Krzysztof Bosak obnaża kulisy manipulacji PiS-u. „Roszczenia żydowskie nie dotyczą wojny, tylko majątków sprzed wojny. Uważajcie co mówią!”

Jarosław Kaczyński oraz Krzysztof Bosak. / foto: PAP/YouTube
Jarosław Kaczyński oraz Krzysztof Bosak. / foto: PAP/YouTube

Najpierw Jarosław Kaczyński, a później Mateusz Morawiecki zapewniali, że „Polska nikomu nie będzie wypłacać odszkodowań za II wojnę światową”. Oświadczenie to miało uspokoić Polaków, że nasz kraj nie będzie realizował żydowskich żądań. Nie padło jednak sformułowanie „roszczenia żydowskie”. Krzysztof Bosak z Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy wyjaśnia dlaczego.

„1. Roszczenia żydowskie nie dotyczą „wojny”, tylko majątków sprzed wojny” – podkreślił Bosak.

„2. Roszczenia żydowskie w sensie prawnym nie są żadnym «odszkodowaniem» tylko próbą wymuszenia transferu kapitału” – dodał wiceszef Ruchu Narodowego.

„Uważajcie co mówią‼️” – zaapelował.

Bosak zwrócił także uwagę, że „Jeśli jakiś polityk nie używa określenia «żydowskie roszczenia majątkowe» i wprost nie nazywa ich «bezzasadnymi» oraz nie wyklucza wszelkich rozmów to znaczy, że kręci”.

„Sprawa roszczeń do mienia bezspadkowego nie jest skomplikowana i dlatego jeśli ktoś o niej nie mówi w prostych i jednoznacznych słowach to znaczy, że kręci” – dodał.

Źródło: Twitter

37 KOMENTARZE

 1. Utrzymanie się u władzy tej pejsatej sekty i mafii z odeskim pedałem Kaczyńskim na czele to jest likwidacja Polski.

  • 100/100
   Rodacy ratujmy Polske glosujmy
   KONFEDERACJA
   KONFEDERACJA
   KONFEDERACJA
   KONFEDERACJA
   KONFEDERACJA

  • Nie ujadaj, bo gdyby Tusk nie obiecał Żydom wypłaty tych odszkodowań, to dzisiaj nie byłoby tematu….a tak musimy się użerać jak ze sprawą imigrantów, których PO zgodziło się przyjąć a PiS powiedział NIE….Tusk straszył nas karami za to i co ? Relokacja została zakończona….dzięki Polsce. Z Żydami będzie trudniej , ale jak się PiS nie wystraszy kretynów z opozycji co stronę Żydów z wiadomego powodu trzymają, to NIE wypłaci tych odszkodowań z poparciem narodu…. Dla mnie i dla wielu nie ma dyskusji…Może i chodzi Żydom o mienie przedwojenne…ale zostawili je tu uciekając przez Niemcami okupującymi Polskę, a Niemcy zgładzili je z ziemią , resztę wywieźli ….. Polski wówczas nie było na mapie, dlaczego miałoby Państwo polskie wypłacać odszkodowania za zniszczone przez Niemcy kamienice ….

 2. oczywiście, ze kręcą, bo pisuary będą bulić haracz. to było wiadome od dawna, bo od dawna płaszczą się przed Usraelem we wszystkich sprawach i jak tchórze kapitulują. wiedzą też ze w Polin będzie USA łatwiej wymienić jedne marionetki na bardziej spolegliwe, jak nie będą tańczyć. tu i tak są same sprzedawczyki w Knesejmie, tyle ze mają rożnych mocodawców.

