W Brazylii „aresztowano” papugę. Ptak „współpracował” z narkotykowym gangiem i nauczył się rozpoznawać policjantów

Papuga. Zdj. ilustr. Źródło: Igor Kralj/PIXSELL Dostawca: PAP/PIXSELL
Papuga. Zdj. ilustr. Źródło: Igor Kralj/PIXSELL Dostawca: PAP/PIXSELL

Brazylijska policja „zatrzymała” papugę, która „pracowała” dla narkotykowego gangu. Ptak ostrzegał handlarzy przed nalotami policji.

Do niecodziennego zdarzenia doszło w mieście Tersina w czasie akcji działających pod przykryciem policjantów. Papuga miała rozpoznać funkcjonariuszy i ostrzec ich skrzecząc „Mamo, policja”.

Alarm nie na wiele się przydał. Policja zatrzymała handlarzy narkotyków. W ich domu znaleziono znaczne ilości heroiny i kraku. Zatrzymano też papugę.

Policja uważa, że była wytresowana, by rozpoznawać policyjne samochody. – Musiała być wytresowana – mówi jeden z policjantów biorących udział w akcji. – Kiedy tylko zauważyła policyjne samochody zaczynała skrzeczeć – dodał.

Policjanci zabrali papugę na posterunek. Tam „przesłuchiwali” ją próbując wydobyć od niej jakieś informacje. Jak wynika z doniesień lokalnych mediów, ptak odmówił współpracy z funkcjonariuszami.

– Na razie nie wydaje żadnych dźwięków – mówi miejscowy weterynarz Alexandre Clark, którego ściągnięto na „przesłuchanie” papugi. Jak podaje dziennik „Globo”, na posterunku pojawiło się wielu policjantów. Sprawdzano, czy obecność któregoś z funkcjonariuszu nie skłoni papugi do „złożenia zeznań”.

Ptak zostanie przeniesiony do miejscowego ZOO. Tam spędzi 3 miesiące, by znów nauczyć się latać. Wtedy ma zostać wypuszczony na wolność.

W 2008 roku tak postąpiono z dwoma aligatorami odnalezionymi w posiadłości narkotykowego barona. Przestępca miał je żywić mięsem z ciał zabitych konkurentów.

Comments are closed.