1 maja w Moskwie 1941 r. naziści defilowali wraz z komunistami. Wehrmacht razem z Armią Czerwoną [VIDEO]

Pierwszomajowa defilada w Moskwie 1941 r. Fot. youtube

1 maja 1941 r. w Moskwie z okazji święta pracy przedstawiciele niemieckiego Wehrmachtu defilowali razem z Armią Czerwoną.

Tak właśnie było. Czarne i czerwone kruki, które rozdziobały Polskę we wrześniu 1939 r., nadal były nieformalnymi sojusznikami, a Związek Sowiecki, bez żadnej ironii, był uważany za najlepszego sojusznika III Rzeszy.

Nie należy się więc temu dziwić, że Niemcy defilowali w Moskwie. Nie mieli też ku temu żadnych oporów, tym bardziej że niemieccy naziści, podobnie jak sowieccy komuniści także zawłaszczyli święto ludzi pracy. W końcu partia Adolfa Hitlera nazywała się Narodowosocjalistyczna Niemiecka Partia Robotnicza, a sam Führer nazywał siebie samego proletariuszem.

Pikanterii tej defiladzie dodawał fakt, że goście 7 tygodni później napadli na gospodarzy, rozpętując największe w historii świata zmagania wojenne i jedne z najbardziej okrutnych.

Można dodać, że gdyby nie wolta Jugosławii, która zerwała porozumienie z Niemcami i zmusiła Hitlera do rozpoczęcia inwazji najpierw na to państwo, to niemieccy goście napadliby na gospodarzy moskiewskiej defilady jeszcze tego samego miesiąca, w którym defilowali.

44 KOMENTARZE

  • Zydzi , bolszewicy i judeo-nazi? Na pochodzie 1 Majowym w Auschwitzu!!!!!

 1. >> naziści
  >> naziści, podobnie jak sowieccy komuniści także zawłaszczyli święto ludzi pracy.
  Co to k… jest, wyborcza czy NCz! ??
  >> Można dodać, że gdyby nie wolta Jugosławii, która zerwała porozumienie z Niemcami i zmusiła Hitlera do rozpoczęcia inwazji najpierw na to państwo(…)
  Można dodać, w wybiórczej nie takie rzeczy się dodawało. Tyle, że to angole wepchnęły Jugosławię do wojny przez swą agenturę. Podobnie jak Polskę. Niech wszystkie rodziny zabitych i okaleczonych pamiętają o tym. A brytolom muslimskie ch…e w d…

 2. Przyjęcie nazwy Narodowo Socjalistyczna Niemiecka Partia Robotnicza (Nationalsozialistische Deutsche Arbeiterpartei – NSDAP) było nawiązaniem z pewną modyfikacją do nazwy Socjalistyczna Partia Robotnicza Niemiec (Sozialistische Arbeiterpartei Deutschlands – S[A]PD), którą Socjaldemokracja nosiła w latach 1875-1890 po gotajskim zjeździe zjednoczeniowym, na którym porozumieli się zwolennicy Lassallea ze zwolennikami Marksa i Engelsa.
  >>>
  Główny socjalistyczny ideolog NSDAP Joseph Goebbels:
  „Zgodnie z ideą NSDAP to my jesteśmy niemiecką lewicą […]. Niczego bardziej nie nienawidzimy niż prawicowego narodowego bloku bogatego mieszczaństwa”
  Joseph Goebbels, 1931

  W roku 1927 Adolf Hitler powiedział:
  „Jesteśmy socjalistami, jesteśmy wrogami dzisiejszego kapitalistycznego systemu gospodarczego (…) i jesteśmy zdeterminowani, aby zniszczyć ten system w jakikolwiek sposób.”

  Podobnie Józef Goebbels, minister propagandy III Rzeszy, podkreślał socjalistyczny charakter nazizmu – w latach dwudziestych dwudziestego wieku napisał wręcz, że jeśli miałby wybierać pomiędzy bolszewizmem a kapitalizmem, wybrałby bolszewizm.

  „Hitlera można śmiało porównywać z Leninem, Lenin był największym człowiekiem po Hitlerze, a różnice pomiędzy komunizmem a myślą Hitlera są niewielkie.”
  Joseph Goebbels, New York Times, listopad 1925

  • Człowiek może być prawdziwie wolny jedynie w ramach wspólnoty, dlatego porządne partie będą bronić wolności przed zagrażającym jej liberalizmem. Jako Polacy mamy swoje własne, bogate tradycje myślenia o wolności. Chcemy z całą mocą głosić prawdę, że prawa bez obowiązków nie mają racji bytu. Dla każdego Polaka są to po pierwsze obowiązki wynikające z przynależności do wspólnoty narodowej. Będziemy zachęcać do oddolnej aktywności i tworzenia inicjatyw budujących silny i zorganizowany naród.

   • Liberalizm to wolność. Jednak słowo „liberał” kojarzy się dzisiaj w Polsce źle, z bezideowymi politykami powiązanymi stosunkami służebności wobec państw. To głównie polskojęzyczna agentura działająca w interesie Niemiec rodem z KL-D.

