Kaja Godek wprost o polskiej i unijnej polityce: „Robi się krzywdę najsłabszym. Nie da się budować dobrobytu na śmierci dzieci”

Kaja Godek. / foto: Prt Sc Polsat News
Kaja Godek. / foto: Prt Sc Polsat News

Mnie nie interesuje Kaczyński, mnie interesują nienarodzone dzieci. Interesuje mnie to, że robi się krzywdę najsłabszym i najbardziej bezbronnym. Nie da się budować państwa, nie da się budować dobrobytu na śmierci dzieci – mówiła Kaja Godek, jedna z liderek Konfederacji KORWIN Braun Liroy Narodowcy.

Polityk przypomniała, że swoją przygodę z polityką rozpoczynała jeszcze za czasów Platformy Obywatelskiej, kiedy to była jedną z twarzy obywatelskiego projektu ustawy zakazującego aborcji. Od tamtej pory minęło kilka lat, jednak nic się nie zmieniło.

Ta zmiana, która miała nastąpić cztery lata temu, na którą wszyscy liczyliśmy, absolutnie nie nastąpiła. Jak zabijano nienarodzone dzieci za PO, tak się je zabija za PiS-u. Wręcz tych aborcji jest coraz więcej – podkreśliła Godek.

Kandydatka Konfederacji na antenie Polsat News rozmawiała także o stosunkach Polski i Unii Europejskiej. Jej zdaniem obecny kształt sojuszu jest zły i zmierza w jeszcze gorszym kierunku. Widać to chociażby poprzez ingerencje w wewnętrzną politykę państw członkowskich.

Unia Europejska nie powinna decydować o polskich sprawach w obszarze gospodarczym, ideologicznym, nie powinna wykorzystywać naszego kraju do swoich interesów. Unia Europejska jest takim związkiem, który nie ma swojego jednolitego interesu, tam jest „koncert mocarstw” i to najsilniejsze państwa w UE narzucają swoją wolę, również Polsce. To jest problem, który mamy dzisiaj z UE. To absolutnie nie jest sojusz równych narodów – stwierdziła.

Kiedy wchodziliśmy do UE, mówiono nam, że założenia są troszeczkę inne, w tej chwili się to bardzo mocno zmieniło. Z UE płynie ogromna presja polityczna na przyjmowanie określonych rozwiązań. UE ingerowała w polską reformę sądownictwa, UE ingeruje w sprawy światopoglądowe – kwestie związane z ochroną życia, kwestie związane z tożsamością małżeństwa, jako związku kobiety i mężczyzny. UE jest miejscem, gdzie różne lewackie lobby są bardzo silnie umocowane i one oddziałują na państwa członkowskie. Polska nie jest wolna od tej presji i Polska niestety tej presji za obecnych rządów się poddaje – dodała.

Źrodło: PolsatNews.pl / NCzas.com

32 KOMENTARZE

 1. Polecam książke pt „Czerwony, brunatny i zielony socjalizm” autor Josef Schüßlburner

  Co jest podstawowym celem socjalizmu? Próba stworzenia nowego człowieka i nowego społeczeństwa za pomocą radykalnych środków, takich jak pełna kontrola państwa nad wszelkimi sferami ludzkiego życia, włącznie z eliminacją całych klas czy ras stojących na drodze postępu.
  Wbrew temu, co się powszechnie uważa, źródłem rasizmu, antysemityzmu i eksterminacyjnych projektów nie powinniśmy szukać u Adolfa Hitlera, lecz u jego ideowych przodków: Marksa, Engelsa i Lassalle’a. To u nich znajdujemy szczegółowo nakreślone plany stworzenia centralnie sterowanego społeczeństwa, w którym powszechną równość dałoby się uzyskać dzięki likwidacji bądź przymusowej reedukacji części obywateli. Eugenika, przymusowa eutanazja i aborcja, łagry i obozy koncentracyjne były tylko konsekwentnym rozwinięciem tego planu. Z tej perspektywy budowane dziś w Europie globalnego państwa opiekuńczego okazuje się kolejną, choć na razie łagodniejszą wersją projektu realizowanego wcześniej przez Związek Sowiecki i III Rzeszę, współczesna lewica jawi się zaś jako ideowa spadkobierczyni NSDAP.

 2. Znowu ta tepa sucz? To taka konfederacyjna stokrotka?
  P.i.e.r.d.z.i.e.l.i bez sensu tylko ze kreci w druga strone?

 3. coś się zaczyna zmieniać… przedstawiciele konfederacji zaczynają być zapraszani do TV głównego ścieku… czyli nie da się już więcej udawać ze ich nie ma… to chyba dobrze :)

 4. Niech ta godek zajmie się swoją brochą a innym kobietom da spokój. Żadna dziunia nie będzie mi mówiła czy mam urodzić czy nie. Jak więcej jej w mediach będzie nie zagłosuje na narodowców

   • Masc dla lewakow, nie jestem lewakiem patologio, bliżej mi do prawej strony niż do lewej, i nie pozwolę aby ktokolwiek dyktowal mi co mam robić ze swoją macica prusaku

    • O, to można być prawicowym zwolennikiem mordowania dzieci nienarodzonych? To nadzwyczajne, czy kwadratura koła też ci się udała, Sylo? Jakie jeszcze nierozwiązywalne zadania udało ci się rozwiązać?

