
Portal wPolityce.pl opublikował wyniki sondażu przeprowadzonego przez pracownię Social Changes, który badał, czy Polacy obawiają się żydowskich roszczeń majątkowych.
Wnioski z sondażu z pewnością zszokują polityków Prawa i Sprawiedliwości, którzy próbują robić dobrą minę do złej gry i bagatelizować problem. Według przeprowadzonego badania, 3/4 Polaków obawia się wysuwaniu przez organizacje żydowskie roszczeń wobec Polski.
„Czy roszczenia żydowskie wobec mienia bezspadkowego stanowią zagrożenie dla interesu Polski?” – tak brzmiało pytanie, które stawiano respondentom. Jedynie 5 proc. badanych odpowiedziało „zdecydowanie nie”.
Georgette Mosbacher, kontrowersyjna ambasador USA w Polsce przekonywała ostatnio, że uchwalona przez Kongres oraz podpisana przez prezydenta Trumpa ustawa 447 ws. restytucji mienia pożydowskiego w krajach Europy po II wojnie światowej ma służyć przygotowaniu jednorazowego raportu. Tylko tyle. A na jakie potrzeby ma powstać ten raport? Tego bylibyśmy bardzo ciekawi…
Według badania, 23 proc. deklarowało, że „zdecydowanie” boi się roszczeń organizacji żydowskich wobec Polski. „Raczej tak” – odpowiadało już 26 proc. ankietowanych. „Raczej nie” – deklarowało 8 proc., zdecydowanie nie – 5 proc. Jak informuje wPolityce.pl, w badaniu wzięło udział N=1050.
Źródło: wPolityce.pl

![„Przecież to zdrada jest”. Biejat pojawiła się w ukraińskojęzycznej TVP. Padły skandaliczne słowa o Rzezi Wołyńskiej [VIDEO]](https://nczas.com/wp-content/uploads/2026/06/magdalena-biejat-100x70.jpg)



![Kaczyński ma problem. Tak chcą głosować Polacy. Konfederacje tuż za plecami PiS [SONDAŻ]](https://nczas.com/wp-content/uploads/2026/02/mentzen-kaczynski-braun-kolaz-yt-ok-ok-100x70.jpg)

