Golfista skandalista uhonorowany przez Trumpa. Tiger Woods otrzymał Medal Wolności [VIDEO]

Tiger Woods Fot. Twitter

Eldrick „Tiger” Woods został uhonorowany przez prezydenta Donalda Trumpa Medalem Wolności. To najwyższe amerykańskie odznaczenie przyznawane osobom cywilnym. Woods jest wybitnym golfistą. Był bezsprzecznie najlepszym golfistą w pierwszej dekadzie XXI wieku, aż do czasu kiedy seksualna afera złamała jego karierę.

Kiedy kariera jest pełna sukcesów, począwszy od trzykrotnego wygrania z rzędu mistrzostw USA juniorów i trzykrotnego wygrania mistrzostw USA amatorów.

W tym roku Tiger Woods triumfalnie powrócił do najlepszej formy wygrywając po 11 latach kolejny turniej golfowego „wielkiego szlema” The Masters Tournament.

Jako zawodowiec Tiger wygrał łącznie 80 zawodów z cyklu PGA Tour, co daje mu drugie miejsce w historii pod względem liczby zwycięstw w tym cyklu rozgrywek. Nie ulega wątpliwości, że gdyby nie załamanie jego kariery spowodowane seksualnymi aferami, odwrócenie się reklamodawców, zerwaniem milionowych kontraktów reklamowych, rozpadzie jego małżeństwa, to Tiger byłby numerem jeden w historii golfa.

Prezydent Trump wręczając mu medal, powiedział: „Twoje spektakularne osiągnięcia na polu golfowym, Twój triumf nad przeciwnościami fizycznymi, to nieustająca wola wygranej, wygranej, wygranej. Te cechy ucieleśniają amerykańskiego ducha przekraczania granic, przeciwstawiania się ograniczeniom i nieustannego dążenia

Źródło: Twitter Donald Trump

Comments are closed.