Konfederacja dogania Wiosnę i wprowadza posłów! Najnowszy sondaż poparcia przed wyborami do Parlamentu Europejskiego

Konfederacja KORWiN dogania Wiosnę w sondażach przed wyborami do Parlamentu Europejskiego Źródło: TVN24
Konfederacja KORWiN dogania Wiosnę w sondażach przed wyborami do Parlamentu Europejskiego Źródło: TVN24

Zgodnie z najnowszym sondażem wyborczym Konfederacja uzyskałaby 6% poparcia w wyborach do Parlamentu Europejskiego. To zaledwie 2 punkty procentowe mniej niż Wiosna. PiS uzyskałby 34% głosów a Koalicja Europejska 33.

W przeprowadzonym przez Kantar dla TVN sondażu preferencji wyborczych po raz kolejny odnotowano powiększanie się grona zwolenników Konfederacji KORWiN. Sojusz kilku ugrupowań może liczyć na 6% poparcia. To o 1 punkt więcej niż w poprzednim badaniu przeprowadzonym 17 kwietnia. Cały czas słabnie Wiosna Biedronia. Teraz może liczyć na 8%, co oznacza 2 punkty straty od czasu ostatniej ankiety.

Wybory wygrałby PiS uzyskując 34% głosów. To o 4 punkty mniej niż w poprzednim badani. 33% uzyskałaby Koalicja Europejska. Poparcie dla niej zmniejszyło się o 2 punkty.
Na 5% poparcia może liczyć Kukiz’15, które straciło 1 punkt procentowy. Progu 5% nie przekroczyłaby Lewica Razem, na którą głosowanie deklaruje 2% wyborców. W sondazu odnotowano zerowe poparcie dla KWW Polska Fair Play Bezpartyjni Gwiazdowski

79 KOMENTARZE

 1. Komunistyczny Układ z Magdalenki PiS-PO jedno Zło!
  PiS – Amerykańska Agentura Zydowska – ustawa 447 i niewolnicza praca Polaków na zydowskie roszczenia
  PO – Niemiecka Agentura Euroazjatycka – zboczona propaganda LGBT w szkołach i zalew islamskiego terroryzmu
  Chcesz tego uniknąć głosuj na KONFEDERACJE

  Piątka KONFEDERACJI:
  1. Sprzeciw względem roszczeń do mienia bezspadkowego.
  2. Sprzeciw wobec promocji LGBTZNP w szkołach.
  3. Sprzeciw wobec aborcji.
  4. Sprzeciw wobec wysokich i skomplikowanych podatków.
  5. Sprzeciw wobec obecnej Unii Europejskiej.

  • Ad 4 – dlatego właśnie Konfederacja zagłosowała za rozszerzeniem 500+, czyli podwyżką podatków. W sumie, logiczne.

    • Głosował za, ale potem zmienił zdanie… No zajeb…ście! Przed głosowaniem nie mógł go zmienić, bo teraz to trochę „po ptokach”? Poza tym, za 500+ głosowało łącznie 2 z Konfederacji, 1 był przeciw, a 2 nawet nie pofatygowało się by ruszyć tyłek i wykonać swój poselski obowiązek – nie było ich na głosowaniu.

     Czyli, większość Konfederacji głosowała za 500+. I masz swoje prawdziwe oblicze, ale nie moje, tylko Konfederacji. Ale wiem, że niełatwo się pozbywać złudzeń.

     • Jeden Jakubiak który zmienił zdanie i zobaczył jakim idiotycznym pomysłem było tworzenie socjalu 500+.
      Kiedy PiSokomuniści zmienią zdanie i zlikwidują socjal plus?

     • Tomuś, 500+ ma się nijak do stopnia skomplikowania podatków. A pomijając słuszność, czy nie, jest najmniej skomplikowanym datkiem socjalnym. A teraz, jak wejdzie na każde dziecko, to już najprostszym z możliwych.

     • Nie jeden Jakubiak tylko dwóch za. Jeden przeciw. Dwóch nawet nie przyszło zagłosować. Czyli (zadanie z matematyki z klasy drugiej), większość głosującej Konfederacji poparła 500+ czy nie?

      A politycy Konfederacji niech zmieniają zdanie zanim zrobią coś idiotycznego, a nie po.

