Szokujące słowa Gretkowskiej „żyjemy w patriarchalnej w chu..i, a inteligencja bierze w usta”. Pisarka konkuruje z Pieczyńskim aktorem i walczy z dziadami, patriarchatem i czym tam jeszcze

Źródło: Twitter
Źródło: Twitter

Manuela Gretkowska postanowiła konkurować z Krzysztofem Pieczyńskim o miano przewodnika umysłowego dla osób o nienormatywnej orientacji intelektualnej. Wedle pisarki i polityczki, czy kim ona tam, jest symbolem buntu polskiej inteligencji i walki z reżimem Kaczyńskiego jest „kobieta biorąca w usta”.

Krzysztof Pieczyński, aktor lubiący opowiadać o przenikającym go kosmosie, czarnych dziurach, które są łonem bogini Izus ma poważną konkurentkę. Jest nią założycielka Partii Kobiet, Manuela Gretkowska, która na Facebooku dzieli się z ludzkością swymi upławami myślowymi na temat jedzenia bananów i znaczenia tego w walce o demokrację, czy co tam jeszcze.

„Patriarchalne dziady wyrzuciły z Muzeum Narodowego prace dwóch artystek: Kozyry i Natalii LL. Bo kobiety i nieprzyzwoite. Kobiety są zawsze pierwszym chłopcem do bicia przez patriarchalne dziady. Chyba, że przebrani w sutanny mogą gwałcić chłopców, co nazywa się pedofilską posługą kościelną” — napisała Gretkowska na Facebooku.

Pisarka nawiązuje do tego, że w Muzeum Narodowym za nasze pieniądze eksponowane są zdjęcia i nagranie pokazujące jak pewna pani je banana, a potem przeżute, zmieszane ze śliną resztki jedzenia wypluwa na siebie. Wedle niej ten artystyczny wyczyn ma coś wspólnego z polską inteligencją walczącą z reżimem Kaczyńskiego i patriarchatem.

„Paradoksalnie, jak to w naszej historii, symbolem buntu polskiej inteligencji stała się teraz „kobieta biorąca w usta” zdjęta z wystawy przez Dziady patriarchalne” – ulewa dalej swe upławy myślowe pisarka.

Gretkowska przyznaje, że żyje w jakiejś chu..i. Bardzo możliew, że w tym jej świecie branie w usta bananów i wypluwanie na siebie przeżutego jedzenia jest symbolem jakiejś walki i oporu.

Białe róże, feministyczne czarne parasolki, banan symbolem buntu inteligencji. Na samochodach bananowe nalepki zaczną konkurować z kotwicą Pamiętamy. Więc jedząc banana wystarczy pamiętać, gdzie żyjemy , w patriarchalnej chu..i, która stała się muzealnym skansenem Europy. Oby nas z niej nie wyrzucono”  – pisze polityczka, czy co tam Partii Kobiet.

Comments are closed.