Krzysztof Bosak obnaża kulisy manipulacji PiS-u. „Roszczenia żydowskie nie dotyczą wojny, tylko majątków sprzed wojny. Uważajcie co mówią!”

Jarosław Kaczyński oraz Krzysztof Bosak. / foto: PAP/YouTube
Jarosław Kaczyński oraz Krzysztof Bosak. / foto: PAP/YouTube

Najpierw Jarosław Kaczyński, a później Mateusz Morawiecki zapewniali, że „Polska nikomu nie będzie wypłacać odszkodowań za II wojnę światową”. Oświadczenie to miało uspokoić Polaków, że nasz kraj nie będzie realizował żydowskich żądań. Nie padło jednak sformułowanie „roszczenia żydowskie”. Krzysztof Bosak z Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy wyjaśnia dlaczego.

„1. Roszczenia żydowskie nie dotyczą „wojny”, tylko majątków sprzed wojny” – podkreślił Bosak.

„2. Roszczenia żydowskie w sensie prawnym nie są żadnym «odszkodowaniem» tylko próbą wymuszenia transferu kapitału” – dodał wiceszef Ruchu Narodowego.

„Uważajcie co mówią‼️” – zaapelował.

Bosak zwrócił także uwagę, że „Jeśli jakiś polityk nie używa określenia «żydowskie roszczenia majątkowe» i wprost nie nazywa ich «bezzasadnymi» oraz nie wyklucza wszelkich rozmów to znaczy, że kręci”.

„Sprawa roszczeń do mienia bezspadkowego nie jest skomplikowana i dlatego jeśli ktoś o niej nie mówi w prostych i jednoznacznych słowach to znaczy, że kręci” – dodał.

Źródło: Twitter

Comments are closed.