     • K, po pierwsze, pisałem o podwyżce (a nie skomplikowaniu) akurat, ale jak już temat poruszyłeś, to z błędu cię wyprowadzę – oczywiście, że to również będzie skomplikowanie podatków. Bo podatków teraz nie podwyższa się tak prosto podwyższając same stawki, tylko wprowadza się wiele szczegółowych przepisów albo dodających obciążeń biurokratycznych żeby np zastosować jakąś niższą stawkę, zwolnienie, żeby dać urzędom większy wgląd w finanse podatnika (patrz JPK np) albo wprowadza się klauzule dające urzędnikom możliwość swobodnej interpretacji zdarzeń (patrz klauzula przeciw unikaniu opodatkowania). A więc, komplikuje się podatki, żeby ograniczyć ich niepłacenie lub zniechęcić np do zwolnień, dostając większe wpływy do budżetu bez, brzydko wyglądającej medialnie, podwyżki PIT czy VAT.

      A więc, Konfederacja zagłosowała też za skomplikowaniem podatków.

     • Więc głosuj teraz na Konfederacje żeby zlikwidowali POPiSokomunistyczny socjal plus, zwolnili większość zbędnych biurokratów i obniżyli podatki wraz z likwidacja podatku dochodowego.
      Polska czeka na odblokowanie potencjału gospodarczego i awans w Rankingu Wolności Gospodarczej do co najmniej poziomu Hong Kongu.

     • Gula – głosuj na Konfederację, żeby zlikwidowali socjal plus? Zabawne. No bardzo są wiarygodni w tej sprawie, głosując wcześniej tak, a nie inaczej. Że już o innych tragicznych punktach programu nie wspominając, które sprawią raczej, że będziemy drugim Sudanem, a nie Hong Kongiem

   • Ty cuchnąca czosnkiem żydobolszewicka mendo dwoisz się dziś i troisz. Nieźle was pogonili, widać Konfederacja w wewnętrznych sondażach sporo zyskuje. Do twojej wiadomości – osobiście kilkanaście osób odciągnąłem od psiobolszewickich żydowskich pachołków i wciągnąłem w oddolna pracę dla Konfederacji. I wielu tak robi. To musi przynieść efekt.

    • Uwielbiam tę twoją nadpobudliwą fantazję, jak u nałogowego onanisty. Tak, bez wątpienia, wszyscy w Polsce są w panice bo ty osobiście z paru „psiobolszewiskich żydopachołków” zrobiłeś takich samych baranów, jak ty. To musi przynieść efekt. Tajne wewnętrzne sondaże mówią, że wzrosło z 1,8 do 1,800001.

     • Bez przyczyny tak podła cuchnąca czosnkiem płatana kreatura jak ty się tu nie uaktywniła.

      A tymczasem. Bez bez mediów, bez pieniędzy oddolnie organizujący się Polacy wychodzą spod zaczadzenia PO-PiSobolszewicką żydowską propagandą. A to dopiero początek. Boli was to coraz mocniej, bo przecież jak ten karzeł moralny z Żoliborza mówił, na prawo od PiS ma nie być nic.

     • Stop, jak ktoś jest gamoniem mającym tik-taka zamiast mózgu (zamiast „tik” wyskakuje mu „czosnek”, a zamiast „tak” – „Żyd”), no to przecież nie wymagam od niego rozumienia przyczyn. Miota się więc taki jełop na forum i węszy teorie spiskowe.

      Ale spokojnie, 26 maja już niedługo, pośmiejemy się razem z tego twojego „a to dopiero początku”.

   • 2 to większość z 5? Radzę się zastanowić. A to, że nie przyszli nie ma znaczenia. Może mieli coś lepszego do roboty, jest kampania. A PiS i tak ma większość. Trzeba jednak powiedzieć, że Partia KORWiN jest jedyną partią popierającą likwidację 500+. No może poza jakimś planktonem typu Partia Libertariańska.

    • 2 to większość z 3, bo trzech głosowało. 2 postanowiło olać sprawę, więc trudno ich liczyć. I nie wiem, czy jest coś lepszego do roboty niż praca dla Polski, za którą dostaje się kasę i dla której cię wybierają.