 3. @takie są fakty
  CYTUJĘ „bo pisuary będą bulić haracz”
  otóż nie, takie nie są fakty, to Polacy będą bulić haracz lud oddadzą polski majątek w żydowskie ręce, zmienią oblicze obecnej Polski na II RP-Polin!
  Cytuję „pisuary”
  otóż nie, nie pisuary, lecz konkretni żydzi z polskimi paszportami, przechrzty, filosemici,
  jedną ręką dają 500+,
  a drugą zamierzają oddać polski majątek w żydowskie ręce (wartości ok. 27tys. zł / rodzinę)- wprowadzają projekt POLIN, i to już nie jest jakaś bajka, o tym stale mówi Pan Prezydent Duda, z tymczasowym centrum zarządzania Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

 4. Bosak to putinowski piesek, nic więc dziwnego że ujada na PiS z którymi kacapom całkowicie nie po drodze. Nataniahu to bliski przyjaciel Putina. Najprawdopodobniej ustawa 447 to ich perfidna prowokacja wobec Polski.

   • – jeszcze gorzej i jak lewactwo w Ameryce 24/7 – wszędzie widzi ducha Putina. Tu już nawet i pod łóżkiem Trumpa. Kundle marxiliberalne ujadają a karawana jedzie nadal. Bosak ma mój głos przy każdych wyborach. Ten zoom-bi Sakiewicza może sobie pogadać.

   • – jeszcze gorzej i jak lewactwo w Ameryce 24/7 – wszędzie widzi ducha Putina. Tu już nawet i pod łóżkiem Trumpa. Kundle marxiliberalne ujadają a karawana jedzie nadal. Bosak ma mój głos przy każdych wyborach.

 5. Panie Bosak, Premier Morawiecki powiedział:”Znajdziemy odpowiednie formuły prawne i tak długo, jak będziemy odpowiadali za życie polityczne, to te regulacje, legislacja, którą my wdrożymy, nie będzie na pewno odpowiedzią na jakiekolwiek roszczenia z jakiejkolwiek strony. Nie pozwolimy na to” – Nie mówi premier o odszkodowaniach za IIWŚ, ale o ROSZCZENIACH, a roszczenia wysuwają wobec Polski TYLKO Żydzi.

  • @stefan
   i co, buzię wykręca, jak trzeba głośno powiedzieć Żydom prosto w pysk, stop żydowskim bezprawnym roszczeniom?
   może trzeba psychologa, aby odblokował słowa związane z tematem roszczeń, Żyd, rozbójnicze roszczenie żydowskie lub rozbójnicze uroszczenie żydowskie?

   • Rozumiem, że chciałbyś, żeby premier wyszedł przed URM z drewnianą szubienicą, powiesił kukłę Żyda, kopnął ją w tyłek i ogłosił całemu światu, bez wykręconej gęby, że centa nie dostaną.

    • Nie musi nic mówić i nikogo kopać. Niech po prostu przygotują i przegłosują ustawę np. wg projektu p. Michalkiewicza. Tekst jest gotowy, więc wystarczy na to jedno głosowanie i po 24 godz. będzie po sprawie.

  • Premier powiedział, ale notatka odkryta i ogłoszona przez Stanisława Michalkiewicza pokazuje, że rząd robi co innego niż mówi. Przedstawiciel diaspory žydowskiej w imieniu polskiego rządu z przedstawicielem amerykańskiej diaspory żydowskiej w imieniu amerykańskiego rządu wytyczają mapę drogową w sprawie roszczeń żydowskich do mienia bezspadkowego w Polsce wycenionego przez nich na 300 000 000 $.

   • Dodaj pan jeszcze trzy zera i będzie się zgadzało, nie 300 milionów dolarów chcą żydzi, a 300 miliardów dolarów. Czyli po spłaceniu tego, każda 4 osobowa rodzina przejmie dług w wysokości 120 tyś. Także głosujcie dalej na PiS i PO i patrzcie biernie, jak za waszym przyzwoleniem oddają żydom Polskę we władanie.

