Okrągły stół oświaty. Korwin-Mikke w punkt! „Dyrektorzy mają bać się bankructwa, a nauczyciele, że się ich wyrzuci na zbity pysk” [VIDEO]

Janusz Korwin-Mikke podczas
Janusz Korwin-Mikke podczas "okrągłego stołu" oświaty/fot. YouTube/Prawica MEDIA

Janusz Korwin-Mikke, prezes partii KORWiN i jeden z liderów Konfederacji przedstawił, jak należy naprawić sytuację szkolnictwa w Polsce. Tego nie da się obalić.

Jestem tutaj w potrójnej roli, ale rolę rodzica partii, która wie, jak naprawić edukację, jest zbieżna z sobą. Naprawa jest prosta. Szkołą muszą rządzić rodzice. Nie nauczyciele, politycy czy urzędnicy, tylko rodzice – powiedział Janusz Korwin-Mikke.

Przypomnijmy sobie, jak działała gastronomia za komuny. Beznadziejnie. Co zrobiono? Czy powołano ministerstwa aprowizacji narodowej? Czy zrobiono kartę praw kucharza? Czy ktokolwiek kontrolował menu? Nie. Nikt tego nie robił i dlatego mamy dobrą gastronomię. I powstawały tysiące nowych restauracji i tysiące bankrutowały – wyjaśnił prezes partii KORWiN.

Jeżeli nie bankrutują złe szkoły, nie może być dobrego szkolnictwa. Bankructwo jest oczyszczeniem ze złych elementów. Szkoły zrobić całkowicie prywatne i właściciele mogą się bać, że zbankrutują, a nauczyciele muszą się bać, że jak będzie zły, to go wyrzucą na zbity pysk, bo właściciel będzie się bał, że jego szkoła zbankrutuje – podkreślił.

Co zrobić, by zrobić zgodnie z konstytucją bezpłatną szkołę? To, co mówił pan Laskoski. Musimy zrobić bon edukacyjny. Wszystkie pieniądze, które idą na szkolnictwo plus na urzędników od szkolnictwa dać do banku, wydrukować bony na tę sumę – to wypada podobno ogromna ilość, podobno około 1500 zł miesięcznie, to jest gigantyczna suma – dać ten bon rodzicowi, ten bierze go i płaci nim w szkole. Szkoła idzie do banku i pobiera sobie te pieniądze – zaproponował Korwin-Mikke.

W ten sposób szkoły bałyby się bankructwa i uczyłyby coraz lepiej. Nie od razu, ale byłaby to poprawa stała. Mielibyśmy po dwóch, trzech latach najlepsze szkolnictwo w Europie, co nie jest trudne, bo szkolnictwo w Europie jest obecnie w bardzo złym stanie, podobnie jak w Polsce – zaznaczył lider Konfederacji.

Źródło: youtube.com

Comments are closed.