     A jak KORWIN popiera likwidację 500+ to właśnie tym głosowaniem pokazała.

   • kiedy się to Tobie przyśniło i w jakich okolicznościach – po szczepieniu rtęcią i ołowiem?

 2. Biorąc pod uwagę, że Wiosna straciła ze 20 procent poparcia już, to i żółw by ją dogonił.

  Chyba, że w „doganianiu” chodzi wam o doganianie Wiosny w absurdalnym programie?

  • Konfederacja żywi się elektoratem twego ukochanego PiS. Myślę że tam gdzie jest odmowa odpowiedzi jest także sporo takich osób które wstydzą się otwarcie powiedzieć, że zagłosują na Konfederację.

   • Raczej, póki co, to się niczym nie żywi (bo poparcie ciagle 2-6 procent, zależnie od badania). Biologicznie przypomina plankton, który jest na samym dole łańcucha pokarmowego (określenie to, zresztą, jest adekwatne także z innego powodu).

    Chociaż to, że ludzie się wstydzą przyznawać do głosowania na Konfederację w pełni rozumiem, to bynajmniej nie jest was aż tylu, by wynik się zmienił w dwucyfrowy. Gra jest o to, czy w ogóle próg przekroczycie.

    • Raczej wstydem jest głosowanie na Magdalenkowy POPiS Kiszczaka. Nie znam nikogo kto głosuje na tych komunistów.

     • Po pierwsze, jeśli tak jest, to znaczy, że notowania tych partii są zaniżone, a to znaczy, że Konfederacja uzyska jeszcze słabszy wynik, niż te 2-6 procent, tak?

      Po drugie, ty wielu rzeczy o świecie nie wiesz, wielu rzeczy nie znasz, myślisz prostymi schematami, więc nie dziwi mnie, że nie znasz nikogo, kto głosuje na PiS i PO. Tyle, że rzeczywistość to rzeczywistość, a nie to, co sobie wyobrazisz lub tylko to, co wiesz.

     • Tomek 10/05/2019 at 14:34
      Właśnie ciebie zmanipulowała POPiSowa Magdalenka i nawet tego nie jesteś w stanie zauważyć z uwagi na swoje upośledzenie umysłowe i niewielka wiedze na temat otaczającego świata.
      Nie bez powodu Polska w Rankingu Wolności Gospodarczej zajmuje dalekie 45 miejsce.
      POPiS kompletnie nie nadaje się do rządzenia nawet sklepikiem warzywnym.

    • Słusznie, niechaj żywi nie tracą nadziei, bo w końcu i tak każdy umrze.
     Wygrają ci co mają wygrać, bowiem nieważne kto i jak głosuje , ważne kto liczy głosy!

  • Bez propagandy, bez mediów bez pieniędzy oddolnie organizujący się Polacy wychodzą spod zaczadzenia pisobolszewicką żydowską propagandą. A to dopiero początek. Boli cię co, cuchnący czosnkiem nędzny płatny propagandysto żydobolszewicki?

   • Bolą mnie oddolnie organizujący się idioci, tacy jak ty, a nie Polacy. Bo nie chcę, by tacy idioci w Polsce mieli coś do powiedzenia. Ale spokojnie, idioci nigdy się nie będą potrafili skutecznie zorganizować, więc ten twój „to dopiero początek” skończy się tylko internetowym onanizmem.

    • Gdyby tak miało być to by cię tu nie było cuchnąca czosnkiem pisobolszewicka mendo. Sam fakt twojej nadaktywności na tym forum jest mocnym dowodem, zę jest inaczej niż piszesz. Tak właśnie półgłówku jest.

     • Jestem tu bardziej dla rozrywki, pośmiać się z takich jak ty. Chociaż czasem naprawdę jest mi żal takich ludzi, kretynów wierzących w bajki, co nawet komentarza bez pisania o czosnku czy Żydach sklecić nie potrafią. Włącza mi się wtedy altruizm i próbuję uświadamiać ich, jak naprawdę wygląda rzeczywistość, choćby po to, żeby po 26 maja tak bardzo nie bolało.
      Ale to raczej daremny altruizm w przypadku aż takich debili, jak ty.