 6. Najlepsze jest w tym to, że domagają się kasy czyli bliżej nie określonego, a jedynie brudnym palce wskazanego majątku tzw. pożydowskiego Żydzi z USA i Izraela, którzy wspierali Hitlera i stoją za rewolucja bolszewicką, sprzedali Polskę Stalinowi, tamtych Żydów, ani Polski nie wspierali podczas wojny, a odsyłali z USA, wydawali Gestapo, wprowadzali komunizm czyli nacjonalizację majątków…Czyli mówiąc obrazowo – moja babka była wyznania mojżeszowego i dlatego Szlomo z Nowego Jorku, który ją odesłał na statku do Europy opanowanej przez sponsorowaną przez Wall Street III Rzeszę lub Rebeka z Tel Awiwu która ją wydała Gestapo oraz Aron z Jerozolimy, który był w żydowskiej policji, a później dorabiał jako żydowskim kapo, Salomon z NKWD, który wprowadzał komunizm, torturując i wyprowadzając Polaków na ciemny dziedziniec i mordując ich strzałem w tył głowy w Katyniu, Charkowie i Miednoje wyciągają łapę po…swoje czy moje?

 7. Ja jak tylko się dowiem, z źródła nie do podważenia, z jakiegoś przecieku, powiedzmy, że na jaw wyjdą jakieś dokumenty z podpisami Kaczyńskiego i dowody przelewów kasy na konta należące do pejsatych eskimosów z palestyny. To biorę wolne w pracy i jadę do Warszawy obalać POPIS. A na zapowiedzianym proteście przeciwko 447 i uroszczeniom, z pewnością się pojawię. Trzeba zrobić frekwencję jak na marszu niepodległości by nasz sprzeciw i dezaprobata do tego co czyni żąd nie zostały zamilczane!

   • W PiSowskich mediach jak najbardziej tak. Ale przypomnę że tak samo w poprzednich wyborach przedstawiali K’15, i tak samo ich cenzurowali i atakowali. Więc rzeczywiste poparcie konfederacji jest przynajmniej 6 krotnie większe.

 8. Frajerzy szukaja dziury w calym. Kaczynski, Morawiecki i Brudzinski jasno powiedzieli, ze Polska nie bedzie wyplacac zadnych odszkodowan komukolwiek. Sprawa jest jasna jak slonce, no ale Bosaki i inna „prawica” beda teraz klamac, ze nie jest, bo przeciez na sprzeciwie wobec 447 opiera sie cala ich kampania wyborcza.

  • Wyłącz TVP i włącz myślenie, Bosak ma rację, trzeba czytać i słuchać uważnie co mówią politycy POPIS-u.

   • Bosak nie ma racji, bo fakty są inne i trzeba tylko być bardziej uważnym co zostało powiedziane przez rząd. Bosak mówi to wszystko, bo jest poza polityką, może mówić co chce, co nie znaczy, że ma rację. Polityków POPIS- u, jako takich nie ma, włącz myślenie. Trochę wyżej w komentarzach zacytowałem premiera, nie chce mi się szukać innych wypowiedzi, które odnosiły się dosłownie do 447. Wczoraj włączyłem TVP i tam Rachoń z zaproszonymi, gdzie był też Brudziński, mówili wprost o 447.

    • Spoko @stefan, nie agituj, wiemy, że ty pisior jesteś przeciw ustawie 447, ale jak możesz, to zmień rządową TVPis na wolne media na YT np. MediaNarodowe, czy wRealu.
     To oczyszcza psychikę.

     • Anonimie, tu nie ma nic z agitacji, jestem na YT, słucham wypowiedzi z każdej strony, rozumiem, że reprezentujesz jakąś grupę, która wie, pisiorem nie jestem, jeśli cytuję premiera to dlatego, że to jest osoba, która coś może, w odróżnieniu od Bosaka. Na oczyszczanie psychiki mam lepsze metody, pozdrawiam!

    • „Polska nikomu nie będzie wypłacać odszkodowań z II wojnę światową.”
     1. Roszczenia żydowskie nie dotyczą „wojny”, tylko majtków sprzed wojny.
     2. Roszczenia żydowskie w sensie prawnym nie są żadnym „odszkodowaniem” tylko próbą wymuszenia transferu kapitału.
     Nie rób k*rwy z logiki i nie rób ludzi w jajo!

     • Premier to POPIS-owy szabesgoj, tylko głupcy mogą dawać wiarę w to co opowiada!

