Lewacka Amnesty International bije na alarm ws. Podleśnej. Łamią tym swoje własne zasady

Elżbieta Podleśna, fot. YouTube
Elżbieta Podleśna, fot. YouTube

Amnesty Polska na swoim profilu na Twitterze wezwała polskie władze do „zaprzestania nękania pokojowych demonstrantów i aktywistów” w związku ze sprawą Elżbiety Podleśnej, która sprofanowała obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, zamieniając złotą aureolę na tęczową – symbol ruchu LGBTZBOQ. Wojciech Wybranowski przypomniał, że lokalna AI z zasady nie wtrąca się w sprawy kraju, w którym działa.

„Wzywamy polskie władze do zaprzestania nękania pokojowych demonstrantów i aktywistów. Władze muszą powstrzymać się od niezgodnego ze standardem międzynarodowym ograniczania prawa do swobodnego wyrażania swoich poglądów” – czytamy na profilu Amnesty Polska.

„Nie mogę sobie przypomnieć podobnych oświadczeń Amnesty po działaniach policji ws do uczestników M. Niepodległości ani po akcji «Widelec»” – skomentował ten „apel” Wybranowski.

„Pamiętam zaś, że gdy szykanowani za rządów PO przedsiębiorcy (7 lat śledztwa) poprosili AI o pomoc -usłyszeli, że AI nie będzie reagować, bo zasadą Amnesty jest, że krajowy oddział organizacji nie interweniuje w sprawach tego samego kraju” – dodał dziennikarz.

Źródło: Twitter

Comments are closed.