    • kojarzy sie na ogól tak samo – duze majatki, prywatyzacja (przetargi), brak ceł, lokalny i miedzynarodowy kapitalizm a ze katolicka prawica jest komunistyczna to te skojarzenia sa złe
     nie na prozno Trump buduje podobnym meksykanskim prawicowym komunistom mur

     • Katolik może być zwolennikiem socjalizmu jak i wolnego rynku. Nie ma w chrześcijaństwie wymienionych teorii zakazanych. Np w PRLu wielu partyjniaków z PZPR wierzyło w Boga i uczęszczało do kościoła.

   • Dokładnie, zagraża nam liberalizm obyczajowy na wskroś przesiąknięty marksizmem kulturowym zmierzającym w kierunku patologii.
    Nam jako prawicy zostaje klasyczny liberalizm gospodarczy w połączeniu z konserwatyzmem obyczajowym czyli konserwatywny-liberalizm.

    • mam ci wkleic wiecej ?
     narodowy socjalizm to prawica i do ostatniej kropli bedziesz ich bronil tak jak tera TERAZ ich bronisz bzdetami o jakims urojonym liberalizmie naturalnych wrogow wolnego rynku

     bo dowodzisz swoja postawa obronna ze NS to prawica , taki glupi z ciebie kurwinista co nigdy nie byl i nie bedzie liberalem tylko oszolomem jak francuska kamizelka

     nie chca prywatyzacji, chcą polityki prorodzinnej, ceł, kontroli towaru czy przypadkiem jest „niearyjski”, czesto nacjonalizacji itd

     • Socjalizm nigdy nie był i nie będzie prawicowy. Zresztą Goebbels z Hitlerem wytłumaczyli ci czym jest narodowy socjalizm, zwyczajne lewactwo z czerwonymi flagami w tle.

      Platforma Obywatelska ma wiele wspolnego z Narodowym Socjalizmem.

     • konfederacja dowodzi ze nie masz racji bo nawet stary Sosnierz zwolennik panstwowej sluzby zdrowia pomysly konfederatow co do reform nazwie narodowym socjalizmem

     • Nigdy nie słyszałem poglądu Sośnierza na temat służby zdrowia.

      Natomiast znam doskonale poglądy Miltona Friedmana i Ludwika von Misesa.

    • Problemy te muszą być rozwiązane w ramach państwowej i finansowanej z budżetu państwa służby
     zdrowia. Stanowczo sprzeciwiamy się postulatom częściowej lub całkowitej prywatyzacji służby
     zdrowia. Ochrona zdrowia jest obszarem, w którym klient (pacjent) jest szczególnie podatny
     na nadużycia i zawyżanie cen przez dostawców usług – korporacji medycznych i farmaceutycznych. Dla
     prawidłowego funkcjonowania służby zdrowia niezbędna jest kontrola państwa, które może
     zorganizować ją w sposób zapewniający dostęp wszystkim obywatelom, a dzięki efektowi skali jest
     w stanie skutecznie negocjować z dostawcami leków i sprzętu.
     Postulujemy, aby dostęp do służby zdrowia był powszechny, finansowany z podatków i przysługujący wszystkim polskim obywatelom.

     • Wali socjalistycznym lewactwem na odległość, aż oczy bolą.

     • wiec po co ich bronisz ?
      w polsce nie ma zadnych narodowych liberalow ale skoro z takimi ludzmi mikke trzyma sztame to znaczy ze sa oni prawicą

     • Pokaż mi formacje w Polsce skorą do prywatyzacji całej gospodarki. Z pewnością nie znajdę ich w lewackim POPiSie.

     • a pokaz mi kto bardziej od NS zobrzydza kapitalizm ?
      nie uwazam ze wszystko musi byc prywatne gdy nie ma na tym obszarze konkurencji i znosi zlote jaja ale ja swoja retoryka zadnemu przedsiebiorcy krzywdy nie robie, nie wyzywam od zydow, zlodziei itp

     • korwin ma duzo pieniedzy? wiesz co mnie to obchodzi? guwno mnie to obchodzi, jak wyda w polsce beda zadowolony i bede sie cieszyl jego szczesciem

     • Znasz firmę APPLE, obecnie jest warta kilkaset miliardów dolarów. Działalność rozpoczęło kilku napaleńców nigdzie indziej jak w małym garażu.
      Najważniejsze jest zawsze wolnorynkowy klimat w kraju bez niepotrzebnych barier, później gospodarka sama rośnie właśnie dzięki takim napaleńcom rządnym sukcesu.

     • u nas mialby przesrane bo facet zdaje sie interesowal sie buddyzmem i zazywal lsd (nieuzaalezniajcy bo dzialajacy na same receptory serotoninowe narkotyk) co dalo mu jakies wizjonerskie „objawienia”

      u nas wyklety spolecznie lewak i zyd jak nic na 100%

     • znam go bo czytam od dawna telepolis.pl

      „Tu Steve Jobs odkrył, że ma talent do komputerów. A w Indiach, do których pojechał rok później, przeżył fascynację LSD, a potem buddyzmem. Dzięki nim, jak sam twierdzi, wpadł na pomysł założenia własnej firmy i stworzył filozofię jej działania. Te zasady obowiązują w Apple do dziś.””

