„Tygodnik Powszechny” w służbie LGTB. Czy Kuria powinna wymówić im lokal?

Opinia Tygodnika Powszechnego Fot. Twitter

Próba „chrzczenia” LGTB przez „Tygodnik Powszechny” chyba przebrała miarę. Niegdyś katolicki periodyk, opublikował teraz sprofanowany wizerunek „tęczowej” MB Częstochowskiej i to pomimo jasnego stanowiska i potępienia ze strony Episkopatu Polski.

Temu środowisku zawsze wydawało się, że jest awangardą „katolickiego postępu”. Katolicyzm jednak zagubili i pozostał tylko „postęp”. Teraz „TP” broni na Twitterze autorki profanacji: „Dziś o szóstej rano policja aresztowała kobietę za to, że aureole Matki Boskiej i Jezusa przedstawiła w kolorach tęczy (na zdj.).

Tymczasem w „TP” jezuita o. James Martin mówi: „Jezus dziś stałby z osobami LGBT, bo one są najbardziej marginalizowane”. Wspomniany o. Martin to znany propagator postulatów gejowskiego lobby.

Publikowanie sprofanowanego obrazu MB przez działającą w „Wiośnie” neofitkę wojującego bezbożnictwa Joannę Scheuring Wielgus jeszcze można zrozumieć. Zdaje się, że redakcja Tygodnika osiąga ten sam poziom. Akcja pisma spotkała się z reakcją polskich księży.

Postulat rozdzielenia lokalu redakcji od kurii wydaje się jak najbardziej słuszny…

Comments are closed.