     • Przecież ja nigdzie nie napisałam że mam prawicowe poglądy. Nawet czytać ze zrozumieniem nie potrafisz? Zajmij się więc kwadraturą koła. Tylko nieuk i totalny ignorant musi kogoś szufladkować na prawo czy lewo. Są ludzie wierzący i nie chodzący do kościoła. Na szczęście ty i tobie podobni nie będą trzymali łap na macicach innych kobiet.

   • Radzę sobie za tej władzy jak i poprzedniej, jeden pies. Jak będę chciała to się wyskrobie i jest to tylko moja decyzja i nikomu nic do tego

    • Tak po prostu jesteś skłonna zabić niewinnego człowieka który nawet nie może się obronić?

     • Do PiS to nie jest centrum, tylko lewica. Mam do tego prawo jeśli ciąża zagrazalaby mojemu życiu, była wynikiem gwałtu albo dziecko miało wady genetyczne. I tak, zrobiłabym to bez najmniejszego żalu. To prawo które funkcjonuje w tej chwili jest wynikiem wielu kompromisów, działa, uważam że tego przepisu nie powinno się zmieniać.

    • Nie jesteś żadnym liberałem, bo sprzeciwiasz się naruszaniu wolności tylko jeśli twoja wolność osobista jest naruszana przez kogoś innego, ale jeśli naruszana jest wolność innego człowieka (w tym przypadku nienarodzonego), to już wtedy jest OK – ty i każdy inny powinien mieć zagwarantowany przywilej naruszania czyjejś wolności bezkarnie, bo tobie i innym tak się podoba. Masz moralność Kalego.

  • Nie musisz rodzić, nikt Ci nie każe. Wystarczy albo się nie bzykać albo uważać.

   • Powiedz to zgwalconej nastolatce albo kobiecie której płód zagraża jej życiu.

    • W takim wypadku są tabletki wczesnoporonne, a jeszcze lepszy jest rewolwer.

     • Tabletki wczesnoporonne? Sam sobie właśnie zaprzeczyles obronco zlepka komórek. Zgwałcona nastolatka i przez dobre 3 miesiące może nikomu o gwalcie nie powiedzieć ze strachu itp, może nawet nie do końca zdawać sobie sprawę że jest w ciąży.

    • Użyłem złego określenia – chodziło mi o Antykoncepcję postkoitalną

    • Tak trudno doczytać zanim się cos napisze? P. Godek nie mówi o zakazywaniu aborcji w tych przypadkach.

 5. Aborcja JEST zakazana. Z likwidacją nielicznych wyjątków od zakazu (gwałt, kazirodztwo, ciężkie uszkodzenia płodu) nie zgadzam się.

  • Te, panie tajemniczy! To te wszystkie dzieci które są w Polsce mordowane w łonie matki są ciężko uszkodzone, albo wynikiem gwałtu lub kazirodztwa?

   • Jeśli aborcje są dokonywane bezprawnie, to macie już przecież prawo, wystarczy go przestrzegać. Czego więc chcecie?

    • Don Pedro, mi amigo. Nas jest tylko jeden, znaczy ja, więc nie ma potrzeby zwracać się do mnie w liczbie mnogiej. Problem który ja mam jest bardziej z praktyką aborcji niż z uregulowaniami prawnymi. Legalnych przerwań ciąży jest w Polsce jakiś tysiąc przypadków rocznie. Jednakże ocenia się, że około stu tysięcy ciąż ulega przerwaniu w ciągu roku.
     Co do zasad zawartych w obowiązującym prawie mam pewne, dość poważne zastrzeżenia, jednakże te bledną przy tym porównaniu: Całkowita liczba aborcji ok. 100 000, liczba legalnych aborcji 1000.

   • A co ci do tego. Wyjdź ze swojej mydlanej bańki i poszerz swoje horyzonty myślowe. Nie ty będziesz dyktowal kobietom co mogą a czego nie mogą, zwłaszcza że to nie ty masz macice. Komunistyczne metody włażenia z brudnymi buciorami w życie innych ludzi nigdy dobrze się nie kończą. Decyzja co do aborcji pozostaje wyłącznie w kompetencji obojga rodziców i odpier..lcie się wreszcie od kobiet bo nie są waszą własnością.

  • w zyciu nie dokonałem jednej aborcji ani do niej nikogo nie namówiłem i mam serdecznie dosyć prawicowych śmieci co ciągle o tym nawijają
   chyba czas najwyższy zalegalizowac po całości bo inaczej od tego guwna się człowiek nie uwolni, te scierwo prawicowe zatruje ludzi na amen

 6. W Rosji milion aborcji rocznie ale pani Godek to nie przeszkadza. Czy Rosjanie to podludzie? Nie mają prawa do życia?

 7. Yhym. Proponuję zapobiegawczo wprowadzić kary finansowe dla wszystkich kobiet i dziewczynek u których funkcjonuje już machina menstuacyjna. Karę ową powinny otrzymywać raz w miesiącu za puszczenie w kanalizację swojego jajeczka. Proponuję również karanie każdego mężczyzny który uskutecznia masturbacje i miliardy potencjalnych „dzieci” rocznie ląduje w pościeli, papierze toaletowym bądź w kanalizacji.

Comments are closed.