Ziemkiewicz przypomina kompromitację Trzaskowskiego. „Zjedz Pan banana i przestań Pan gwiazdorczyć”

Rafał Trzaskowski i Rafał Ziemkiewicz/Fot.: PAP/Leszek Szymański (kolaż)
Rafał Trzaskowski i Rafał Ziemkiewicz/Fot.: PAP/Leszek Szymański (kolaż)
Prenumerata NCZ! z prezentem

Rafał Ziemkiewicz postanowił skomentować na swoim Twitterze „ekwilibrystykę”, jaką uprawia stołeczny ratusz w związku z wydarzeniami organizowanymi przez środowiska narodowe i konserwatywne. Tym razem poszło o organizowany przez Konfederację Korwin Braun Liroy Narodowcy Marsz Suwerenności.

„Totalniak @trzaskowski_ odgraża się „jeśli znowu zobaczymy nazistowskie symbole”” – pisał Ziemkiewicz odwołując się do wpisu prezydenta Warszawy.

„Ratusz zobaczył „nazistowskie symbole” raz: by rozwiązać marsz ONR 1.08 i sprowokować zamieszki, a tym symbolem była koszulka z przekreślonym sierpem i młotem. Potem tydzień kombinowali nad innym pretekstem i ostatecznie oficjalną przyczyną decyzji Ratusza (unieważnionej zresztą przez sąd) stały się race. Przywoływanie tamtej kompromitacji jest żałosne do kwadratu” – stwierdził publicysta.

„Panie @trzaskowski_ zjedz Pan banana i przestać Pan gwiazdorczyć” – zachęcił.

Rafał Ziemkiewicz rozważał także inny scenariusz zbliżającego się marszu.

„Osobne pytanie, czy @trzaskowski_ nie liczy aby, że w obecnej sytuacji politycznej policja zamiast, jak wtedy, nie dopuścić mimo prowokacji Ratusza do incydentów, może stanąć po jego stronie i podpalić jakąś budkę? Przeliczy się, prawda?” – zastanawiał się.

W piątek władze Warszawy odmówiły zgody na organizację Marszu Suwerenności argumentując, że teren placu Zamkowego jest już zajęty przez Kancelarię Prezydenta RP w ramach przygotowań do obchodów Narodowego Święta 3 maja. W uzasadnieniu napisano, że będą tam pracowały maszyny instalujące podesty i trybuny.

Warszawski Sąd Okręgowy zakaz jednak cofnął. Stołeczny ratusz zapowiedział złożenie zażalenia na decyzję w sprawie Marszu.

Marsz Suwerenności odbędzie się 1 maja o godz. 13 na warszawskim placu Zamkowym.

Źródła: Twitter/nczas.com

Comments are closed.