Konfederacja odpowiada Kaczyńskiemu. „Powinniśmy połączyć wszystkie siły, aby ratować naszą Ojczyznę!”

Jarosław Kaczyński i plakat promujący marsz STOP447/fot. Prt Sc RMF FM/ustawa447.pl
Jarosław Kaczyński i plakat promujący marsz STOP447/fot. Prt Sc RMF FM/ustawa447.pl

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział, że Polska na pewno nie zapłaci żadnych roszczeń żydowskich w związku z II wojną światową. Robert Bąkiewicz, prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości chce, by w związku z tym Kaczyński poszedł na marsz przeciwko roszczeniom 11 maja.

Od kilku tygodni na prawicy mówi się cały czas na temat roszczeń żydowskich wobec Polski. Temat nie znika, mimo najpierw milczenia, a potem przekłamywania tego tematu przez państwowe media.

Temat wybrzmiał szczególnie mocno, gdy Stanisław Michalkiewicz opublikował notatkę ze spotkania przedstawicieli polskiego i amerykańskiego rządu. Wynika z niej, że Stany Zjednoczone nie oczekują żadnych prawnych ani medialnych działań ze strony Polski w kierunku spłaty utraconego mienia bezspadkowego aż do zakończenia wyborów parlamentarnych, które odbędą się na jesieni.

Podczas spotkania w Pułtusku Jarosław Kaczyński zadeklarował, że Polska nie będzie płacić żadnych żydowskich roszczeń.

Są zobowiązania finansowe wobec Polski i wobec Polaków, a Polska żadnych zobowiązań nie ma – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.

W odpowiedzi na tę deklarację Robert Bąkiewicz, prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości zaprosił Kaczyńskiego na marsz STOP447, który odbędzie się 11 maja w Warszawie.

Panie Prezesie w takim razie zapraszam na Marsz #STOP447 11 maja godz.14.00 do W-wy pod KPRM. Polacy będą tam protestować przeciw roszczeniom żydowskim. Powinniśmy połączyć wszystkie siły, aby ratować naszą Ojczyznę! – napisał na Twitterze Bąkiewicz.

Witold Tumanowicz, członek zarządu Ruchu Narodowego i jedynka Konfederacji na liście lubelskiej przypomina jednak, że wiarygodność „stanowczych deklaracji” nie jest mocną stroną PiS.

Poniższa deklaracja rzeczniczki PiS nie zakończyła sprawy ustawy o IPN! Tak samo niewiarygodna deklaracja Kaczyńskiego nie kończy sprawy roszczeń! Dlaczego mamy mu wierzyć? – pyta na Twitterze udostępniając screena ze „stanowczymi deklaracjami” Beaty Mazurek oraz Adama Andruszkiewicza, którzy zapewniali, że nie będzie zmian w nowelizacji ustawy o IPN. Jak pamiętamy, zmiany przeforsowano w Sejmie w ciągu jednej doby.

Ostro podsumował też deklarację poseł Robert Winnicki. – Po 1.5 roku upokarzania Polski przez polityków z USA i Izraela bez reakcji ze strony tego rządu słowa Kaczyńskiego skierowane do polskich wyborców (a nie USA i Żydów) w sprawie roszczeń majątkowych są tak wiarygodne… jak zapewnienia, że nie zmienią ustawy o IPN – ocenił.

Tumanowicz wraz z Krzysztofem Bosakiem zapraszają też na marsz STOP447. Wydarzenie organizuje stowarzyszenie Marsz Niepodległości. Rozpocznie się on o godz. 14 pod Kancelarią Premiera w Warszawie.

Źródła: medianarodowe.com/twitter.com/nczas.com