     • Dla rozrywki jesteś ale w sensie innym niż ci się zdaje. Rozrywką to ty tu cuchnący czosnkiem wypierdku ssakiewicza jesteś dla czytelników tego portalu. Po 26 maja a nawet wcześniej to ty stąd znikniesz kreaturo bo przestaną ci płacić

     • Tomek 10/05/2019 at 14:29
      Daremna twoja agitacja komunisto, możesz wracać do lewackiego bagienka z GWna szehtera.

     • Do Stop – ja rozrywką? Nie widać byś się dobrze bawił, po tym co piszesz o czosnku i żydobilszewi wyglądasz raczej jak wyjątkowo smutna piz..a albo ktoś, komu zaraz żyłka pierdząca z nerwów pęknie. Słabo więc coś się bawicie. Ale po 26 będziecie się śmiać… baranim głosem, zobaczysz:)

     • Do Gula

      Naciśnij mały guziczek, włączysz znajomi schemacik: komunisto, lewacki agitatorze z GWna Szechtera (nie Szehtera – nawet swoich fobii poprawnie po polsku napisać nie umiecie). Jak tacy, jak ty, są zabawnie prosto skonstruowani:)

     • Prosty człowieku, tylko zapluwasz się nie pokazując żadnych alternatyw systemowych czyli jesteś zwyczajnym tanim agitatorem i bolszewicką GWnianą onucą POPiSu z Magdalenki.

    • Jesteś tylko spoconym lewakiem z magdalenki wierzącym w socjalistyczne różowe jednorożce.

     • Dziewczyno (?), ale ty masz fantazje, aż się zaczynam bać. Jak nie o masturbowaniu nad Marksem wypisujesz, to sobie spoconego lewaka wyobrażasz.

     • Jesteś świetną antyreklamą POPiSowego lewactwa. Nie ma to jak chałupniczy propagandysta próbujący wciskać ludziom socjalistyczne bzdety z POPiSu.

    • Jak na kogoś kto bronił „bojowników” ISIS pod tym nickiem to masz zbyt duże mniemanie o sobie, a oddolnie organizujący się Polacy to jedyne co może w tej chwili powstrzymać kolejne zniszczenie tego kraju.

     • Po raz kolejny uprzejmie cię proszę, byś przestał pierd..ć z tym ISIS i był uprzejmy wskazać, kiedy tak pisałem (podać link lub artykuł). Jeśli to nie jest tylko twój kolejny kit, to z przyjemnością zgłoszę podszywającego się pode mnie obrońcę ISIS odpowiednim służbom – znajdą szybko IP żartownisia:)

  • No nawet 88% poparcia partia perwersów straciła, bo jak wiadomo miała 100% poparcia jak każdy komunizm.

   • Albo Polacy są skończonymi debilami w różnych grupach i dadzą Wiośnie do 12% albo wymyją ją ze sceny jak Nowoczesną, co byłoby z pożytkiem dla wszystkich.

   • Skoro miała niby 100 procent, a teraz ma 8, to jakim cudem ci wyszła strata 88?:)

    • „Nigdy nie powinieneś nie doceniać przewidywalności ludzkiej głupoty…”
     Posługując się tym cytatem daję Wiośnie ostatecznie więcej niż ma w sondażach ze względu na ludzką głupotę właśnie, jestem pesymistą. Do końca kampanii jeszcze daleko, już widzę te czcze obietnice Biedronia kupujące elektorat…

     • Aha, czyli coś jak u Putina, który w jednej wiosce dostał 101 procent nieopatrznie:)

      A co do Wiosny i Konfederacji – Wiosna była początkowo napompowana, ale potem ludzie zobaczyli, jaka jest naprawdę i raczej skończy się, zgodnie z nazwą, po jednym sezonie. Z Konfederacją jest ten problem, że ludzie od razu zorientowali się, co to za inicjatywa – nic nie pykło na starcie, to i nie ma co spadać. Program równie głupi, co w przypadku Wiosny, ale, w przeciwieństwie do Wiosny, głównie skompromitowane stare twarze, bez jakiegoś powiewu świeżości, który by miał sondaże na starcie podpompować.

  • Dokładnie tak. Tak, jak prawdziwi prawicowcy, nawet sceptyczni względem UE, niepokojący się lewicową propagandą i socjalizmem w gospodarce, omijają Konfederację szerokim kołem. Bo to żart z prawicy.

