieści się siedziba redakcji, problem radzenia sobie z kłutymi ranami można było zilustrować, czy opisać posługując się historyjką o wyprawie do lasu, albo o tym jak pani idzie sobie do ogródka naciąć szczypiorku, potyka się i nadziewa na nóż.

Jörg Scharffetter, wydawca tłumaczy, że zdjęcie z czyhającym z nożem mężczyzną przyciąga uwagę bardziej niż ilustracja z ogródka, w którym się obcina szczypiorek.

Magazyn, jakże mądrze radzi Niemkom, by jak tylko mają do czynienia z raną od noża i napadem zadzwoniły pod numer 112. Po drugiej stronie słuchawki usłyszą przeszkolonych profesjonalistów, którzy podpowiedzą jak zapanować nad sytuacją, zanim pojawi się zespół ratunkowy. Panie powinny się uspokoić w czym pomoże im rozmówca. Nie wolno panikować – dowiadują się Niemki, które mogą nadziać się na nóż obcinając szczypiorek.

Jednak o panikę, a właściwie jej rozsiewanie oskarżony został wydawca pisma, który zasugerował, że może dochodzić do jakichś napadów. Niektórzy komentujący stwierdzają, że ciężko jest dzwonić po tym jak się „upadło 15-20 razy na nóż”.

Kolejnym krokiem może być przygotowanie przez niemieckie media poradnika dla pań jak robić sobie makijaż po pobiciu, albo po tym jak się kilka razy niechcący upadło na twarz. Tu niedoścignionym wzorem może być marokańska telewizja, która wytłumaczyła paniom jak zachować urodę nawet w takich sytuacjach.

Comments are closed.