Problemy komunikacyjne w Warszawie. Dzisiaj zaczną rowerzyści, w sobotę i niedzielę pojawią się biegacze

Warszawa. Foto: PAP/Rafał Guz
Warszawa. Foto: PAP/Rafał Guz

W piątek ulicami miasta przejadą rowerzyści biorący udział w Warszawskiej Masie Krytycznej. Natomiast w sobotę i niedzielę w stolicy zorganizowane będą biegi uliczne.

Przejazd Warszawskiej Masy Krytycznej zaplanowano na piątkowy wieczór. Rowerzyści wyruszą o godz. 19 z pl. Zamkowego. Przejadą ulicami: Miodową, Senatorską, pl. Bankowy, al. „Solidarności”, al. Jana Pawła II, Grzybowską, Królewską, Marszałkowską, pl. Konstytucji, Waryńskiego, Puławską, Domaniewską, Wołoską, Boboli, Batorego, al. Niepodległości, Chałubińskiego, Al. Jerozolimskimi, Nowym Światem, Krakowskim Przedmieściem na pl. Zamkowy.

Zakończenie Masy zaplanowano na godz. 21. Jak informują stołeczni urzędnicy podczas przejazdu cyklistów mogą występować czasowe wstrzymania ruchu i zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.

W sobotę 27 kwietnia odbędzie się natomiast „Bieg Dookoła ZOO”. Biegacze na 5-kilometrową trasę wyruszą o godz. 9 z Wybrzeża Helskiego w okolicy Ratuszowej. O godz. 10 z tego samego miejsca wystartują biegacze na dwukrotnie dłuższą trasę. Uczestnicy zmagań pobiegną Wybrzeżem Helskim, którego obie jezdnie w godz. 7-12 będą zamknięte na odcinku od mostu Gdańskiego od ul. Okrzei, a następnie wbiegną na teren zoo i tam będą kontynuowali bieg zmierzając w kierunku Ratuszowej, która będzie zamknięta od Jagiellońskiej w godz. 7-12. Stamtąd w kierunku mety będą kierować się aleją Łukasińskiego w parku Praskim i dalej do mety usytuowanej w pobliżu rzeźby żyrafy w centrum parku.

Kolejny bieg uliczny zaplanowano na niedzielę, 28 kwietnia. Impreza „Bieg SGH” rozpocznie się na Batorego na wysokości Klubu Stodoła. Ulica ta, na odcinku od al. Niepodległości do Waryńskiego, będzie zamknięta dla ruchu od godz. 3 do 15. O godz. 10 wystartują uczestnicy biegu na 5 km. Pobiegną ulicami: Batorego, Waryńskiego (prawym skrajnym pasem jezdni w kierunku Mokotowa), Puławską (prawym skrajnym pasem w kierunku Mokotowa, utrudniony będzie wyjazd z niektórych ulic poprzecznych), Odyńca (zamknięta w godz. 10-14), al. Niepodległości (prawy skrajny pas jezdni w kierunku centrum) do mety w Ogrodach Rektorskich SGH.

O godz. 11.15 wystartuje bieg dla dzieci. Jego trasę wyznaczono ulicami: Batorego, Wiśniową (zamknięta w godz. 10-14), Rakowiecką (prawym skrajnym pasem w kierunku al. Niepodległości), al. Niepodległości (prawym skrajnym pasem jezdni w kierunku centrum).

Natomiast o godz. 12 rozpocznie się bieg na 10 km. Jego uczestnicy przebiegną dwa okrążenia mokotowskimi ulicami. Na pierwszej rundzie pobiegną ulicami: Batorego, Waryńskiego (prawym skrajnym pasem jezdni w kierunku Mokotowa), Puławską (prawym skrajnym pasem jezdni w kierunku Mokotowa), Odyńca (zamknięta w godz. 10-14), al. Niepodległości (prawym skrajnym pasem jezdni w kierunku centrum). W drugim okrążeniu uczestnicy pobiegną Puławską do Malczewskiego (zamknięta w godz. 10-14) i dalej al. Niepodległości (prawym skrajnym pasem jezdni w kierunku centrum) do mety w Ogrodach Rektorskich SGH.

W czasie biegu zmienią trasy autobusy linii: 119, 130, 138, 141, 167, 168, 172, 174, 200 i 222.(PAP)

Comments are closed.