   • Masz poczucie humoru właściwe dla umysłowości (vide: wciskanie ciemnoty, że niby 447 nie ma nic do mienia bezspadkowego).

    • Zawsze lepiej pisać coś z poczuciem humoru – tak wielu tu komentujących to, za przeproszeniem, smutne pizd.y wyładowujące agresję:).

     A co do Meritum – nie twierdziłem nigdy, że 447 nie ma nic do mienia bezspadkowego. Twierdziłem, natomiast, że ona nic w praktyce nie zmienia – nakazuje tylko monitorowanie negocjacji w tej sprawie, co rząd USA już od wielu lat robił. Jeśli rząd Polski nie wypłaci tych „roszczeń”, jak stwierdził i jak czyni od 30 lat, to Amerykanie będą sobie najwyżej monitorować brak postępów w tej sprawie. Aż może stwierdzą, że wydawanie nawet tak małego budżetu, jaki przeznaczyli na ustawę 447, nie ma sensu.

  • Po wyborach parlamentarnych moze dojsc do koalicji miedzy lewica czyli PIS,centrum czyli Kukiz15 i klasyczna prawica tj. Konfederacja. Rozmowy przed powstaniem takiego gabinetu moga byc bardzo trudne.

 3. Hahahahahahah taaaaa uważajcie bo.
  Szurfederacja skonczy jak zawsze:4.76% i koniec.
  A biedron bedzie mial co najmniej 10%
  A potem koalicja PO-Wiosna-PSL i światłe nowoczesne rządy!

  • Tępy złodzieju, to są wybory do Parlamentu Europejskiego, a nie do Sejmu.

   • Mike chyba chciał uświadomić cię, że zaraz po europarlamencie są jesienią wybory do polskiego parlamentu. A to oznacza podwójny, tzw. „wpier..ol”, przy czym obawiam się, że ten drugi może być nawet gorszy.

    • Uświadomić to ja mogę ciebie, że to co robisz w dawnej Polsce nazywano strzępieniem gęby po próżnicy. Ile postawisz na wynik Konfederacji poniżej 5%? Pokaż, że masz jaja, a nie ględzisz tylko jak stara ciota.

   • Halo, policja? Przyjedźta na Internet, bo poparcie Konfederacji kradnom:)

 4. Sondaz na jednym z portali 09 maja, ok. godz.16-ej. We wszystkich 16-tu województwach Konfederacja jest ponad progiem wyborczym. Najslabszy wynik to jedyne 5-te miejsce z 5,7% poparciem(Opole). W 6-ciu województwach Konfederaci zajeli TRZECIE miejsce (Gdansk, Bialystok, Warszawa, Lublin, Krakow, Rzeszow). Najlepszy wynik w Bialymstoku – 11,7% poparcia, Lublin – 11,5% oraz Warszawa – 10,1%. W pozostałych dziewięciu województwach Konfederacja na czwartym miejscu z poparciem od 6,5%(Olsztyn) do 8,8%(Zielona Gora/Gorzow).

  • !0 maj, godz. 14.30 – Bialystok – 14,9%, Lublin -14,1%,… Najslabsze – Opole – 8%. A w 13-tu wojewodztwach Konfederacja jest juz TRZECIA sila.

  • Sondaż na jednym z portali. No ekstra wiarygodne, to niczym sondaż na koncie fejsbukowym Korwina, gdzie się wszyscy korwiniści zlecą zagłosować, żeby potem przeżyć choć chwilę orgazmu rewelacyjnym wynikiem.

 5. 99%pedofili to pedały. Żydymordercy wymordowali wiecej swoich i Polaków niz Hitler.

  • Święta Prawda !!!!
   ! ! ! ! AMEN ! ! ! !

   Chce ktoś zobaczyć filmik, jak orzeł DORWAŁ swojego węża?

 6. Do Gula

  No to już bardziej bezpieczne fantazje o mnie, mniej zboczone niż masturbacja nad Marksem czy spocony lewak.

  Ale język, to ty masz, dziewczyno, jak partyjny propagandysta na wiecu w Pierdziszewie Mniejszym tak około roku 50-tego.

