Sensacyjne wyniki sondażu. Konfederacja deklasuje politycznych rywali notując 31 procent poparcia

Marek Jakubiak, Janusz Korwin-Mikke, Kaja Godek, Grzegorz Braun, Piotr Liroy-Marzec, Robert Winnicki na konwencji Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy. / foto: LiveOn.pl
Marek Jakubiak, Janusz Korwin-Mikke, Kaja Godek, Grzegorz Braun, Piotr Liroy-Marzec, Robert Winnicki na konwencji Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy. / foto: LiveOn.pl

Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy może liczyć na 31 procentowe poparcie. Gdyby liczyły się tylko głosy młodych mężczyzn, ugrupowanie zwyciężyłoby zdecydowanie w nadchodzących wyborach do Europarlamentu.

Sondaż przeprowadził Kantar Public w dniach 4-9 kwietnia 2019 na próbie 788 osób. Obejmował on grupę najmłodszych wyborców uprawnionych do głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Grupa została określona także pod kątem płci. Stanowili ją mężczyźni w wieku 18-30 lat.

Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy deklasuje politycznych rywali w tej grupie uzyskując 31 procent poparcia.

Na drugim miejscu jest PiS z 23 procentami poparcia, a na trzecim Wiosna, na którą zamierza głosować 18 procent wyborców.

Bardzo słaby wynik w tej grupie wyborców zanotowała Koalicja Europejska, którą chce poprzeć zaledwie 12 procent respondentów.

Wyniki ostatnich sondaży obejmujące wszystkich wyborców pokazują, że Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy przekroczy próg wyborczy w wyborach do Europarlamantu.

113 KOMENTARZE

    • Co Ty gadasz? Spójrzmy na to socjologicznie. Z reguły sondaż jest przeprowadzany na grupie nie poddawanej wstępnej selekcji, a więc większość oddanych głosów w sondażach, należy do osób jakie nie pójdą do wyborów, więc jest nieważna.
      Myślę, że można przewidzieć jakich odpowiedzi udzielają osoby, które nie są zainteresowane polityką i nie mają zdania, ale nie chcą wykazać przed ankietującym ignorancją i niewiedzą: PiS/PO (ewentualnie zasłyszana Wiosna, ale na pewno w mniejszym stopniu niż wiodące). Uważam, że spokojnie możesz podzielić głosy oddane w sondażach na dwa największe ugrupowania przez dwa i rozdzielić sumę na mniejsze ugrupowania. Będziesz wtedy bliżej wyników.

  1. Czyli wychodzi na to, że co trzeci mężczyzna w tym przedziale wiekowym ma stuleję xD

  2. Pani kpt. Maria Mirecka Loryś żyje już 103 lata i chyba zasłużyła sobie aby jej nazwisko wymienić w podpisie pod zdjęciem?

  3. Zagłosuję na konfederacje, ale sceptycznie podchodzę do wyników. Bajki o druzgocącej przewadze działają na korzyść partii, więc korwin musi nas nimi karmić. Obstawiam wynik między 4-6%

  4. Jestem kobietą, ale będę głosować na Konferencję :D PiS’u nie znoszę jak zarazy, bo tylko zadłużają Polskę, a PO to wcale nie lepsza banda kretynów. Panów z Konfederacji wysłuchałam bardzo uważnie i jako jedyni mają sensowne pomysły dalekie od socjalizmu dla nierobób czy przyglądaniu się pchania kasy w ledwo zipiący ZUS zamiast po prostu zrobienia porządnej reformy. Bardzo interesującą postacią jest Korwin, który mówi z pozoru wiele kontrowersjnych rzeczy jak na przykład. Pierwsza reakcja: co ten człowiek pier*oli :D Wystarczy jednak chwila zastanowienia, by zacząć go rozumieć. Dla przykładu utkwiła mi jego wypowiedź, że demokracja to zło, bo ostatnio czytałam analizę i krytykę ustrojów. Odkryłam wtedy, jak łatwo zrobić z demokracji patologiczny ustrój (Hitler został wybrany w demokratycznych wyborach, wyniszczający socjalizm w Wenezueli też jest wynikiem demokracji) i że dużo bezpieczniejszy (choć nie bez wad) jest klasyczny ustrój republikański, który do bardzo niedawna był w USA (teraz ma bardziej cechy współczesnej demokracji i tam też zaczynają się dziać cyrki). Gdyby nieco zmodyfikować system w Polsce (nacisk na decentralizację, konstytucję i wybieranie rządzących według ich kompetencji), byłoby mniej korupcji, kolesiostwa, populizmu i podlizywania się wyborcom bez wprowadzania zmian, które są dla państwa korzystne. I zdaje się, że to właśnie chciał przekazać Korwin (zwłaszcza analizując inne jego poglądy). Ten człowiek po prostu nie jest zbyt dobry w dobieraniu słów ;)

  5. Jak w takiej grupie było pytane… Niestety większość młodych była zmuszona do wyjazdu za granicę. Ostatnio co są wybory to widzę tam średnia wieku głosujących ludzi to 50+ Popieram Konfederacje ale niestety obawiam się że wynik to max 15% przy sprzyjających wiatrach

Comments are closed.