Siedmiu urzędników prezydenta Bronisława Komorowskiego z zarzutami

Bronisław Komorowski. Foto: PAP
Bronisław Komorowski. Foto: PAP

Prokuratura postawiła zarzuty siedmiu b. urzędnikom kancelarii Prezydenta B. Komorowskiego w sprawie usunięcia wyposażenia willi w Klarysewie. Wśród osób, którym zarzuca się niedopełnienie obowiązków służbowych i przekroczenie uprawnień, jest też wiceszef kancelarii.

Jest to efekt śledztwa w sprawie likwidacji „zbędnego” wyposażenie rezydencji w Klarysewie oraz w Promniku. Wszczęto je w grudniu 2015 roku. Teraz dwa zarzuty usłyszał m.in. były zastępca szefa KPRP Dariusz M.

Pierwszy z nich dotyczy niedopełniania przez niego obowiązków służbowych związanych z gospodarowaniem majątkiem Kancelarii i nadzorem komisji od oceny wyposażenia.

Brak nadzoru skutkował zniszczeniem 530 przedmiotów z Klarysewa i 97 z Promnika. Drugi zarzut dotyczy ma związek z zaginięciem dwóch zabytków przedmiotów z KPRP – obrazu „Gęsiarka” autorstwa Romana Kochanowskiego i mosiężnej rzeźby „Rycerz”. Według prokuratury Dariusz M. zaniechał podjęcia jakichkolwiek czynności, by dzieła odnaleźć, nie zawiadomił też organów ścigania.

Utylizacja przedmiotów z Klarysewa i Promnika nie była zasadna. Wśród przedmiotów znalazła się szafa pancerna w przypadku której formalnie potwierdzono zniszczenie i zdjęcie z ewidencji, chociaż po zakupie, nigdy sięw wilii nie znalazła.

Dariusz M., jak i czterej pracownicy KPRP nie przyznali się do zarzucanych im czynów i odmówili złożenia wyjaśnień. W ub. roku we wrześniu zarzuty w tej sprawie usłyszeli pracownicy Centrum Obsługi KPRP – Grzegorz L. i Grzegorz K. W ich przypadku zarzuty mają związek z doprowadzeniem do niekorzystnego rozporządzenia mieniem Kancelarii.

Źródło: TVP Info

9 KOMENTARZE

 1. Zamknąć tę-pego buca ! razem z bolkiem , kwasem , tuskiem i kaczyńskim !

 2. Ja mysle, ze oni, to jest elita wspolpracownikow Prez. Komucharuskiego, to nie byli wandale, ale kolekcjonerzy panstwowego majatku. Potwierdza to brak zdjec „zniszczonych”, czyli zagrabionych przedmiotow.

 3. KRADLI ILE SIE DALO ALE PRZYKLAD BRALI Z SZEFA KTURY ZYRANDOL TEZ LUPNOL MIEDZY INYMI

 4. „Elita” vel jelita, albo elyyyta…
  Najnowszy wierszyk:

  Elita

  Robcio Pier. doń, absolwent nauk politycznych,
  Nie wiedział, co to w Sejmie jest konwent seniorów.
  Rysiek Swetru, spec w braniu zysków błyskawicznych,
  Liczyć umie do sześciu… króli. Rzecz bez sporów.

  Kopaczka, choć lekarką jest wciąż z wykształcenia,
  To z biologii wie tyle, że „dawno przed laty,
  Ludzie z dinozaurami mieli do czynienia.
  Pomagały kamienie… No, z braku armaty”.

  Natomiast Bufetowa, która bez ustanku
  Orgazmy z Duchem Świętym miała, bo pobożna;
  Stwierdziła, że „Pan Jezus jechał na baranku…”
  Ja ICH nazwę… elitą. Pleść jak ONI można!

 5. Plotki pójdą siedzieć a rekin będzie sobie pływał.
  On powinien mieć więcej zarzutów. M innymi za aferę marszalkową. W książce „Niebezpieczne związki Komorowskiego” jest wszystko opisane. Od Sumińskiego dostał tą książkę i w niej całą prawdę. Jakoś nie pozwał Sumińskiego do sądu za zniesławienie. To musi być jednak prawda co on wyrabiał.

Comments are closed.