  • Prosty człowieku, tylko zapluwasz się nie pokazując żadnych alternatyw systemowych czyli jesteś zwyczajnym tanim agitatorem i bolszewicką GWnianą onucą POPiSu z Magdalenki.

   • Zapluwam? Znowu cię fantazja niebezpiecznie ponosi.

    „Alternatywy systemowe” mam ci przedstawić? Proszę bardzo, tylko sprecyzuj względem czego, a ci merytorycznie odpowiem, w przerwie między czytaniem, jak kolejny raz wyrzucasz z siebie wiecowy bełkot w stylu „tani agitatorze”, „GWno”, „PiSobolszewia”, „Magdalenka”, „onuca”.

    • Polska w Rankingu Wolności Gospodarczej zajmuje dalekie 46 miejsce i dalej spada, Hong Kong zajmuje pierwsze miejsce w rankingu.
     Czekam na twoje przemyślenia.

     • Moje przemyślenie jest takie, że nawet nie wiesz o czym piszesz. No to sprawdźmy:
      2019 – 46 miejsce
      2014 (ostatni rok PO) – 50 miejsce
      2007 (pierwszy rok PO) – 86 miejsc

      Idąc więc twoją metodyką, to PO bardzo wiele dla Polski zrobiła, a PiS za bardzo nie spieprzył, bo spadek o 4 pozycje to żaden spadek.

      I co teraz? Głupio powoływać rankingi bez większego ich zrozumienia.

 7. W sondażach Wyborczej, TVN i tym podobnym takie będą wyniki, gdy w zestawieniu będzie PiS i Kukiz15. Tzn., KE prawie lepsze od PiS, Wiosna ok. 10 %, a Konfederacja zabierająca głosy PiS i Kukiz15.

 8. W ostatnich wyborach do unioparlamentu RN+KNP 8.5%. Teraz Konfederacja to 6%, czyli 1/4 wyborców porzuciała ruch wolnościowy. Nawet ruch Biedronia, który istnieje 3 miesiące ma większe poparcie niż RN i Wolność. I jeszcze te zachwyty, że Konfederacja przekracza próg wyborczy… Coś tu jest nie tak. Na co komu partia która wprowadzi 3 europarlamentarzystów, to i tak nic nie zmieni. Wynik poniżej 9% to będzie całkowita porażka Konfederacji, minimum przy którym da się coś zrobić i zmienić prawo to 15% w wyborach do sejmu.

 9. Z tego sondażu wynika że Konfederacja to jedyna partia która zyskuje. Tylko że się bilans kupy nie trzyma :D. Mamy -9 do +1

 10. Wiosna i Kukiz nie mają nawet najmniejszych szans na dostanie się do unio-kołchozu, a KONFEDERACJA przy niskiej frekwencji osiągnie wynik w granicach 20 proc. Będzie zdziwienie PiSowskiego lewactwa jak z Braunem w Gdańsku.

 11. Nie wiem czy wiecie, ale Kantar jest strona internetowa płacącą za ankiety dla użytkowników. Wiem jak niektórzy je wypełniała, żeby dostać te parę groszy szybciej :P. Obawiam się że uzyskany wynik może znacząco się różnić od realiów.

 12. Do wyborów coraz bliżej, więc poparcie Konfederacji rośnie. Czy ktoś spodziewał się czegoś innego?

 13. psy szczekają karawana idzie dalej – brawo KONFEDERACJA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 14. aby wyzwolić Europę, a w tym i Polskę, od komuchów, zboczeńców, itp. debili, trzeba pilnie zlikwidować Eurokołchoz, a eurokołchoźników „wysłać” na wieloletnie „szkolenia” z normalności (obowiązkowo); z Polski w tym kierunku działać będzie tylko jedna formacja – KONFEDERACJA!!! i nie ma innego rozwiązania dobrego dla Polski, Polaków, dla nas; nie ma; folksdojcze i szabesgoje sprzedają nas jak srzedawali od samego początku, używając przy tem, dla „zatarcia” śladów, pięknych słów, które nijak się miały do rzeczywistych działań onych; dopóki Polacy tego nie zrozumieją i nie podejmą właściwych działań, będą płakać i zgrzytać zębami; o popadnięciu w stałą niewolę, jak nie zaczną działać w swoją stronę, chyba nie trzeba przypominać?

Comments are closed.