Dziennikarz BBC zaszokował całą Wielką Brytanię. Porównał dziecko Meghan i księcia Harry’ego do małpy!

Dziecko księżnej Meghan i księcia Harry'ego. Twitter dziennikarza BBC. Foto: PAP/ Twitter
Dziecko księżnej Meghan i księcia Harry'ego. Twitter dziennikarza BBC. Foto: PAP/ Twitter
REKLAMA

Dziennikarz z BBC Danny Baker zaszokował całą Wielką Brytanię. W mediach społecznościowych zamieścił prześmiewczy wpis o narodzinach dziecka księżnej Meghan i księcia Harry’ego. Porównał dziecko do małpki. Komentarz do tego wydarzenia uznany został za skrajnie rasistowski a dziennikarz natychmiast stracił pracę. 

Dziennikarz z BBC po zorientowaniu się, że o rodzinnie królewskiej piszę się tylko dobrze lub wcale od razu skasował swój wpis porównujący dziecko do małpy. Jednak, jak wiadomo, w internecie nic nie ginie.

REKLAMA

Co było oczywiste internauci zrobili zrzuty ekranu wpisu Danny’ego Bakera i podają je wciąż dalej na Twitterze, oskarżając go o rasizm i niestosowne zachowanie. W poście dziennikarz dodał zdjęcie pary trzymającej za ręce szympansa, ubranego w dziecięcy strój. „Royal baby opuszcza szpital” – dodał w komentarzu Baker.

Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

W środę 8 maja, Harry i Meghan, której matką jest Afroamerykanka Doria Ragland, ujawnili, że ich nowy syn będzie nosił imiona Archie Harrison Mountbatten-Windsor.

61-letni Danny Baker po tym, jak spotkał się z krytyką w sieci, postanowił usunąć zdjęcie i przeprosił. Widocznie zaznaczył, że nawet nie przyszło mu do głowy to, że obrazek może zostać w ten sposób odebrany.

„Przepraszam, że moje zdjęcie z małym gościem w eleganckim stroju trochę zawiódł. Nigdy nie przyszło mi do głowy, bo mój umysł nie jest chory” – napisał oficjalnie przepraszając.

Jednak jak się okazuje przeprosiny nie wystarczyły i został zwolniony z pracy. W czwartek 9 maja przed południem Danny Baker poinformował za pośrednictwem, że został zwolniony z BBC Radio 5 Live. Informację tę potwierdziła stacja.

Źródło: BBC News/ Twitter

REKLAMA