"Avengers: Endgame" fot. Marvel
REKLAMA

Film „Avengers: Endgame” wytwórni Marvel Studios potrzebował zaledwie kilkunastu dni, by przychody z biletów przekroczyły granicę 2 mld dolarów. Jest już na drugim miejscu listy najbardziej kasowych filmów w historii.

Jeszcze bardziej zaskakujące jest nieprawdopodobne tempo w jakim „Avengers: Endgame” podbija serca widzów. Wystarczyło mu zaledwie 11 dni, aby przychody ze sprzedaży biletów osiągnęły poziom 2.189 mld dolarów. Najbardziej kasowy film w historii kina – „Avatar” – potrzebował 47 dni, aby osiągnąć takie wpływy.

REKLAMA

„Avengers: Endgame” jest jednym z 5 filmów jakie zdołały przekroczyć próg 2 mld dolarów. Dołączył do takich produkcji jak „Avengers: Infinity War”, który w 2018 roku osiągnął przychody ze sprzedaży biletów na poziomie 2,002 miliarda dolarów czy „The Force Awakens” z wynikiem 2,068 miliarda dolarów zarobionych w 2015.

„Avengers: Endgame” zdetronizował już zajmujący do tej pory drugie miejsce film „Titanic”, który osiągnął wpływy na poziomie 2,187 miliarda dolarów uzyskanymi w 1997.

Do pokonania pozostał mu już tylko lider wszech czasów. Nadal pozostaje nim „Avatar”, który osiągnął wpływy z biletów na poziomie 2,788 miliarda dolarów w 2009 roku.

„Avengers: Endgame” dzierży już tytuł filmu z najlepszym otwarciem w historii. Podczas pierwszego weekendu od momentu gdy pojawił się w kinach przychody z biletów wyniosły 1,2 miliarda dolarów.

Źródło: scmp.com

REKLAMA