Niebywałe. Portal braci klęczących próbuje powiązać Kozłowską z Konfederacją, bo… Osadczy kiedyś był jej promotorem na studiach

"Ujawnione" zdjęcie z Facebooka będące "dowodem" na powiązania prof. Włodzimierza Osadczego z Ludmiłą Kozłowską/fot. Facebook

Portal wpolityce.pl, pisowska wersja „Gazety Wyborczej” nie mogła pozostawić bez echa ujawnienia powiązań PiS z Fundacją Otwarty Dialog. Propartyjny portal postanowił znowu odgrzać zdementowanego już fakenewsa z Osadczym i w tonie sensacji dodać do niego powiązanie z Kozłowską. A powiązanie to polega na tym, że… Osadczy został promotorem Ludmiły Kozłowskiej na studiach.

Wczoraj na konferencji prasowej w Sejmie przedstawiciele Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy ujawnili powiązania PiS z Fundacją Otwarty Dialog. Politycy tej formacji ostro krytykowali ją i zarzucali niemalże zdradę stanu politykom PO za to, że w ogóle znają Ludmiłę Kozłowską.

Fakt, który chcemy przedstawić, który opinia publiczna powinna znać, to, że politycy PiS, także ci pełniący obecnie najważniejsze funkcje w państwie (…) lobbowali za głównym sponsorem Fundacji Otwarty Dialog – podkreślał lider Konfederacji w Warszawie.

Krzysztof Bosak przedstawił interpelację posłów do Parlamentu Europejskiego w sprawie m.in. Muchtara Abliazowa, „postrzeganego jako kazachski oligarcha, który jest głównym sponsorem Fundacji Otwarty Dialog”.

To ten człowiek ma być m.in. dowodem na związki Fundacji Otwarty Dialog z Kremlem, z Putinem – mówił wiceszef Ruchu Narodowego.

Prawda jest taka, że współpracowali z nią (Fundacją Otwarty Dialog) i politycy Platformy i politycy PiS-u. To politycy Platformy dali Fundacji Otwarty Dialog najbardziej prestiżowy lokal w centrum Warszawy na rogu ulicy Nowy Świat i Świętokrzyskiej. To politycy PiS-u w Parlamencie Europejskim lobbowali na rzecz, obstawali, bronili, zadawali pytania w sprawie głównego sponsora Fundacji Otwarty Dialog – podkreślał Bosak.

Na tę informację już dzisiaj postanowił odpowiedzieć wspierający PiS portal wpolityce.pl braci Karnowskich. – Konfederacja atakuje PiS ws. Fundacji Otwarty Dialog, a tymczasem to jej kandydat był promotorem Kozłowskiej – czytamy w tytule. Jak zapewnia redakcja, portal „dotarł do zdjęcia, na którym historyk ukraińskiego pochodzenia prof. Włodzimierz Osadczy, startujący z trzeciego miejsca listy Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy w województwie lubelskim, pozuje do wspólnego zdjęcia właśnie z szefową Fundacji Otwarty Dialog Ludmiłą Kozłowską”.

Jak się okazuje, zdjęcie pochodzi z… Facebooka. Zaraz potem autorzy z rozbrajającą szczerością przyznają, że „fotografia nie powinna wzbudzać zdziwienia – w końcu to Osadczy był promotorem pracy doktorskiej Kozłowskiej”.

Potem zaś przytaczają zdjęcie udostępnione przez Rafała Otoka-Frąckiewicza z Osadczym w mundurze armii radzieckiej z czasów, gdy odbywał obowiązkową służbę wojskową. Osadczy bowiem pochodzi z Kresów, które obecnie znajdują się w granicach Ukrainy, zaś wcześniej należały do ZSRR. Nie sprostowano też fejkowego opisu dotyczącego rzekomego udziału w interwencji w Afganistanie.

Źródła: wpolityce.pl/nczas.com

Comments are closed.