     • U nas mamy tysiące rodzimych napaleńców ciągle gnojonych przez nazibolszewicką biurokracje odziedziczoną po debilnym PRLu i hołubioną przez magdalenkowy POPiS.
      Socjaliści to kvrwy jakich świat nie widział.

     • ty wiesz swoje, ja swoje
      tam gdzie pojawia sie slowo prawica tam konczy sie kazda wolnosc

     • Ty postrzegasz wolność od strony obyczajowej, mnie bardziej interesuje wolność gospodarcza. Mam gdzieś wolność do robienia z siebie debila LGBT, natomiast wkurza mnie np lewacki zakaz handlu na ulicy, albo spowiadanie w Urzędzie Skarbowym z byle pierdoły.
      Np libertarianie są wolnorynkowcami i nawet u nich istnieje podział na lewicowych libertarian i prawicowych libertarian. Co kto woli.

     • a co mnie obchodzi latanie z gola doopa?
      tacy sami wariaci jak pro life
      nie kumam obydwu debili co chca mi na sile zycie ukladac
      dla mnie najwazniejsze jest myslenie by nie zazdroscic drugiemu bo od tego wszystko sie zaczyna i dlatego wlasnie prawica to bydlo komunistyczne

     • na poczatek ponad podzialami partyjnymi powinno sie zwiekszyc znacznie kwote wolna od podatku

     • Właśnie prawica naucza, żeby nie zazdrościć innym sukcesu, natomiast socjalizm został zbudowany na zazdrości i zawiści dlatego socjaliści kradną jednym żeby najpierw dać sobie i ewentualnie resztę ochłapów rozdać innym.
      POPiSowe lewactwo ma do tego stopnia zabetonowane mózgi, ze nawet kwoty wolnej od podatku nie chce wprowadzić na przyzwoitym poziomie np miliona złotych. I oczywiście 97% zbędnych biurokratów won do normalnego życia na wolnym rynku.

     • ty piszesz od fantazjach mikkego a ja o praktyce w polsce, z milionem to poszales – wstyd pisac jaka jest dzis kwota wolna od podatku, chociaz razy 10-20 niech zrobia

     • Fantazje? Wiesz co? Zmień lepiej nick i się nie ośmieszaj komunisto.
      Nara.

     • napisze ci na zakonczenie dnia – bede wyzywal od komucha kazdego co mieni sie prawicowcem, te myslenie prorodzinno protekcjonistyczne u tych ludzi jest niereformowalne i nawet jak sie podaja za liberalow ..uja nimi sa, farbowane lisy oszusci
      dla nich wszystko musi byc „narodowe” i „dla dobra narodu”
      nie ma miejsca na inne wartosci

     • 30 lat tylko pie.przycie o komunistach zydach i zlodziejach
      nic wiecej nie potraficie

     • „całkowite otwarcie rynku , rezygnacja z własnego przemysłu i innowacyjności , utratę kontroli nad majątkiem , „emigracja zdolności” jest lewackie zdaniem „wolnorynkowców” haha

      zeby was rzadkim guwnem ptaki os.raly banda swirow

 3. jakie są efekty 30-letniej pracy pana Mikke?

  że prawica to lewica oraz np ze złe jest całkowite otwarcie rynku (import, eksport), rezygnacja z własnego przemysłu i innowacyjności (nadal myślą że skoda jest czeska), utratę kontroli nad majątkiem (znaczy prywatyzacja na przetargach) , „emigracja zdolności” (zarabianie dobrych pieniędzy)

  nic więcej, sam narodowy socjalizm na każdym kroku i każdego dnia

  • Masz niewielkie pojęcie na temat ideologii.
   Nazizm z Komunizmem są zwyczajnym socjalistycznym lewactwem.

 4. Tak było, tak było.
  Rasa i klasa w jednym domku stały. I ciągle stoją. Nic się nie zmieniło

 5. Najwazniejesze o czym trzeba pamietac to to ze oba te totalitaryzmy zostaly zainstalowane dzieki wsparciu Wall Street i USA

 6. Tacy właśnie są Niemcy. Zdrajcy i dwulicowcy. A polscy komuniści czyt. PO wchodzą im w d…

 7. Maj 1941 ? Szwaby musieli wiedzieć że za niecałe 2 miesiące zaczną zabijać moskali. Jakieś głupie muny mają Niemieckie gnidy.

 8. Gdy byłem w latach 60-ch na obozie harcerskim w Nowej Białej (Nova Bela po Słowacku), to zauważyłem taki obyczaj miejscowych kmiotków – w Niedzielę pod Kościołem gdy nasi ze Słowakami się witali, obowiązkowo pokazywali iż nie chowają noża w czapce. Nie była to kurtuazja, lecz ściśle przestrzegany obyczaj i w dni powszednie. Redaktorze Tomaszewski, żadna to pikanteria stosunków bydła czerwonego z czerwonym iż napadają na siebie, choćby wcześniej sobie mordy lizali (zanim dwa nowie księżycowe nastąpią).

Comments are closed.