Mary Wagner znowu w kanadyjskim więzieniu za obronę życia

Mary Wagner Fot. Twitter (ks. Isakowicz-Zaleski)

Kanadyjska działaczka pro-life Mary Wagner została zatrzymana w Wielkim Tygodniu za akcję ratowania kobiet i nienarodzonych dzieci w Vancouver w Kolumbii Brytyjskiej. 1 maja stanęła przed sądem.

W jej obronie powstałą petycja. Wyrazy wsparcia płynęły z całego świata. „Przestępstwem” Mary Wagner, było wejście z drugą osobą do centrum aborcyjnego w Vancouver.

Obecnym tam kobietom rozdawano białe i czerwone róże; do których dołączony był Cudowny Medalik i orędzie na rzecz życia. Wagner próbowała też porozmawiać z osobami w poczekalni na temat alternatyw dla aktu aborcji.

Policję wezwał personel kliniki. Została wyprowadzona z budynku i umieszczona w areszcie. Akt oskarżenia tradycyjnie wykorzystuje w jej przypadku paragraf o przeszkadzaniu w użytkowaniu nieruchomości.

Mary Wagner nie złożyła wniosku o zwolnienie za kaucją i odmówiła napisania oświadczenia, że będzie się trzymała z daleka od klinik aborcyjnych. Działaczka pro-life spędziła dotychczas pięć lat w więzieniach.

Źródło: Life Petition/Twitter

20 KOMENTARZE

 1. I niech ktoś mi teraz powie że lewica walczy z faszyzmem i nękaniem za poglądy!

 2. Poza UE jest syf to oczywiste dlatego prawiczki chcą wyjścia Polski z UE

  pch24.pl/rosyjski-raport-o-smierci-i-moralnosci–okolo-70-proc–ciaz-konczy-sie-aborcja–,46187,komentarze.html

 3. Lewuchy biorą przykład od swoich starszych braci w mordzie i złodziejstwie, czyli komunistów

 4. Cudowny Medalik? Przy całym szacunku dla tego, co robi ta pani nie można pominąć faktu, że posługiwanie się różnego rodzaju amuletami jest czystym pogaństwem.

  • Nie pij tyle tych jaboli, bo ci sie w tym malutkim rozumku zupełnie popieprzy.

 5. Chyba jest już czas by zrehabilitować wszystkich „zbrodniarzy”, ewidentnie niesłusznie skazanych w Norymberdze. Świetny temat na prowokacyjny happening… :-)))

 6. lewiczki opanowały Kanadę nie ma co do tego żadnych wątpliowści, ludzie tam jest gorzej niż w Rosji Putina

  • W Rosji Putina pensja minimalna to 600 zł miesięcznie – to marzenie polskich prawiczków

 7. Nawiedzona dewota nie ma co w życiu robić to walczy z prawami kobiet. Niech dewota sobie chłopa znajdzie, rodzinę założy i weźmie się za robotę to nie będzie miała czasu na pierdoły.

  • Więzień polityczny to nawiedziona dewota robiąca to z nudów? Na poważnie tak uważasz.
   2. Nie wolno zabijać dzieci!!!

Comments are closed.