    • Nie ma roznicy pomiedzy mieniem przedwojennym, a powojennym, jezeli wlasciciele byli Polakami (z pochodzenia zydowskiego, czy nie) i zmarli bezpotomnie – w takim przypadku mienie przejmuje Polska.

     A Bosak robi kampanie polityczna na sprawie ustawy 447 i wlasciwie tylko na niej. Nic wiec dziwnego, ze szuka dziury w calym i probuje podwazac oczywiste stwierdzenia, kiedy konkurencja polityczna go ubiegla.

     Brudziński w wydziadzie powiedzial:
     Polska żadnych zobowiązań nie ma. Po wczorajszych słowach prezesa PiS i premiera – Roma locuta, causa finita. Są w Polsce ci, którzy próbują Polaków straszyć, ku uciesze Kremla, że rząd PiS będzie chciał wypłacać jakiekolwiek odszkodowania organizacjom żydowskim z Nowego Jorku
     O, figa z makiem! Dopóki jest rząd PiS, nie ma mowy, by jakakolwiek polska złotówka popłynęła do kogokolwiek, nawet jeśli ma siedzibę na prestiżowej ulicy Nowego Jorku.
     wpolityce.pl/polityka/445244-roszczenia-zydowskie-wobec-polski-minister-figa-z-makiem

     • Jeśli PiS by nie chciał spłacać tych roszczeń, to już dawno by temat zamknął przyjmując odpowiednią ustawę blokującą same roszczenia. A że czekają z tym co najmniej do jesiennych wyborów, świadczy tylko o tym że tylko mówią i obiecują, i trzeba to traktować jak ich standardowe obietnice wyborcze. Czyli bez wiary. Bo jeśli ze wszystkich swoich obietnic wyborczych wprowadzili tylko te najbardziej szkodliwe dla Polski, to już samo to świadczy że PiS tak samo jak PO jest partią anty Polską, a nie pro Polską za jaką się podaje.

    • Przypomnę tylko że PiS obiecywał też obniżyć podatki. Więc zadam proste pytanie, czy obniżyli podatki, a jeśli tak to które. Bo jakoś tego nie dostrzegam, poza dodaniem przez nich ponad 30 nowych podatków na finansowanie ich programu socjalistycznego…

 9. Słowa mówione nie mają znaczenia. Ja oczekuję, że przyjęta będzie ustawa stwierdzająca, że Polska nic Żydom nie jest winna i nie ma zamiaru ulegać holocaustowej bandyterce

 10. Premier …POWIEDZIAL..
  NIE WIERZE człowiekowi, który mówił TO CO MÓWIŁ…I to CO SIE NAGRALO NA TAŚMACH!!!
  On Was – ZWOLENNIKOW PiSu – KLAMIE W ZYWE OCZY…
  Czyżby JUZ NIE MIAL SZACUNKU dla „Merklowej” !?
  Hollanda i Obamy już nie ma!
  Jest za to On – Premier RP „who has to manage our expectations” …TAK On MUSI teraz zarządzać naszymi oczekiwaniami …CZYTAJ „okiełznać wybujale apetyty na dostanie zycie”.
  Nie licz Polaku na …dobrobyt bo PiS w końcu sciagnie z Ciebie półtora albo dwa razy więcej niż Platforma…
  Ale przekonacie się o tym DOPIERO w połowie II kadencji PiSu o ile …taka będzie!!
  I wypłaci te 300 miliardów…na 100% albo przynajmniej ZACZNIE WYPŁACAĆ…
  Może…DOKONCZY już PO …
  Jeśli ktoś dziś wierzy w przedwyborcze zapewnienia PiS TO JEST PO PROSTU…
  N A I W N Y!!!!
  Dostaniecie ta MISKE RYZU …
  Będziecie jedni wykopywać a drudzy zakopywać te rowy …
  I będziecie się CIESZYĆ, ZE MACIE TAKI …PATRIOTYCZNY RZAD…
  Co Was WYDYMAL jak Was …nawet Platforma …nie wydymala…
  Amen

Comments are closed.