Konfederacja dogania Wiosnę i wprowadza posłów! Najnowszy sondaż poparcia przed wyborami do Parlamentu Europejskiego

Konfederacja KORWiN dogania Wiosnę w sondażach przed wyborami do Parlamentu Europejskiego Źródło: TVN24
Konfederacja KORWiN dogania Wiosnę w sondażach przed wyborami do Parlamentu Europejskiego Źródło: TVN24

Zgodnie z najnowszym sondażem wyborczym Konfederacja uzyskałaby 6% poparcia w wyborach do Parlamentu Europejskiego. To zaledwie 2 punkty procentowe mniej niż Wiosna. PiS uzyskałby 34% głosów a Koalicja Europejska 33.

W przeprowadzonym przez Kantar dla TVN sondażu preferencji wyborczych po raz kolejny odnotowano powiększanie się grona zwolenników Konfederacji KORWiN. Sojusz kilku ugrupowań może liczyć na 6% poparcia. To o 1 punkt więcej niż w poprzednim badaniu przeprowadzonym 17 kwietnia. Cały czas słabnie Wiosna Biedronia. Teraz może liczyć na 8%, co oznacza 2 punkty straty od czasu ostatniej ankiety.

Wybory wygrałby PiS uzyskując 34% głosów. To o 4 punkty mniej niż w poprzednim badani. 33% uzyskałaby Koalicja Europejska. Poparcie dla niej zmniejszyło się o 2 punkty.
Na 5% poparcia może liczyć Kukiz’15, które straciło 1 punkt procentowy. Progu 5% nie przekroczyłaby Lewica Razem, na którą głosowanie deklaruje 2% wyborców. W sondazu odnotowano zerowe poparcie dla KWW Polska Fair Play Bezpartyjni Gwiazdowski

Comments are closed.